• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Niujorko filharmonija kitą savaitę Šiaurės Korėjoje imsis "Dvorako diplomatijos" - surengs precedento neturintį koncertą, kuriame bus atliekami ir čekų kompozitoriaus Antonino Dvorako kūriniai, turėdama vilčių, kad seniausias Amerikos orkestras pakeis vienos labiausiai izoliuotų pasaulio valstybių toną.

REKLAMA
REKLAMA

JAV vyriausybės pareigūnai gali tikėtis retos harmonijos tarp senų priešininkių, bet analitikai pabrėžia, kad jie turėtų pasirengti Šiaurės Korėjos propagandos mašinai, kuri šį koncertą veikiausiai skirs savo lyderio Kim Jong-ilo garbei.

REKLAMA

Niujorko filharmonijos orkestras į Pchenjaną atvyks pirmadienį ir viešės jame maždaug dvi paras. Antradienį prieš atsiskyrėliškos valstybės elito narius jis surengs koncertą, kurio metu bus atliekami A.Dvorako ir George`o Gershwino kūriniai.

"Jeigu mes norime pamažu pagerinti JAV ir Šiaurės Korėjos santykius, tokie renginiai turi potencialą stumtelėti duris, kurios pernelyg ilgai buvo užvertos", - anksčiau šią savaitę žurnale "Wall Street Journal" rašė orkestro muzikos direktorius Lorinas Maazelis.

REKLAMA
REKLAMA

Šis orkestras ir anksčiau yra mėginęs pralaužti ledus tarp Šaltojo karo priešininkių - 1959 metais jis viešėjo Sovietų sąjungoje.

George`o W.Busho administracija Šiaurės Korėją yra pavadinusi tironijos avanpostu ir priskyrusi blogio ašiai.

Oficialioji Šiaurės Korėjos žiniasklaida teigia, kad Vašingtoną valdo politikos filistinai, siekiantys nuversti jos lyderius ir įplieksti atominį karą Korėjos pusiasalyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiaurės ir Pietų Korėjos nepalaiko diplomatinių santykių ir oficialiai tebekariauja. Jų kariai stebi vieni kitus per smarkiai įtvirtintą sieną, kuri padalijo Korėjas, kai paliaubomis baigėsi 1950-53 metų Korėjos karas.

Tai bus didžiausia amerikiečių grupė, pabuvojusi Šiaurės Korėjoje nuo tada, kai prieš 40 metų ši šalis sulaikė JAV žvalgybinį laivą "Pueblo" ir kelis mėnesius įkaitais laikė 82 jo įgulos narius.

REKLAMA

Koncertą tiesiogiai transliuos tiek Šiaurės, tiek Pietų Korėjos televizijos.

Koncerto atidžiai klausysis vienas žmogus, Kim Cheol-woongas, nepaprastai gabus pianistas iš Šiaurės Korėjos, kuris pabėgo į Pietų Korėją, kad galėtų atsiduoti savo aistrai - Vakarų muzikai.

"Šiaurės Korėjos gyventojams bus pasiųsta tokia žinia: "JAV klaupiasi prieš mūsų mylimą lyderį Kim Jong-ilą", - sakė jis.

REKLAMA

Tačiau pianistas mano, kad šis koncertas turi galimybių pakeisti atsiskyrėliškos šalies žmonių sielas.

Užsienio muzika Šiaurės Korėjoje yra uždrausta, ir kitomis aplinkybėmis asmuo, pasiklausęs kūrinių, kurie bus atlikti per antradienio koncertą, atsidurtų kalėjime, pridūrė jis.

Niujorko filharmonijos programoje bus G.Gershwino kūrinys "Amerikietis Paryžiuje" (An American in Paris), pasakojantis apie užsienietį, kuris atranda "šviesos miestą".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl elektros trūkumo didžioji dalis skurdžiai gyvenančios šalies naktį skendi tamsoje.

Kitas kūrinys - A.Dvorako Simfonija Nr. 9, e-moll "Iš naujojo pasaulio" - atspindi, kaip vienas imigrantas atranda Amerikos muziką. Jis bus atliktas šalyje, kuri draudžia savo piliečiams išvykti už jos ribų.

REKLAMA

Vyriausiasis JAV pasiuntinys tarptautinėms deryboms dėl Šiaurės Korėjos atominių ginklų programos sakė turįs vilčių, kad šis koncertas padės šiai valstybei išlįsti iš savo kiauto.

"Kartais šiaurės korėjiečiams nepatinka mūsų žodžiai, - anksčiau šią savaitę Seule sakė Christopheris Hillas. - Galbūt jiems patiks mūsų muzika".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų