REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį Šiaulių menininkai Reda ir Arūnas Uogintai surengė „Užgavėnių eiseną“ – meninę protesto akciją, skirtą miesto lauko amfiteatrui išsaugoti.

REKLAMA
REKLAMA

„Priekyje vešime Besmegenį – mūsų valdžios simbolį“, – prieš akciją papasakojo A. Uogintas. Aplink amfiteatrą buvo ketinama susmaigstyti 17 Miesto tarybos narių, balsavusių „už“ koncesiją, popierinius veidus.

REKLAMA

Numano, kas laimės koncesijos konkursą

Praėjusį ketvirtadienį Šiaulių miesto politikai tarybos posėdyje pritarė buvusios miesto viešosios erdvės prie pėsčiųjų bulvaro, šalia Šiaulių universiteto, koncesijai.

Akcijos organizatorių teigimu, koncesija leis „neatlygintinai perduoti verslininkams kelių milijonų vertės žemę, ir jiems bus dar primokama už tai, kad į perduotą erdvę retkarčiais įsileistų miesto bendruomenės renginius“.

REKLAMA
REKLAMA

Po tarybos nutarimo buvo paskelbta, kad koncesijos konkurse galės dalyvauti visi norintys.   

Tuo abejoja ir menininkas A. Uogintas, ir Jūratė Sobutienė, viena iš įkurto amfiteatro „gelbėjimo komiteto“ narių. Jie įtaria, kad toks miesto politikų sprendimas gali būti naudingesnis verslininkams, o ne šiauliečiams, ir teigia, kad koncesijos konkursą laimės verslininkas A. Vinkleris.

„Jis turi pastatų prie amfiteatro ir yra suinteresuotas plėstis. Jis buvo prašęs išnuomoti tą žemę, tačiau tam nebuvo teisinio pagrindo, o koncesija yra būdas leisti A. Vinkleriui tvarkyti amfiteatrą. Už tam tikrą mokestį jis leistų toje erdvėje vykti bendruomenės renginiams“, – tvirtina J. Sobutienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes žinome, kokiam verslininkui miesto valdžia amfiteatrą atidavė: jis nieko nestato, jis viską griauna“, – sako menininkas A. Uogintas, kalbėdamas apie A. Vinklerį.

Šiaulių miesto vicemerė Alma Javtokienė lrt.lt sako esanti nustebusi, kad žmonės patys daro išvadas, kas laimės, ir mano, kad galbūt jiems yra teikiama klaidinga informacija.

„Ruošiamės diskusijai, norėsime išgirsti miestiečių pageidavimus, kokią jie norėtų matyti tą viešąją erdvę. Tikrai nėra žinoma, kuris verslininkas laimės koncesijos konkursą – neigiu šią klaidingą informaciją. Koncesijos konkursas tikrai bus paskelbtas ir jame kviesime dalyvauti visus norinčius“, – tvirtina A. Javtokienė.

REKLAMA

Kaip pasakojo J. Sobutienė, su prašymu išnuomoti amfiteatro žemę dar 2002-aisiais į tuometį miesto merą Vaclovą Volkovą kreipėsi korporacija „Vaivorykštė“, vadovaujama Anrido Vinklerio. Prašymas pakartotas po metų tuomečiam merui Vytautui Juškui.

2007-ųjų balandį išrinktą naują miesto valdžią pasiekė prašymas išnuomoti amfiteatro žemę adresuotas naujajam miesto merui Genadijui Mikšiui.

Anot J. Sobutienės, administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Mikučiauskas į šį raštą atsakė, kad amfiteatras – labai svarbus miestui, kad jis negali būti perduotas privačias rankas. G. Mikšys, prisidengęs koalicija, pasiūlė paskelbti amfiteatro koncesiją.

REKLAMA

Turi išlikti viešąja erdve   

Šiaulių jaunimas aktyviai remia amfiteatro išsaugojimo idėją. Amfiteatras – mėgstama jų susibūrimo vieta. Jaunimas ketvirtadienį po tarybos posėdžio prie savivaldybės piketavo.

Antradienį Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto studentai prisijungė prie menininkų Uogintų akcijos.

Pasak J. Sobutienės, ji kartu su profesoriumi Gintautu Mažeikiu padeda jaunimui, kad šie nesiimtų stichinių, nesankcionuotų veiksmų.

Šiaulių universiteto profesorius Gintautas Mažeikis pasisako už tai, kad amfiteatras išliktų viešąja erdve ir sako, kad miesto valdžia negina viešojo intereso, o „imasi atstovauti siauram verslo interesui“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Viešosios erdvės – demokratijos garantas, o tokių erdvių privatizavimas – demokratijos griuvimas. Ten, kur nėra vietos bendruomenei susiburti, nėra ir demokratijos“, – rašoma viešame jo pasisakyme.

„Sąjūdžio laikais amfiteatras buvo pavirtęs vietos Hyde parku, kur buvo sakomos svarbios visuomenei kalbos, pirmą kartą viešai Šiauliuose iškelta trispalvė“, – prisimena G. Mažeikis.

Anot profesoriaus, miestas dėl amfiteatro atnaujinimo turėjo suformuoti aiškią, demokratinę viziją ir skelbti viešą konkursą.

Šiaulių vicemerė sako pritarianti, kad viešoji amfiteatro erdvė išliktų. „Ji turi būti laisvai prieinama jaunimui (neturi būti mokama), ji turi būti prieinama visiems renginiams. O jeigu šalia atsiras, pavyzdžiui, kavinė ar pan., tai tik pagyvins šią erdvę“, – teigia A. Javtokienė.

Monika Kutkaitytė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų