Legendinio estų operos dainininko Georgo Otso, puikiai pažįstamo muzikos žinovams ir vyresnės kartos žmonėms, gyvenimo ir šlovės drama atgimė kino filme „Georgas“. Pernai sukurto ir kino festivalius nuo Monrealio iki Šanchajaus apkeliavusio filmo DVD išleidžia kompanija „Acmefilm“.
Biografinėje dramoje Georgą Otsą įkūnija estų teatro ir kino aktorius Markas Matvere, gimtojoje šalyje pelnęs net septynis teatro ir kino festivalių apdovanojimus. Ilgametės operos baritono žmonos, lydėjusios dainių karjeros pakilimuose ir nuopoliuose, vaidmuo buvo patikėtas rusų aktorei Anastasijai Makejevai.
Filmas „Georgas“ įdomus ne tik profesionaliosios muzikos atstovams. Jame aktoriaus amplua išmėgino ir populiarios latvių grupės „Brainstorm“ lyderis Renars Kaupers. Dainininkas vaidina gerą G.Otso draugą Cezarį.
Georgas Otsas, žymaus Estijos tenoro Karlo Otso sūnus, ne iš karto pradėjo savo kelią į profesionaliosios muzikos olimpą. Tėvo įvertintas kaip „turintis gražų, bet neypatingą balsą“, jis pasirinko inžinieriaus specialybę, kurią baigti sutrukdė karas.
Kariuomenėje pastebėtas dėl išskirtinių muzikinių sugebėjimų, G.Otsas pradėjo dainuoti ir išliko scenoje iki pat savo mirties 1975 metais.
Prisijungęs prie Estijos nacionalinio teatro choro, G. Otsas tapo vienu iš labiausiai gerbiamų savo laikmečio dainininkų. Eugenijus Oneginas, Don Žuanas, Rigoletas, Figaro − tai tik keletas vaidmenų, dėl kurio baritoną dievino klausytojai. Estų solistą mielai sutikdavo visi pagrindiniai tuometės Tarybų Sąjungos operos teatrai. Jo balsą būdavo galima išgirsti per radiją ir televiziją, o įrašai buvo išperkami vos pasirodę. G.Otsas buvo dievinamas ir Suomijoje.
Įsimintiniausiu ir garsiausiu G.Otso karjeros pasirodymu laikomas vaidmuo Antono Rubinšteino operoje „Demonas“. Estų solisto „Demono“ interpretacija žavėjosi visa Rusija. Populiarumo kulminacija laikomi 1958-ieji, kuomet „Lenfilm“ studija išleido miuziklą „Ponas X“, pastatytą pagal Imre‘o Kalmano operetę „Cirko princesė“. Ponu X dainininką tuomet pradėjo vadinti ir jį visą gyvenimą dėl žavaus balso mylėjusios gerbėjos, ir pats Nikita Chruščiovas.
Georgo Otso gyvenimo istorija filme „Georgas“ pasakojama antrosios jo žmonos – Astos akimis (iš viso dainininkas buvo vedęs triskart). Moteris, praleidusi kartu su operos legenda daugiau nei 20 metų, atskleidžia, kad visų dievinamas dainininkas buvo dvilypė asmenybė, labiau už viską garbinęs savo darbą, dėmesingas gerbėjams ir gerbėjoms, tačiau užmirštantis šeimą. Biografinėje dramoje taip pat pasakojama, kad europinio lygmens solistui kelią į Vakarų operos koncertų sales užkirto priklausymas komunistų partijai.