Žalia šviesa uždegta: prasidėjo antrojo rinkimų turo išankstinis balsavimas

Šalies savivaldybėse pirmadienį prasidėjo balsavimas iš anksto prezidento rinkimų antrajame ture ir Europos Parlamento rinkimuose.

Išankstinis balsavimas (nuotr. TV3)

Balsavimas iš anksto savivaldybėse rinkimų savaitę vyks nuo pirmadienio iki penktadienio, kasdien nuo 8 iki 20 valandos.

Prezidento posto siekia konservatorių iškelta buvusi finansų ministrė, Seimo narė Ingrida Šimonytė ir ekonomistas Gitanas Nausėda, per pirmąjį turą jie abu surinko po daugiau nei 30 proc. balsų.

Vienas iš jų pakeis nuo 2009 metų šaliai vadovaujančią Dalią Grybauskaitę.

Prasidėjus balsavimui Vilniaus ir Kauno savivaldybėse pareikšti savo valią renkasi kiek mažiau žmonių nei prieš dvi savaites.

Informacinių technologijų srityje dirbantis 26-erių Karolis Ruginis BNS sakė pasirinkęs G. Nausėdą, nes jis geriau išmano makroekonomiką ir galės sutelkti politikus, nes yra nepriklausomumas.

„Rinkausi pagal savo vertybines nuostatas ir, kadangi šitas kandidatas atitiko tuos kriterijus, balsavau už jį“, – teigė Vilniuje balsavęs K. Ruginis.

Sostinėje I. Šimonytę pasirinkusi 79-erių Milda Skučaitė teigė norinti prezidento su tvirtu stuburu.

„Jos konkurentas truputį per gražus. (...) Abu jie labai panašūs, bet klausimas, kas būtų stipresnis. Manau, kad Ingrida būtų stipresnė“, – kalbėjo pensininkė.

Tuo metu kaunietis Kęstutis I. Šimonytę pasirinko, nes visada palaiko konservatorius.

„Aš myliu moteris, bet ne tik dėl to – esu konservatorius“, – teigė technikos srityje dirbantis 58-erių vyras, atsisakęs atskleisti savo pavardę.

REKLAMA

62-erių ekonomistė Audronė Pečkienė balsavo už G. Nausėdą, nors abu kandidatai jai atrodė neblogi. Vis dėlto kaunietė teigė, kad jai patrauklus G. Nausėdos išsilavinimas ir pažadai vienyti.

„Man patinka, kad jis nekursto neapykantos. Man atrodo, kad mums šiuo metu reikia tarpusavio santarvės, labai vyksta tokie negražūs dalykai. Jis atrodo vienijantis“, – tvirtino A. Pečkienė.

Į Europos Parlamentą – 16 sąrašų

Rinkimuose į Europos Parlamentą dalyvauja 16 partijų ir visuomeninių komitetų keliamų kandidatų sąrašų. Lietuva iš viso išrinks 11 europarlamentarų.

Šių rinkimų biuletenis kiek sudėtingesnis – rinkėjui reikės pasirinkti vieną iš kandidatuojančių sąrašų, o apačioje pažymėti pasirinkto sąrašo kandidatams suteikiamus pirmumo balsus.

79-erių kaunietė Nijolė sakė, kad Europarlamento rinkimuose palaikė kandidatą, kuris, jos nuomone, gali apginti Lietuvos interesus.

„Svarbu, kad gintų mūsų tą tėvynę nuskurusią, kad neišvažiuotumėte ir jūs kažkur svetur. Aš važiuočiau, bet nebegaliu“, – kalbėjo pensininkė.

„Mes turime kažkaip atsitiesti, ne vien kitiems padėti. Nereikia pyktis su kaimynais – čia mano pagrindas“, – pridūrė ji.

Prognozuojama, kad po rinkimų Europos Parlamente pozicijas sustiprins euroskeptiški kraštutiniai dešinieji.

Projektuotojas Marius Sviderskas iš Vilniaus sako balsavęs už proeuropietiškus kandidatus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų