Kaip praneša Didžiosios Britanijos portalas „Times Online“, Anglijos botanikai padėjo menotyrininkams atskleist Sandro Botticellio paveikslo „Venera ir Marsas“ paslaptį.
Paprašyti Sotheby's menų instituto darbuotojo Davido Bellinghamo, botanikai, prižiūrintys Karališkuosius sodus, atpažino augalą, kurį savo rankose laiko vienas iš paveiksle vaizduojamų satyrų. Tas augalas yra Paprastoji durnaropė (Datura stramonium).
Durnaropėje savyje turi tropano alkaloidų, dėl kurių šis augalas kartais vartojama kaip haliucinogenas. Senovėje durnaropė taip pat buvo naudojama kaip afrodiziakas. D. Bellinghamo nuomone, narkotinių medžiagų sukeltas poveikis matomas paveiksle, nutapytame 1483 metais. Jame pavaizduoto Marso savijauta, atitinka narkotiko sukeltus simptomus. Žinoma, kad nuo durnaropės, žmogų išmuša karštis, jis stengiasi nusimesti savo drabužius, dažnai galimas alpimas.
Menotyrininkas mano, jog paveiksle saugomame Londono Nacionalinėje galerijoje, nutapyti deivė Venera ir karo dievas Marsas iš tiesų yra Adomas ir Ieva, o durnaropė simbolizuoja uždraustą vaisių, nuskintą nuo pažinimo medžio. Daugumai šis vaisius asocijuojasi su obuoliu, nors Biblijoje jis detaliai aprašytas nėra.