Vilniuje ketvirtadienį vakare Teatro dienos proga surengtam minėjime daugiausia „Auksinių kryžių“ susižėrė Jaunimo teatre rodomos komedijos „Patriotai“ kūrėjai.

Geriausiu 2007-2008 metų teatro sezono režisieriumi buvo pripažintas Jonas Vaitkus už Petro Vaičiūno komediją „Patriotai“ ir Davido Harrowerio dramą „Juodvarnis“ (Audronio Liugos produkcija).

Geriausiais aktoriais tapo Rolandas Kazlas – už Napoleono Šereikos vaidmenį „Patriotuose“ ir Andželo vaidmenį Williamo Shakespeareo komedijoje „Jei taip, tai šitaip“ (Valstybinis jaunimo teatras) ir Asta Baukutė – už Liubos Šereikienės vaidmenį „Patriotuose“ ir už Konšos vaidmenį Dea Loher dramoje „Ruzvelto aikštė“ (Kauno valstybinis dramos teatras).

Antraplanio vaidmens atlikėjo nominacijoje „Auksiniai kryžiai“ įteikti Albinui Kėleriui – už grafo Almavivos vaidmenį Pierre-Augustin Caron de Beaumarchais komedijoje „Figaro vedybos“ (Juozo Miltinio dramos teatras) ir Valentinai Leonavičiūtei-Gustaitienei – už Močiutės Frachlon vaidmenį Marinos Carr dramoje „Mėja“ (Klaipėdos dramos teatras,)

Geriausiu scenografu / kostiumų dailininku paskelbtas Gintaras Makarevičius – už scenografiją „Patriotams“ ir „Ruzvelto aikštei“.

Vesta Grabštaitė „Auksinių kryžių“ laimėjo už choreografiją Christopho Willibaldo Glucko operai „Orfėjas ir Euridikė“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) ir Cole Porterio miuziklui „Bučiuok mane, Keit“ (Kauno muzikinis teatras).

REKLAMA

Dramos/muzikinio spektaklio nominacijoje apdovanojimas atiteko kompozitoriui Giedriui Puskunigiui už muziką Williamo Shakespeareo dramai „Audra“ (Vilniaus mažasis teatras) ir Erico Emmanuelio Schmitto dramai „Dviejų pasaulių viešbutis“ (Lietuvos rusų dramos teatras).

Operos nominacijoje „Auksinis kryžius įteiktas Kęstučiui Alčauskiui už Evangelisto partiją Johanno Sebastiano Bacho „Pasijos pagal Joną“ inscenizacijoje (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras), operetės nominacijoje – Aidui Giniočiui už miuziklo „Bučiuok mane, Keit“ režisūrą.

Geriausiaisi darbais baleto ar šokio srityje pripažinti Olgos Konošenko vaidmenys – Gamzati, Balerinos, Karmen spektakliuose „Bajaderė“, „Raudonoji Žizel“, „Karmen“ ir Nastasijos Filipovnos vaidmuo „Idiote“.

Už geriausią darbą lėlių teatro srityje „Auksinius kryžius“ įteiktas Vitalijui Mazūrui – už spektaklio „Eglė žalčių karalienė“ režisūrą ir scenografiją (Vilniaus teatras „Lėlė“).

Už geriausią darbą teatro vaikams srityje apdovanoti A. Kučinsko operos „Bulvinė pasaka“ atlikėjai: Daiva Čepauskaitė, Ramūnas Kaubrys, Antanas Kučinskas, Aurelijus Liškauskas, Dmitrijus Zlotnikovas, Artūras Rimonis, Vilija Šuklytė.

Geriausio Nacionalinės dramaturgijos autoriaus vardas atiteko Gintarui Grajauskui už pjesę „Mergaitė, kurios bijojo Dievas“, o geriausiu nacionalinės dramaturgijos pastatymu paskelbta komedija „Patriotai“, už šį pastatymą „Auksinis kryžius“ įteiktas J. Vaitkui, Gintarui Makarevičiui, Kiprui Mašanauskui ir Sandrai Straukaitei.

„Debiuto“ kategorijoje apdovanojimą laimėjo Miglė Polikevičiūtė už Doros vaidmenį spektaklyje „Seksualinės mūsų tėvų neurozės“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras).

Padėka už indėlį į Lietuvos teatro meno kultūrą įteikta teatrologei, profesorei Irenai Aleksaitei.

Be „Auksinių kryžių“, laureatams atiteko ir daugiau nei 7 tūkstančių litų piniginė premija. „Auksinis kryžius“ buvo pradėtas teikti 2004-aisiais ir pakeitė nuo 1995 metų teiktą „Kristoforą“.


Jonas Vaitkus


Rolandas Kazlas

Asta Baukutė

Aidas Giniotis

Irena Aleksaitė


Rašyti komentarą...
R
Ramune
2008-03-28 01:09:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerbiu uz tauru poelgi rezisieriu A. Ginioti.
Atsakyti
0

A
Adele
2008-03-31 06:21:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ramune, manau ne Jus viena sis rezisieriaus poelgis is ties labai grazus ir jaudinantis.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų