Jau rugsėjo 7 d. 19 val. didingojo klasikos šedevro garsais vibruos visi Šv. Kotrynos bažnyčios skliautai. Choro “Jauna muzika” kviečiami solistai iš Estijos ir Didžiosios Britanijos, sukurs Georgo Friedricho Händelio oratorijos „Judas Makabėjus“ balsų ansamblį bei pradės choro naują koncertinį sezoną.
Daugiau nei prieš du šimtus metų sukurtas kūrinys – G. F. Händelio „Judas Makabėjus“, iki šiol yra kietas riešutėlis net ir patyrusiam dainininkui. Tad oratorijos atlikimas taps savotišku išbandymu jaunai solistei iš Estijos Kädy Plaas (sopranas), kuri šiuo metu vis dar studijuoja Estijos Muzikos ir teatro akademijos magistrantūroje. Tačiau ilgas dainuotų kūrinių sąrašas rodo nemažą atlikėjos patirtį.
Kitas šios jaunos dainininkės tautietis Uku Joller (bosas) – patyręs scenos vilkas. Kaip Estijos Filharmonijos rūmų choro solistas dainavo įvairiose Europos šalyse, JAV, Australijoje ir Japonijoje. Bendradarbiavo su daugeliu dirigentų ir muzikos ansamblių Estijoje ir užsienio šalyse. Įvairių muzikos festivalių organizatorių jis yra kviečiamas kaip senosios muzikos specialistas.
Du dainininkai atvyksta iš Didžiosios Britanijos. Tai tenoras Jamesas Oxley ir kontratenoras Christopheris Ainslie.
Jamesas Oxley Londono Karališkajame muzikos koledže studijavo violončelę, tačiau vėliau pasuko dainavimo keliu ir tobulinosi privačiai. Laimėjimai tarptautiniuose dainininkų konkursuose paskatino tęsti solinę karjerą. J. Oxley koncertavo visose žymiausiose Londono salėse taip pat įvairiose Europos šalyse kartu su įvairiais orkestrais, ansambliais ir kitais atlikėjais. Judo Makabėjaus partiją dainuosiantis solistas užsienio spaudoje susilaukia puikių vertinimų dėl savo aiškios dikcijos, gryno techninio meistriškumo, puikaus muzikos supratimo, individualumo ir nuoširdumo.
Kontratenoras Christopheris Ainslie dainuoti pradėjo Šv. Jurgio Katedros chore, Keiptaune. Vėliau mokėsi Londono Karališkajame muzikos koledže. Šiuo metu jis dainavimo meno mokosi privačiai, pagrindinius vaidmenis atlieka operose. Yra puikiai vertinamas kaip itin perspektyvus reto vyriško balso savininkas.
Svarbiausia koncertų dalimi vis tik tampa vadovas. Tik nuo jo rankų judesių priklauso kokiu tempu pulsuoja visa dramaturginė medžiaga. Jaunajam Stevenui Foxui iš Jungtinių Amerikos valstijų yra prognozuojama puiki karjera. Kritikų vertinimuose dirigentas minimas kaip nestokojantis drąsos, talento ir fanatiško atsidavimo savo profesijai. Dar būdamas 21-erių, jis išvyko į Sankt Peterburgą ir suformavo ten pirmąjį senosios muzikos orkestrą “Musica Antiqua”. Šio orkestro pasaulinio lygio muzikantų dėka jis atgaivino daugelio garsiausių XVIII a. Rusijos kompozitorių kūrinių.