Prestižiniame Paryžiaus Pompidou centre atidarytoje vienoje didžiausių pastarųjų metų tarptautinių meno parodų šalia garsiausių pasaulio dailininkų kūrinių rodomi ir lietuvių Svajonės ir Pauliaus Stanikų piešiniai.
Parodos rengėjų sumanymas – apžvelgti šventumo pėdsakus 20 amžiaus menininkų kūryboje: nuo Kazimiro Malevičiaus iki Pablo Picasso, nuo Jacksono Pollocko iki Billo Viola, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.
Ekspozicija gana marga – 350 piešinių, skulptūrų, instaliacijų ir videodarbų. Jų autoriai – pora šimtų garsiausių 20 a. pasaulio menininkų. Trečdalis jų kuria ir šiandien. Lietuvių menininkų autoportretų kaimynai – P. Picasso, Salvadoro Dali ir Mano Ray kūriniai.
S. ir P. Stanikai savo darbą pavadino „Krytis. Europos istorijos eskizai. Adagio (Italia Germania Romania)“. Jo atspirties taškas – diktatoriaus Benito Mussolini meilės ir mirties istorija.
Tai antrasis šių menininkų darbas iš ciklo apie žymiausių Europos diktatorių meilės istorijas. Jis atsidūrė parodos dalyje, pavadintoje meilės ir mirties dievų vardais – „Erosas ir Tanatas“. Paroda suskirstyta į dvidešimt skirtingų temų.