Darbus baigiantis susisiekimo ministras Rokas Masiulis prieš palikdamas ministeriją surengė spaudos konferenciją. Šiam, visuomenės itin mėgstamam politikui, neatsidaro vietos naujai-senoje Sauliaus Skvernelio Vyriausybėje. Ministras pripažino, kad jo atleidimas yra Ramūno Karbauskio kerštas ir neatmetė galimybės likti politikoje, būti kitos srities ministru ir „tarnauti valstybei“.

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis pabrėžia, kad didžiausią nepasitenkinimą kelia kai kurių degalinių savininkai. (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis pabrėžia, kad didžiausią nepasitenkinimą kelia kai kurių degalinių savininkai. (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Ministras paskutinėje savo spaudos konferencijoje sakė, kad laikėsi viešumo principo, todėl tai padėjo išskaidrinti susisiekimo sektorių.

Naikino giminių lizdus įmonėse

„Tikiuosi, kad senieji konjunktūriniai laikai niekada nebegrįš ir mes judėsime į priekį“, – sakė ministras. Jis pasakojo, kad didžiuojasi antikorupcine sistema, kurią pavyko padaryti jo ministerijos valdomose valstybinėse įmonėse. Ministras tikino, kad atėjo tas laikas, kai ekspertai iš ministerijos neturi nurodyti, kad kažkas yra blogai. Sistema, pasak ministro, pati valosi.

R. Masiulis taip pat prisiminė „Lietuvos geležinkelius“ valstybę – valstybėje, kuri, pasak jo, griuvo per vieną naktį. „Turime jau ir dividendus mokančią bendrovę, taip, iš ten teko nemažai žmonių atleisti“, – sakė ministras.

REKLAMA

Jis pripažino, kad, deja, iš viduriniosios grandies darbuotojų, dirbusių bendrovėje, teko atleisti apie du tūkstančius žmonių. Tiesa, anot jo, viduriniosios grandies darbuotojai dažniausiai būna tie, kuriuos giminaičiai priima į darbą. Esą geležinkelio įmonėse tokių buvo daug, todėl jų atleidimo įmonė nė nepajuto. Visgi ministras tikino, kad nomenklatūra už tai niekada neatleis.

Ministras pasakojo, kad „Lietuvos geležinkeliams“ praeiti metai buvo sėkmingi, išmokėti 83 mln. eurų dividendų.

<a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'><a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'><a class='top500' href='/top500/ramunas-karbauskis'>Ramūnas Karbauskis</a></a></a> atvyksta susitikti su Gitanu Nausėda

Ramūnas Karbauskis atvyksta susitikti su Gitanu Nausėda

R. Masiulis aiškino, kad susisiekimo sistemoje teko atleisti apie 30 aukščiausio lygio vadovų, suformuotos naujos komandos, kurios gali dirbti pačios. Ministras atskleidė, kad valstybinėse įmonėse suformuotos depolitizuotos valdybos, politikai atitraukti nuo įmonių valdymo, kartais į valstybės įmones pakviesti ekspertai net iš užsienio.

Ministras R. Masiulis aiškino, kad sutvarkyta kelių priežiūros sistema, žvyrkelių programa vykdoma, taip pat pakeisti kelių priežiūros standartai, įsigyta speciali technika, kuri gali kiekvieną kelią patikrinti, todėl bus galima pažiūrėti ar jie padaryti kokybiškai.

Jis nesutiko, kad su žvyrkelių asfaltavimu „ne viskas tvarkoje“. „Planai vykdomi. Šiai dienai, jeigu aš gerai pamenu, 827 km išasfaltuoti iš plano 1654 km. Taip kad apie 50 proc. plano yra padaryta. Ir dar turime du metus darbo. Neabejoju, kad bus padaryta“, – žurnalistams kalbėjo R.Masiulis.

Ministras pripažino, kad ir santykiai su Lenkija jo vadovavimo laikotarpiu tapo daug geresni, buvo rasta „taikos formulė“. Jis atskleidė, kad kelių tiesimas, žvyrkelių klausimas yra gana politizuotas, kiekvienas politikas siekia pagerinti kelią regione, kuriame yra išrinktas, todėl mina ministro kabineto duris.

REKLAMA

R. Masiulis taip pat kalbėjo apie nacionalinį saugumą ir tranzito į Kaliningradą klausimą, jis tikino, kad bus bandoma įsiveržti į tranzito sritį, todėl naujasis ministras „tą turės atstovėti ir atidžiai vertinti“.

Kalbėdamas apie jūrų uostą, ministras aiškino, kad bus skelbiamas rugsėjo mėnesį naujas vadovo konkursas. Auditas pasak ministro ten pabaigtas, bet dar lieka nemažai darbo, rasta ir įdomių dalykų. „Ten pabaigėme, bet visi faktai nėra sutikrinti, valstybinį auditą, reikės įvertinti rezultatus“, – sakė ministras.

Kai kurie jūrų uosto audito momentai, pasak R. Masiulio, įdomūs, nes yra konkursų stambinimo atvejų, kontraktų, kuriuos laimėjo su A. Vaitkumi politikoje susijusi bendrovė.

Paskutinę darbo dieną dirbantis ministras taip pat atskleidė, kad aukšti jūrų uosto vadovai „vykdė savo komercinę veiklą, pelnėsi, ji buvo pačiame uoste, vėliau tą veiklą pardavė artimiems giminaičiams. Buvęs vadovas apie tai žinojo, žmonės iki šiol dirba bendrovėje“. Tiesa, įvardyti, kad šie žmonės ministras nenorėjo. Esą jų iš pareigų neatleido buvęs vadovas.

Galvoja apie politiką

Ministras taip pat pripažino, kad atleidimas iš darbo yra Ramūno Karbauskio kerštas, kuris pavyko. Anot jo, pasklidus informacijai, kad R. Masiulio nelieka ministerijoje „užvirė visas sektorius“, ir „džiūgavimai iš Klaipėdos atėjo, kad tuoj mes visi grįšime“.

R. Masiulis atmetė galimybę, kad daugelis jo atleistų įmonių vadovų gali grįžti, arba, kad A. Vaitkui pavyks užimti aukštas pareigas susisiekimo srityje. Jis tikino, kad per pusantrų metų sistema pasikeitė, todėl seniesiems nomeklatūrininkams grįžti bus sunku, o A. Vaitkui, kuris turi įvairiausių interesų susisiekimo sektoriuje, greičiausiai nepavyktų gauti leidimų jame atstovauti valstybę. 

REKLAMA

Atsakydamas į klausimą, kodėl R. Karbauskis jo valdomą sritį įvardijo, kaip tą, kurioje yra daugiausiai problemų, R. Masiulis atsakė, kad tokiems pareiškimams jis norėtų faktų.

Esą R. Karbauskiui, be kitų dalykų, jis netiko ir todėl, kad uždarė „užsakymų stalą“, kuomet kiekvienas parlamentaras ar partija gali ateiti pas ministrą ir reikalauti sutvarkyti kelius jų rinkiminėse apylinkėse. Valstiečių partija elgėsi taip pat, kaip ir visos partijos prieš tai, sakė ministras. 

R. Masiulis atskleidė, kad likti naujai-senoje Vyriausybėje jis neturėjo šansų, nes: „man buvo pasakyta aiškiai po A. Vaitkaus atleidimo, kad bus blogai, man tai buvo aiškiai pasakyta iš žmonių, kurie gali tokius dalykus sakyti“, – žurnalistams sakė ministras, neįvardijęs kas konkrečiai mėtėsi tokias grasinimais.

Jis daug kartų pakartojo, kad valstiečių lyderio kerštas už A. Vaitkaus atleidimą – pavyko, bet, pasak R. Masiulio, jis dabar pasielgtų lygiai taip pat, vėl atleistų Klaipėdos jūrų uosto vadovą.

Darbą baigiantis susisiekimo ministras taip pat aiškino pagalvosiantis apie galimybes jungtis prie kurios nors partijos ar kurti savo politinę jėgą.

Jis tvirtino, kad per savo politinę karjerą sulaukė pasiūlymų jungtis „praktiškai iš visų politinių jėgų“, bet taip pat svarstys siūlymus grįžti į privatų verslą.

„Tų pasiūlymų toliau aš turiu. Ką aš darysiu, man reikia gerai pagalvoti. Dabar norėčiau porą savaičių paatostogauti ir tada vertinti visus pasiūlymus – tiek politinius, tiek verslo pasiūlymus“, – aiškino  R. Masiulis.

REKLAMA

„Tikrai rimtai svarstyčiau grįžti į verslą“, – pridūrė jis. Dar anksčiau prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė neabejojantis, kad R. Masiulis turi politinę ateitį ir gali tapti naujo politinio judėjimo lyderiu.

R. Masiulis teigė, kad neatsisakytų minties kada nors vėl tapti ministru, tačiau nenorėtų grįžti į Susisiekimo ministeriją.

„Šitame (susisiekimo sektoriuje) aš jaučiuosi, kad didžioji dalis darbų jau padaryta“, – sakė ministras.

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis Vyriausybėje dirba nuo 2014-ųjų. Naujoje vyriausybėje R. Masiuliui vietos neatsirado, jį keičia Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovas Jaroslavas Narkevič.

Ministro darbu anksčiau sakė esąs patenkintas premjeras Saulius Skvernelis ir su juo susitikęs prezidentas Gitanas Nausėda, visgi R. Masiulis, pasak premjero, neturi didelio palaikymo parlamente. Populiaraus ministro bėdos prasidėjo po to, kai jis iš pareigų nutarė atleisti Klaipėdos uosto vadovą ir politinį Ramūno Karbauskio bičiulį Arvydą Vaitkų.

Justas
2019-08-14 12:15:52
Puikus ministras. Labai gaila, kad prezidentas ir premjeras jo neišsaugojo.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Vytas 2019-08-14 21:25:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
papildymas Vyriausybiniai vertybiniai popierai buvo išleisti 2009 m   ATSAKYTI
Vytas 2019-08-14 21:17:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
įdomūs mūsų žmonės daugliui patinka kad mažina pensijas ir atlyginimus nepatinka kad didinamos ,tas pats buvo 2008 m nepatiko kad Kirkilo vyriausybė žymiai padidino pensijas ir atlyginimus galėjo padidinti kadangi buvo priimtas socialinio mokesčio įstatymas ,prieš kurį kategoriškai buvo prieš konservatoriai ir liberalai prašė vetuoti šį įstatymą ir iš bankų Maksimų buvo surinkta beveik milijardus litų ,žmonėms nepatinka kam skriaudžia turtinguosius,dar Grybauskaitė norėjo kad būtų įvestas turto mokestis bet Šimonytė buvo kategoriškai prieš ,turtingų skriausti negalima kodėl pagal apklausa turtingieji balsuoja už konservatorius nes pavyzdžiui paskaitykit vyriausybės kontrolės išvadas ,finansų ministerija išleido vyriausybinius popierius ,ne konkurso būdu sudarydama sąlygas privatiems bankams ir finansinėms organizacijoms pasipelnyti Lietuvos žmonių sąskaita padaryta milijoniniai nuostoliai žmonėms patinka kada juos skriaudžia pažiūrėkit į reitingus    ATSAKYTI
Jonas 2019-08-14 20:55:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Keista mūsų žmonių logika juk Masiulis buvo pagrindinis derybininkas dėl dujų ,išnuomotas 3 kartus brangiau nei kainuoja už dujas mokam brangiausiai ar rasit pasaulyje tokį kvailį kuris nuomotų tris kartus ,o gal tas buvo ne veltui Masiulis dirbo audito kompanijoje ir tikrino banką Snorą ir nematė ar nenorėjo matyti kad žlunga tas Lietuvai tas kainavo virš pusės milijardo eurų ir Masiulis gal būt buvo išvytas nes audito kompanija sumokėjo baudą   ATSAKYTI
J. 2019-08-15 01:33:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kiek tas "brangiausiai", ir kiek pats moki už dujas?  
žiauru 2019-08-14 20:13:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Dieve brangus , PRASOM TAVES , tam hibridiniam karabasui parodyk - jog lazda turi du galus ir antru galu TVOK jam ,kad ilgai nebegirdetume to MELAGIO, EFERISTO, PLETKININKO, NESAZININGIAUSIO SUTVERIMO SEIME.    ATSAKYTI
Terese 2019-08-14 19:50:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Labai simpatiskas, protingas, drasus, aukstos kompetencijos ir morales zmogus. Kodel prezidentas uz tai, kad jis liktu pareigose nei kiek nekovojo- nesuvokiama. Juk kalbejo, kad tai vienas geriausiu ministru... Nusivyliau:(   ATSAKYTI
Romas 2019-08-14 17:45:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pletkai ant pletku   ATSAKYTI
DINA 2019-08-14 14:56:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
na kol kas markizas valdo lietuva jo norai seimui ir vyriausybei isakymas bjauru kad sokama pagal karbauskio dudele daug zmoniu nukentejo del jo nesveiku ambiciju santazo smeizto jei tik nevykdomi to pono isakymai nieko nebe uz kalnu rinkimai tada ministrui masiuliui tikrai atsiras vieta vyriausybeje   ATSAKYTI
BBC - My Web My Way - About My web my wa 2019-08-14 12:55:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Privacy policy - AppliancePartsPros.com
   ATSAKYTI
Brigadierius 2019-08-14 12:52:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Ateinantis rinkimai pastatys visus kolchoznikus i savo vietas kartu su savo pirmininku.   ATSAKYTI
Irena 2019-08-14 12:38:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-22
Vis dėlto Vaitkaus atleidimas irgi buvo Masiulio kerštas, kad jis ėjo į rinkimus su valstiečiai, nes kitokiu priežasčių nebuvo galima įžvelgti, o jei būtų Vaitkus su konservais ėjęs, nebūtų atleistas, ir niekas interesų konfliktų ateityj nebūrtų iš kavos tirsciu   ATSAKYTI
J. 2019-08-15 01:35:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kas keršijo Eligijui Masiuliui, ir kuo jo situacija skiriasi nuo Vaitkaus?  
Vaclovas 2019-08-14 12:20:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-19
Nereikėjo R. Masiuliui aklai vykdyti susireikšminusios “neklystančios viršūnės” netinkamų nurodymų.   ATSAKYTI
kristina 2019-08-14 12:19:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
labai gaila, kad šiam ministrui neleido pabaigti darbų. Jau vien tik tai, kad įsigijo puikią techniką, kuri parodo, kiek nesudėta medžiagų pagal kelių įvairių darbų normas. Šaunuolis.   ATSAKYTI
Justas 2019-08-14 12:15:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Puikus ministras. Labai gaila, kad prezidentas ir premjeras jo neišsaugojo.    ATSAKYTI
joooooo 2019-08-14 13:17:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Taigi premjerui to Karbauskis neleido  
Jadvyga 2019-08-14 12:11:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Na ir šlykštynė Karbauskis. Šlykštynė VISAIS atžvilgiais. Žemėje vaikščiojanti pati pikčiausia dvasia.   ATSAKYTI
Jurka 2019-08-14 12:11:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Ateis karbauskui eile bus rinkimai tegul pasidziauge jo kap nekencia bet jis ta jaucia.   ATSAKYTI

Top Video

Gyvybės langelyje paliktas vaikas
DABAR RODOMA
Gyvybės langelyje paliktas vaikas
DABAR RODOMA
Lietuviai neišgali atostogauti
DABAR RODOMA
Skundžiasi dėl naujų troleibusų
DABAR RODOMA
Sausra pakenkė žuvėdrų jaunikliams
DABAR RODOMA
Lėktuvas leidosi į laukus
DABAR RODOMA
Kyla maisto kainos
DABAR RODOMA
Smarkiai apdegė berniukas
DABAR RODOMA
Kels algas biudžetininkams
DABAR RODOMA
Įspūdinga Sabonio verpstė
DABAR RODOMA
Bute rastas moters lavonas
REKLAMA
Skvernelio Vyriausybė atlaikė išbandymą Seime (nuotr. Fotodiena/Rokas Lukoševičius)
Naujai-sena Sauliaus Skvernelio Vyriausybė antradienį gavo Seimo palaiminimą tęsti darbus. Tiesa, parlamente iš naujo nebuvo tvirtinama Vyriausybės programa, kaip turėtų būti, ...
Eugenijus Gentvilas (nuotr. BFL)
Seimas iš naujo patvirtino Sauliaus Skvernelio Vyriausybę. Tiesa, opozicija tikina, kad ji neteisėta ir kreipsis į Konstitucinį Teismą. Dalis politikų įsitikinę, kad, pakeitus ...
Jaroslavas Narkevičius (nuotr. stop kadras)
Kol opozicija su valdančiaisiais valstiečiais aiškinosi ar Vyriausybė paskirta teisėtai, naujieji ministrai jau trečiadienį planuoja pradėti darbus. Bene daugiausia diskusijų ...
Informacinis išpuolis prieš finansų ministrą Vilių Šapoką (tv3.lt koliažas)
Socialiniuose tinkluose plinta tikrovės neatitinkanti žinutė („fake news“) apie finansų ministrą Vilių Šapoką, kurioje mūsų šalies gyventojai raginami investuoti ir „lengvai“ ...
Karinis sraigtasparnis (nuotr. SCANPIX)
Lietuvos Baltijos jūros vandenyse, ties riba su išskirtine ekonomine zona, pirmadienį užfiksuota trijų kvadratinių kilometrų teršalų dėmė, antradienį pranešė Aplinkos apsaugos ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

Data Laikas Rungtynės Spausk ir žiurek transliacijas:
08.02 22:20 Ispanija - Lietuva
 
 
08.04 19:30 Lietuva - Suomija
 
 
08.10 22:00 Serbija - Lietuva
 
 
08.12 19:30 Lietuva - Serbija
 
 
08.16 19:00 Suomija - Lietuva
 
 
08.17 19:00 Rusija - Lietuva
 
 
08.24 09:00 Pietų Korėja - Lietuva
 
 
08.25 11:30 Lietuva - Angola
 
 
08.27 12:00 Lietuva - Čekija
 
 


×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų