„Atverk teatro duris“ - skambus šūkis, kviečiantis susiburti kultūrai ir menui neabejingus žmones. Šį kartą jis skambėjo sausio 14 d. Lietuvos Nacionalinėje filharmonijoje vykusiame labdaringame koncerte „Jaunieji talentai“.
Didžiausio Lietuvos kultūros ir sporto mecenato Vladimiro Romanovo organizuojamame projekte dalyvauja 11 kultūros įstaigų, atveriančių duris tiems, kas neišgali dažnai lankytis teatruose - daugiavaikėms šeimoms, senjorams, našlaičiams, neįgaliesiems, studentams ir moksleiviams. Vienas iš paskutinių renginių buvo skirtas klasikinės muzikos gerbėjams – susirinkusiuosius džiugino Lietuvos kamerinis orkestras (LKO), diriguojamas Roberto Šerveniko, už intensyvią kūrybinę veiklą apdovanoto Nacionaline premija. Scenoje pasirodė ir 5 jaunieji Lietuvos talentai pasaulyje įvertintų autorių kūrinius.
Koncerto, į kurį bilietai buvo išdalinti pirmąją jų pasirodymo kasose dieną, salė, deja, nebuvo pilna. Pasak organizatorių, buvo žmonių, kurie, paėmę tris bilietus, ateidavo tik dviese. Be to, renginiu labiausiai susidomėjo pensijinio amžiaus žmonės – jų susirinko daugiausia.
Nacionalinio labdaros projekto koncertas pradėts šios akcijos organizatoriaus kalba, kurioje pasakota idėjos kilimo istorija ir išryškinama jaunųjų talentų svarba. Baroko kompozitoriaus Antonio Vivaldi Operos „Olimfija“ simfonija buvo pirmoji, nuskambėjusi didžiojoje filharmonijos salėje. Maestro Robertas Šervenikas – tai scenos figūra, kausčiusi dėmesį vakaro metu. Garsusis dirigentas su nenusakomu įsijautimu į kūrinį tiesiog strykčiojo, šokinėjo vietoje.
Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos moksleivės, tarptautinių konkursų laureatės Beata Preisaitė ir Meda Petkauskaitė kartu su kameriniu orkestru koncerto svečius užbūrė fleitų garsais, atlikdamos fleitos virtuozo ir kompozitoriaus Franz Doppler kūrinį. Merginos, netylant publikos aplodismentams, raudoniu pasidengė skruostus ir kukliai šypsojosi. Po koncerto Meda pasakojo, kad tokie renginiai neatsiejami nuo jaudulio ir pridūrė: „svarbiausia, kad jauniesiems Lietuvos talentams yra duodama proga atsiskleisti“.
Po Wolfgang Amadeus Mozart atliktos 4 dalių simfonijos, scenoje pasirodė tos pačios Kauno muzikos mokyklos klarnetininkai – tarptautinių konkursų laureatai – Ernestas Šidiškis ir Andrius Polianskis, sugroję koncertinę pjesę dviems klarnetams ir orkestrui iš Felix Mendelssohn – Bartholdy repertuaro.
Antrąjojoje koncerto dalyje pasirodė daugiausia aplodismentų ir simpatijų sulaukusi Rolanda Ginkutė – 14-metė Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos moksleivė, jau konceratvusi su mūsų šalies orkestrais, garsiaisiais Maskvos virtuozais, stipendijų ir premijų laureatė bei atstovavusi savo šalį daugelyje Europos konkursų. Mergina atliko introduciją ir rondo capriccioso smuikui ir orkestrui.
Deja, šventinę nuotaiką trikdė susirinkusiųjų etiketo stoka – koncerto metu skambėjo mobilūs telefonai, emocijos reikštos švilpimu bei nuolatiniu šnibždesiu su kaimynais. Be to, einant į kultūrinį renginį, priimta rengtis puošniau, tačiau minioje akį traukė raudonos liemenės, odinės vyrų kelnės ir vilnoniai žieminiai megztiniai. Angelina Liaudanskienė, Lietuvos Žurnalistų Sąjungos narė ir viena iš 12-os Vilniaus skyriaus įkūrėjų, piktinosi, kad „senjorai, nors ir turi spintose suknelių ir kostiumų, nesugebėjo pasipuošti, nors seniau būdavo kitokia situacija“. Pensininkė Danutė Janonienė prieštaravo nematanti jokių renginio trūkumų ir lauksianti daugiau panašių progų prisiliesti prie kultūros.
Projektas baigsis sausio 17 dieną vyksiančiu Oskaro Koršunovo teatro spektakliu „Vasarvidžio nakties sapnas“. Prie Nacionalinės labdaros akcijos taip pat prisijungė Kauno dramos teatras, Šiaulių dramos teatras, Alytaus miesto teatras, Marijampolės dramos teatras, Rusų dramos teatras, Lietuvos jūrų muziejus, Kauno valstybinė filharmonija, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras ir Panevėžio J.Miltinio dramos teatras.