• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Spalį Nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje skambės sezono pradžios orkestro muzikos koncertai. Spalio 4 d. įdomia orkestro ir trimito muzikos programa sezoną pradės Lietuvos kamerinis orkestras. Programą su orkestru rengia belgų trimitininkas Andrejus Kavalinskis ir dirigentas iš Didžiosios Britanijos Nicholas Cleobury. O spalio 11 d. koncertą surengs Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, jam diriguos Christianas Knappas (JAV), solo fortepijonu gros Vadimas Rudenko (Rusija). Koncertų pradžios laikas, kaip jau įprasta Filharmonijoje – 19 val.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos kamerinio orkestro (LKO) koncerte skambės T. Albinoni Sonata trimitui, styginiams ir basso continuo C-dur, J. Haydno Simfonija Nr. 43, Es-dur („Merkurijus“), G. Torelli Koncertas trimitui, styginiams ir basso continuo D-dur, W.A. Mozarto Simfonija Nr. 29, A-dur, KV 201 (186a) ir A. Ponchielli Koncerto trimitui ir pučiamųjų ansambliui F-dur aranžuotė trimitui ir styginiams. Koncertą orkestras skiria Lietuvos muzikos ir teatro akademijos 75-mečiui.

REKLAMA

Rinktinę trimito koncertų programą su Lietuvos kameriniu orkestru atliksiantis šio instrumento virtuozas Andrejus Kavalinskis (g. 1977 m.) pranoksta kitus savo kartos trimitininkus ne tik techniniu meistriškumu ir universalumu, bet ir unikaliu stiliaus pojūčiu. Tarptautinis varinių pučiamųjų žurnalas apie jį rašė: „Pelnęs laurus Porcijoje, Paryžiuje ir Tulone, A. Kavalinskis tapo vienu žymiausių savo kartos trimitininkų. Įsidėmėtina karjera!“ A. Kavalinskis studijavo trimitą prof. R. Friedricho ir E.H. Tarro klasėse Karlsrūhės aukštojoje muzikos mokykloje Vokietijoje. 2005 m. įgijo koncertuojančio artisto diplomą. Vienu svarbiausių savo mokytojų jis laiko „Royal Concertgebouw“ orkestro trimitų koncertmeisterį P. Masseursą. Trimitininkas yra tarptautinių konkursų Italijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir Nyderlanduose laureatas, pelnęs T. Dokšicerio (Maskva), R. Wagnerio ir K. Stockhauseno (Vokietija) premijas. Jis dirba Flamandų radijo orkestre Briuselyje.

REKLAMA
REKLAMA

LKO pirmą kartą diriguos tarptautinį pripažinimą pelnęs anglų maestro Nicholas Cleobury – „Orchestra of the Swan“ direktoriaus pavaduotojas, „Britten Sinfonia“ įkūrėjas ir dirigentas-laureatas, Oksfordo Bacho choro vyr. dirigentas, Kenterberio šiuolaikinės muzikos festivalio meno vadovas. Jis dirigavo BBC kolektyvams ir visiems garsiausiems Anglijos bei Airijos orkestrams, dirbo Australijoje, Singapūre, JAV, Pietų Afrikos Respublikoje, Europos ir Skandinavijos šalyse, dalyvavo BBC Proms ir kituose žymiausiuose festivaliuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O maestro J. Domarko vadovaujamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras sezono pradžios koncerto programai rengia S. Rachmaninovo Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 3, d-moll, op. 30 bei

D. Šostakovičiaus Aštuntą simfoniją. S. Rachmaninovo koncertą su orkestru atliksiantis pianistas iš Rusijos Vadimas Rudenko yra tarptautinių konkursų – „Concertino Prague“, Karalienės Elžbietos (Belgija), Palomos O’Shea Santandere (Ispanija), G.B. Viotti Verčelyje (Italija) bei P. Čaikovskio Maskvoje – laureatas. Pianistas atstovauja rusų fortepijono meistriškumo mokyklą, jis mokėsi pas A. Artobolevskają, V. Suchanovą ir D. Baškirovą, Maskvos konservatorijoje studijavo prof. S. Dorenskio klasėje. V. Rudenko bendradarbiauja su geriausiais Rusijos orkestrais, koncertuoja prestižinėse salėse Belgijoje, Vokietijoje, Anglijoje, Šveicarijoje, Austrijoje, Ispanijoje ir Japonijoje.

REKLAMA

Orkestrui diriguosiantis amerikietis Christianas Knappas koncertuoja ir dalyvauja festivaliuose visame pasaulyje, yra dirigavęs Sankt Peterburgo filharmonijos, „New World Symphony“, Indianapolio, Vakarų Australijos simfoniniams ir Čikagos „Civic“ orkestrams. Jis bendradarbiavo su M. Rostropovičiumi, I. Perlmanu, N. Salerno-Sonnenberg, G. Ohlssonu, V. Cole, C. Licad, P. Romero ir kitais garsiais atlikėjais. 2006 m. sėkmingai debiutavo su Auklendo filharmonijos orkestru, vėliau – su Fynikso simfoniniu, Karališkuoju Liverpulio ir Mechiko filharmonijų orkestrais, pasirodė „Eastern Music Festival“. Jis plačiai pripažintas ir kaip operos dirigentas.

REKLAMA

Ch. Knappas Naujosios Anglijos konservatorijoje įgijo fortepijono bakalauro, o Tafto universitete – filosofijos bakalauro laipsnį. Dirigavimą studijavo pas J. Temirkanovą ir M.-W. Chungą Sienos muzikos akademijoje, vėliau baigė Sankt Peterburgo konservatorijos aspirantūrą pas I. Musiną.

LNF inf.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų