Vasara baigėsi, o statybos – ne: vilniečių prašoma kantrybės

Šią vasarą vilniečiai negalėjo džiaugtis viena mėgstamiausių poilsio vietų – teritorija prie Baltojo tilto. Nors buvo pasirodę pranešimų, kad jau rudens pradžioje sunkiasvorių mašinų išraustoje pievoje žaliuos žolė, tikėtina, kad populiari erdvė nedžiugins ir kitą vasarą.

3

Dalis darbų pakrantėje prie Baltojo tilto vasarą buvo sustoję dėl archeologinių kasinėjimų ir problemų, su kuriomis buvo susidūręs generalinis statybų rangovas – jam buvo iškelta restruktūrizacijos byla.

(3 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Zona prie Baltojo tilto

Sutartis su rangovu nenutraukta

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis portalui tv3.lt sakė, kad darbai prie Baltojo tilto paplūdimio tęsiami toliau.

„Klojami lietaus nuotekų tinklai, įrenginėjamas riedučių parkas, vežamas ir planiruojamas gruntas pievos įrengimui“, – pasakojo P. Poderskis.

Nors į viešumą buvo iškilusios darbų rangovo problemos, pasak administracijos direktoriaus, sutartis su juo nėra nutraukta.

„Pasitelkti nauji subrangovai, kurie atliks inžinerinių tinklų, dangų įrengimo ir projektavimo darbus“, – teigė P. Poderskis.

Dar viena darbų sustojimo priežastimi buvo įvardijami archeologiniai kasinėjimai. Pasak P. Poderskio, buvusių sporto aikštelių vietoje atliekant darbus, reikalinga pastovi archeologo priežiūra.

„Buvę archeologai nebevykdo priežiūros, todėl trumpam kasimo darbai nebus atliekami, kol nebus pasitelkti nauji archeologai. Artimiausiu metu planuojama pasitelkti naujus archeologus ir tęsti kasinėjimo darbus“, – aiškino administracijos direktorius.

P. Poderskio teigimu, atliekant kasimo darbus teritorijoje prie Baltojo tilto, keturių metrų gylyje buvo rastas XIX a. grindinys.

Vilniaus miesto savivaldybės atstovų teigimu, dabar darbai, susiję su viso projekto įgyvendinimu, vyksta pagal grafiką ir truks iki 2020 m. pabaigos, kaip ir buvo suplanuota. Tikėtina, kad vilniečiai negalės džiaugtis Baltojo tilto paplūdimiu ir kitą vasarą.

REKLAMA

Naujos aikštelės ir terasos

Praėjusių metų rudenį Vilniaus miesto savivaldybė skelbė, kad aktyvaus laisvalaikio ir sporto erdvė Vilniuje prie Baltojo tilto greit pasikeis neatpažįstamai ir džiugins jau kitą vasarą. Buvo skelbiama, kad teritorija taps patrauklesnė, saugesnė ir kur kas įdomesnė aktyviems, prie upės mėgstantiems poilsiauti vilniečiams ir miesto svečiams.

„Dabartinė viešoji erdvė Baltojo tilto funkciškai bus padalinta į dvi dalis: pirmoji, miestiečių jau pamėgta, aktyvi, sportiška laisvalaikio praleidimo zona su aikštynais, antroji – natūraliai susiformavusi rekreacinė laisvalaikio praleidimo vieta. Aktyviojoje zonoje atsiras visiškai naujas modernus sporto aikštynas“, – skelbė miesto valdžia.

Po rekonstrukcijos, vilniečiai galės sportuoti lauko gimnastikos, lauko treniruoklių aikštelėse, atsiras ir atnaujintos devynios paplūdimio tinklinio aikštelės. Visos sporto zonos orientuotos arčiau Upės gatvės, atitraukiant jas nuo šlaito – sportuojantiems labiau atsivers Neries vaizdas. Smėliu padengtos tinklinio aikštelės bus aptvertos apsauginiu tinklu, taip pat numatytos ir laisvalaikio bei poilsio zonos šalia aikštelių. Viena iš būsimų aikštelių šiaurinėje dalyje bus apjuosta tribūnomis ir skirta rengti profesionalius tarptautinius lauko tinklinio turnyrus. Bus persirengimo kambariai su spintelėmis, dušais.

Šalia būsimų lauko tinklinio aikštelių atsiras trys dvipusės krepšinio aikštelės. Šalia aikštelių, išnaudojant esamą reljefą, atsiras ir žiūrovams skirtos vietos bei laiptai. Greta bus suoliukų, šiūkšliadėžių.

Tarp tinklinio bei krepšinio aikštelių, arčiau Baltojo tilto atsiras ir visiškai atnaujintas riedutininkų parkas, skirtas įvairaus amžiaus riedutininkų grupėms. Šalia tilto bus įrengtos ir dvi vaikų žaidimų aikštelės, padengtos saugia gumos danga. Greta įrengiami suoliukai prižiūrintiems mažylius.

Centrinėje sporto ir rekreacijos zonos šalia Baltojo tilto, iš abiejų pusių atskiriant medžių juosta, bus įrengtos lauko gimnastikos ir treniruoklių aikštelės. Greta bus ir suoliukai, dviračių stovai. Šioje krantinės terasos dalyje bus atnaujinta ir apie 1,4 km ilgio dviračių ir apie 3,6 km pėsčiųjų takų.

REKLAMA

Atkarpoje tarp Žaliojo ir Baltojo tilto, visai šalia Baltojo tilto atsiras ir naujai suformuota terasa su apviešimu bei nauja saugi nuovaža į krantinę. Šioje vietoje atsiras ir pontoninė prieplauka.


Rašyti komentarą...
R
Rimantas
2019-09-04 14:47:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau, rekonstruoti reikėjo dalimis. Dabar atrodo kaip po karo. Ačiū ir už kitą vasarą. Kąsk tiek, kiek sukramtyti! Ar labai skubėti įsisavinti €€€?
Atsakyti
0

V
Vieštarnyba
2019-09-04 12:48:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Greitai grąžinkite pavogtą atminimo lentą
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų