Europos dailininkų paveiksluose nutapyti angelai fiziškai negalėjo skraidyti, rašo britų dienraštis „The Daily Telegraph“.
Tokią išvadą padarė Londono universitetinio koledžo biologas Rodžeris Uotonas, palyginęs angelų atvaizdus su skraidyti galinčiais gyvūnais. Tyrinėtojo teigimu, įvairių epochų paveiksluose pavaizduotų angelų ir arkangelų kūnai yra per dideli ir nepritaikyti skrydžiams, esą plunksnomis pas juos padengti tik sparnai. Be to, jų raumenų sistema nepakankamai išvystyta, kad galėtų skraidyti tokiais sparnais.
R.Uotonas atmetė prielaidą, kad angelai galėjo su minėtais sparnais sklandyti. Jiems esą būtų reikėję šokti nuo tokio didelio aukščio ir pasinerti į tokį didelį vėjo gūsį, kad vėjas juos skraidintų ir be sparnų.
Žurnale „Opticon“ mokslininkas taip pat įrodinėja, kad skraidyti negalėtų ir fėjos. Jis nurodo, kad fėjos tradiciškai vaizduojamos su mažais sparneliais, panašiais į tuos, kuriuos turi laumžirgiai arba drugeliai, tačiau vabzdžiai skrydyje naudoja ne tik sparnus, o fėjų sparneliai pritvirtinti prie nugaros.