Nacionaliniame dramos teatre Lietuvos teatro menininkams vakar įteikti Auksiniai scenos kryžiai. Prie šio Kultūros ministerijos už įsimintinus sezono darbus įsteigto apdovanojimo, kuris teikiamas per Tarptautinę teatro dieną, pridedama 55 minimalių gyvenimo lygių premija – 7150 litų, rašo trečiadienio "Lietuvos rytas".

Padėkai skirtas Auksinis scenos kryžius vakar buvo įsegtas 81 metų teatrologui Dovydui Judelevičiui. Šis žmogus daug nusipelnė šalies teatro raidai įamžinti. Jį teatro kūrėjai įsiminė kaip taktiškos spektaklių analizės meistrą. D.Judelevičius taip pat žinomas kaip teatro istorikas, šekspyrologas, vertėjas.

Auksinį scenos kryžių už režisūrą pelnė Jonas Vaitkus, Jaunimo teatre pastatęs Witoldo Gombrowicziaus „Ivoną, Burgundo kunigaikštytę“.

Šiame spektaklyje sukūręs pagrindinį Karaliaus Ignoto vaidmenį, Auksinį scenos kryžių gavo Rolandas Kazlas.

Už pagrindinius moters vaidmenis įvertinta Klaipėdos dramos teatro aktorė Nelė Savičenko – ji apdovanota už Motinos ir Abatės personažus Oskaro Koršunovo režisuotoje Augusto Strindbergo dramoje „Kelias į Damaską“.

Kaip geriausia antraplanio moters vaidmens kūrėja buvo apdovanota Kauno muzikinio teatro solistė, operetės karaliene tituluojama Danutė Dirginčiūtė – už Kunigaikštienę Kudenštain Imre Kalmano operetėje „Grafaitė Marica“.

REKLAMA

Už geriausią antraplanį vaidmenį buvo įvertintas Povilas Budrys – Dievas ir Vagneris Eimunto Nekrošiaus spektaklyje „Faustas“ („Meno fortas“).

Geriausiu darbu operos srityje pripažinta Irenos Zelenkauskaitės Čio Čio san Anthony Minghelos režisuotame spektaklyje „Madam Baterflai“ Nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT).

Operetės menui skirtą apdovanojimą pelnė Raminta Vaicekauskaitė už Maricos vaidmenį to paties pavadinimo operetėje Kauno muzikiniame teatre.

Balerina Miki Hamanaka už Auroros vaidmenį balete „Miegančioji gražuolė“ (LNOBT) pripažinta geriausia šokio atlikėja.

Geriausios choreografės Auksinis scenos kryžius buvo įteiktas Anželikai Cholinai už šokio spektaklį „Otelas“.

Debiuto srityje triumfavo choreografė ir šokėja Loreta Juodkaitė – už šokio spektaklius „Salamandros sapnas. Paveikslas“ ir „Čia ir dabar“ („Menų spaustuvė“).

Jaunas kompozitorius Marius Baranauskas pelnė Auksinį scenos kryžių už muziką spektakliui „Salamandros sapnas. Paveikslas“.


Rašyti komentarą...
L
Labai gaila,
2007-03-28 21:54:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
kad vertinimo komisija nesiryžo šiais metais neskirti kryžiaus už choreografiją. Juk nebuvo tokio apdovanojimo vertų darbų, tai reikia tai pripažinti. Tą situaciją ponios iš komisijos kaip ir išdėstė ir pripažino LTV laidoje "Kultūra". Ir paradoksas, kryžių už akivaizdų niekalą vis tiek skyrė. Kur Kultūros ministerijos pozicija šiuo klausimu. Negi ten baletu (šokiu) niekas nesidomi?
Atsakyti
0

g
gaila
2007-03-28 22:29:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
na jei siais metais nebuvo reikejo daryt kaip ir pernai. Berod Aura gavo uz Aseptine zona-Lietuviskos sutartines. Keliu metu senumo darbas
Atsakyti
0

N
Negaila
2007-03-29 06:42:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip, mums, Kulturos ministerijoj, tas baletas visiskai neidomu. Mes paklausiam Sedunovos, ka ji pasako - ta ir nusprendziam,
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų