Jau pirmąją folkloro festivalio "Parbėg laivelis" dieną klaipėdiečiai ir miesto svečiai gavo dozę įvairių pramogų. Liaudies meistrai, amatininkai, bitininkai siūlė per dvejus metus "užderėjusius" darbus, muzikos ansambliai supažindino su tradicine lietuvių ir užsienio kraštų muzika.
Festivalį atidarė jomarkas ir žolynų turgelis. Aikštėje prie "Meridiano" skambant "Senolių" ansamblio atliekamai muzikai klaipėdiečiai ir miesto svečiai ragavo tradicinio alaus, riestainių, pirko tikro lino drabužių, vaškinių žvakių ar net žolių tepalų nuo įvairių skausmų ir uždegimų.
Štai žolininkė Adelė Karaliūnaitė pardavinėjo tepalus nuo sąnarių skausmų, nuo skilinėjančių kulnų, siūlė padėti tiems, kurie yra "nužiūrėti". Ekologinio bityno savininkė Violeta Šerienė gyrėsi, kad klaipėdiečiai ją atpažįsta ir noriai perka švarų medų, iš vaško lietas žvakes.
"Aš pati jomarku domiuosi, ypač lininiais drabužiais. Tai yra arčiau manęs, arčiau gamtos. Taip pat kokią bitutės statulėlę nusiperku - kolekcionuoju", - pasakojo bitininkė.
Vis dėlto, anot festivalio koordinatorės Valerijos Jankūnaitės, daugiausia dėmesio sulaukė tie, kurie prekiavo maistu.
Žmonės noriai skanavo Daujėnų duonos, medaus, suvalkietiškos mėsos, ragavo pasvalietiško alaus, smaližiavo sūriu, riestainiais. Anot V. Jankūnaitės, kitomis festivalio dienomis jomarke bus ne tik daugiau lankytojų, bet ir amatininkų bei liaudies meistrų.
Nemažai susidomėjimo sulaukė svečių iš Belgijos kolektyvas "Reuzegom". Jie raižė stiklą, moterys rodė tradicinius ir lietuvėms kiek neįprastus siuvinėjimo ir pynimo būdus, pasakojo apie tradicinį belgės kraitį ir pagrindinius jo atributus.
Pirmą vakarą klaipėdiečiai galėjo pasiklausyti ir festivalio koncerto. "Meridiano" aikštėje kūrinius atliko Klaipėdos ansambliai "Kuršių ainiai" ir "Alka". Vėliau į sceną vieni po kitų gužėjo "Ratilio", "Žibinyčia", "Raskila", "Kupolė", "Kupkėmis", "Lipk ant sienų" kolektyvai, tradicinius kūrinius atliko Ukrainos, Kroatijos, Belgijos ansambliai.
Vakarop festivalio organizatoriai kvietė į klubą, kur visi kolektyvai šoko, dainavo, susipažino. Kiek vėliau kiekvienas, dar turintis pakankamai ūpo ir jėgų, trypė Meno kieme pagal gyvą kolektyvų atliekamą muziką.