Šeštadienio naktį Serbijos sostinėje Belgrade baigėsi 2008 metų Eurovizijos dainų konkursas. Jame daugiausiai balsų surinko Rusijos atlikėjas Dima Bilanas ir kitais metais Europos dainininkai rinksis Maskvoje. Tą pačią naktį buvo paskelbti ir pusfinalių balsavimo detalizacija – J. Milius jame užėmė 16-ą vietą.

Nors Lietuvos dainininkas Jeronimas Milius į finalinę konkurso dalį nepateko, geopolitinį balsavimą buvo smalsu stebėti.

Kaip visuomet tradicijos, susiformavusios prieš keliolika metų, nepasikeitė – didžiosios šalys – konkurso steigėjos – balsų beveik negavo, o kaimynai ištikimai balsuoja vieni už kitus.

Šiokia tokia išimtimi tapo tik Lietuva – t.v. „didžiuosius balus“ mes skyrėme Rusijai (12 balų), Latvijai (10 balų) ir Prancūzijai (8 balus), nuošalyje palikdami savo trečiąją konkurso finale dalyvavusią kaimynę - Lenkiją.

Tą pačią naktį konkurso organizatoriai paskelbė, kaip šalys balsavo per pusfinalius. J. Miliaus dainai balus skyrė tik trys šalys – 12 balų Latvija, 10 balų Gruzija ir 8 balus Didžioji Britanija, ir, surinkęs 30 balų, J. Milius pusfinalyje užėmė 16 vietą iš 19-os.

Lietuva aukščiausiais balais įvertino Latvijos, Gruzijos ir Danijos atlikėjus.

Antrą vietą konkurse užėmė Ukraina, trečią – Graikija.

D. Medvedevo sveikinimai

26 metų Dimos Bilano daina, kurią jis atliko drauge su piruetus ant dirbtinio ledo dariusiu Rusijos dailiojo čiuožimo olimpiniu čempionu Jevgenijumi Pliuščenka ir Stradivarijaus smuiku griežusiu vengrų smuikininku Edvinu Martonu, surinko 272 taškus, kuriuos jam skyrė telefonu balsavę žiūrovai iš 43 šalių.

REKLAMA

Po dvylika taškų Dimai Bilanui skyrė visos trys Baltijos šalys, taip pat Ukraina, Izraelis, Baltarusija ir Armėnija.

„Dėkui Belgrade, pasimatysime Maskvoje“, - džiaugdamasis sušuko žiūrovams Dima Bilanas, kuris tėvynėje jau įsitvirtino kaip kylanti žvaigždė, o šiais metais ketina išleisti albumą anglų kalba ir pradėti tarptautinę karjerą.

Jo atliktą dainą „Believe“ parašė JAV prodiuseris Jimas Beanzas (Džimas Bencas), kuriam talkino kitas amerikietis - prodiuseris ir reperis Timbalandas.

Rusija šį konkursą, kurį televizorių ekranuose stebėjo daugiau kaip šimtas milijonų žiūrovų, laimėjo pirmą kartą.

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas paskambino Dimai Bilanui ir pasveikino su šaunia pergale.

„D. Medvedevas telefonu pasveikino rusų dainininką ir visą jo komandą su užtikrinta pergale Eurovizijos konkurse“, - pranešė „Interfax“ Rusijos vadovo spaudos tarnyba.

„Labai šaunu, kad prizas atvažiuos į Rusiją“, - pokalbio metu, pasak spaudos tarnybos, sakė D.Medvedevas ir pareiškė esąs tikras, kad kitais metais Eurovizija įvyks „aukščiausiu lygiu“.

Dima Bilanas finale aplenkė antroje vietoje likusią publikos favoritę Ukrainos atlikėją Ani Lorak, kuri už uždegančią dainą „Shady Lady“, parašytą Rusijos popžvaigždės Filipo Kirkorovo, gavo 230 taškų.

Graikijai atstovavusi dainininkė Kalomoira, kuri atliko rytietiškais motyvais atmieštą dainą „Secret combination“, surinko 218 taškų ir liko trečia.

Dimos Bilano sceniniu vardu koncertuojantis Viktoras Belanas Eurovizijos dainų konkurse dalyvavo nebe pirmąkart - 2006 metais Atėnuose jis su daina „Never Let You Go“ iškovojo antrąją vietą, pralaimėjęs tik šokiruojančiai Suomijos sunkiojo roko grupei „Lordi“.

Antrąją vietą Rusijai 2000-aisiais buvo iškovojusi ir dainininkė Alsu.

Tie, kuriems ne taip pasisekė

Be Rusijos, Ukrainos ir Graikijos, į pirmąjį dešimtuką šiais metais dar pateko Armėnija, Norvegija, Serbija, Turkija, Azerbaidžanas, Izraelis ir Bosnija ir Hercegovina.

Latvijai, kuri šįmet vienintelė iš Baltijos šalių dalyvavo Eurovizijos finale, atstovavusi grupė „Pirates Of The Sea“ už dainą „Wolves Of The Sea“ gavo 83 taškus ir užėmė 12 vietą.

REKLAMA

Paskutinę vietą šiemet užėmė britų dainininkas Andy Abrahamsas, kuris už dainą „Even If“ gavo 14 taškų. Tiek pat taškų surinko ir antrą bei trečią vietą nuo galo užėmusios Lenkija ir Vokietija.

Ne ką geriau pasirodė ir prancūzų atstovas Sebastienas Tellier, kurio daina „Divine“ sukėlė tėvynėje nepasitenkinimą dėl atlikėjo sprendimo dainuoti angliškai. Surinkęs 47 taškus jis užėmė vos 19 vietą.

Tuo tarpu šįmet konkurso šeimininkei Serbijai atstovavusi Jelena Tomaševič, kuri atliko dainą „Oro“, laimėjo aukštą 6 vietą.


Rašyti komentarą...
Z
Zyklas
2008-05-25 01:15:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Post sovietinės šalys serga "Stoholmo" sindromu..Ne kitaip...
Atsakyti
0

Žiauru
2008-05-25 01:32:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žiauru...
Atsakyti
0

a
aidz
2008-05-25 01:40:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
aciu lietuvai uz nepaprastai originalia nuomone! jei susiskaldytumem i zemaicius, aukstaicius, dzukus ir suvalkus (ir dar emigrantus) nebereiketu balsuoti nei uz latvius, nei uz rusus..
galima pagirti tuos kad isdryso skirti net 8 taskus prancuzijai! tik stai deja pamirsom tokia saunia britu dainele.
Ir apskritai, kam mums ta Eurovizija, pasidarom Litovizija ir laimesim visada :D
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (55)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų