interfax

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „interfax“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „interfax“.

Rusija kaltina Azerbaidžaną paliaubų pažeidimais Kalnų Karabache

Maskva šeštadienį pareiškė, kad Azerbaidžanas pažeidė paliaubas ginčijamame Kalnų Karabacho regione ir panaudojo bepiločius lėktuvus prieš armėnų separatistų pozicijas Rusijos taikos palaikymo misijos zonoje.
2022-03-26

Karas Ukrainoje. Rusija sprogdina Lvivą: tai kaip žinutė, skirta Joe Bidenui

31-oji Rusijos invazijos į Ukrainą diena. Kol JAV prezidentas lankosi Lenkijoje, Rusijos pajėgos nusitaikė į Ukrainos Vakarus. Raketos smenga į Lvivo miestą – tai galima suprasti kaip Rusijos grasinimą Joe Bidenui. JAV vadovas, viešėdamas Lenkijoje, pavadino Vladimirą Putiną „skerdiku“. Nustatyta, kad raketos į Lvivą paleistos iš Rusijos okupuoto Krymo teritorijos.
2022-03-26

Neramumų apimtame Kazachstane išjungtas interneto ryšys

Visame Kazachstane trečiadienį išsijungė interneto ryšys, šią Centrinės Azijos valstybę apėmus precedento neturintiems neramumams, pranešė viena virtualios erdvės stebėsenos grupė. „Kazachstane šalies mastu išjungtas interneto ryšys – po mobiliojo interneto ryšio sutrikimų ir dalinių apribojimų ankstesnę dieną“, – per „Twitter“ parašė grupė „NetBlocks“. „Šis incidentas tikriausiai smarkiai apribos pastangas nušviesti stiprėjančius protestus prieš vyriausybę“, – sakoma pranešime.
2022-01-05

Areštuotos „Pussy Riot“ narės Aliochina ir Štein paskelbė bado streiką

Protestų grupės „Pussy Riot“ narės Marija Aliochina ir Liudmila Štein Sacharovo laikinojo sulaikymo centre, kur atlieka administracinio arešto bausmę „už nacių simbolikos propagavimą“, paskelbė bado streiką. „Maša ir Liusia paskelbė bado streiką. Jos reikalauja, kad joms būtų leista bendrauti, kad jos būtų laikomos... vienoje kameroje“, – šeštadienį naujienų agentūrai „Interfax“ sakė advokatas Daniilas Bermanas.
2021-12-26

Viceministras: Rusijos pasiūlyme dėl saugumo garantijų – jokios slaptos darbotvarkės

Rusijos užsienio reikalų viceministras Aleksandras Gruška pareiškė, kad Rusijos pasiūlymuose NATO ir JAV dėl saugumo garantijų nėra jokios slaptos darbotvarkės ir kad jie yra maksimaliai konkretūs. „Ne, jie kaip tik yra suformuluoti taip, kad viskas būtų absoliučiai aišku“, – sekmadienį žurnalistams sakė jis, atsakydamas į „Interfax“ klausimą.
2021-12-19

Irakas evakavo iš Baltarusijos per 3,1 tūkst. migrantų

Iš Baltarusijos aštuoniais skrydžiai evakuota daugiau kaip 3,1 tūkst. migrantų iš Irako, naujienų agentūrai „Interfax“ pranešė Bagdado ambasada Maskvoje. „Irakiečių vyriausybė aštuoniais evakuaciniais reisais evakavo 3 139 žmones“, – nurodė diplomatinės misijos atstovai. Pasak jų, nuo krizės Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje pradžios išduoti maždaug 175 tranzitiniai pasai dokumentus praradusiems asmenims. Ambasada pareiškė neturinti informacijos, kiek Baltarusijoje liko migrantų.
2021-12-07

Tbilisyje protestuotojai reikalavo paleisti Saakašvilį, skelbti pirmalaikius rinkimus

Tbilisyje šimtai opozicijos šalininkų šeštadienį reikalavo paleisti suimtą buvusį Sakartvelo prezidentą Michailą Saakašvilį ir sušaukti pirmalaikius parlamento rinkimus. Pasak naujienų agentūros „Interfax“ korespondento, protestuotojai taip pat reikalavo perkelti į civilinę ligoninę bado streiką paskelbusį eksprezidentą ir grąžinti jam Sakartvelo pilietybę.
2021-11-13

Prabilo Aleco Baldwino pašautas režisierius: esu sukrėstas

Pirmą kartą po tragedijos prabilo Aleco Baldwino netyčia pašautas ir sužeistas režisierius Joelis Souza. Vyras tikino, esąs sukrėstas kolegės operatorės Halynos Hutchins mirties.  Režisierius, kurį A. Baldwinas netyčia pašovė filmavimo aikštelėje, tikino, jog yra visiškai sugniuždytas kolegės kinematografės mirties. Joelis Souza patyrė peties sužalojimus, kai Alecas Baldwinas jį netyčia peršovė ginklu, kuris turėjo būti užtaisytas netikrais šoviniais.
2021-10-24

Teismo dokumentai: Alecui Baldwinui ginklą padavęs asistentas buvo įsitikinęs jo saugumu

Aiškėja naujų detalių apie incidentą, kurio metu aktorius Alecas Baldwinas filmavimo aikštelėje netyčia nušovė operatorę ir sužeidė režisierių. Pranešama, jog paduodamas jam ginklą, asistentas patikino, jog šis yra saugus.  Sky News praneša, jog asistentas nebuvo informuotas, jog ginklas užtaisytas tikrais šoviniais. Teismo dokumentuose, kuriuos gavo žiniasklaida, nurodyta, jog asistentas prieš pat paduodamas ginklą aktoriui, jį patikino, kad šiuo naudotis visiškai saugu.
2021-10-23

Aiškėja daugiau detalių apie Aleco Baldwino mirtiną šūvį: matė verkiantį aktorių, dar vieno sužeisto darbuotojo būklė – kritinė

JAV aktorius Alecas Baldwinas rekvizito ginklu netyčia nušovė kino studijos darbuotoją ir sužeidė Naujojoje Meksikoje sukamo filmo režisierių, ketvirtadienį pranešė teisėsaugos pareigūnai. Incidentas įvyko šioje pietvakarinėje valstijoje filmuojant scenas vesternui „Rastas“, kuriame A. Baldwinas atlieka pagrindinį vaidmenį. Dėl šios nelaimės jokie kaltinimai nebuvo pateikti, aplinkybės tiriamos.
2021-10-22
REKLAMA
REKLAMA

Per nelaimingą atsitikimą scenoje žuvo Maskvos Didžiojo teatro artistas

Šeštadienį per nelaimingą atsitikimą scenoje operos metu žuvo Rusijos Didžiojo teatro artistas, pranešė legendinio Maskvos teatro trupė. Pasak jos, incidentas įvyko keičiant dekoracijas XIX a. rusų kompozitoriaus Nikolajaus Rimskio-Korsakovo operos „Sadko“ metu. „Spektaklis buvo nedelsiant nutrauktas, o žiūrovų paprašyta išeiti“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė teatro spaudos tarnyba.  Maskvos tyrimų komitetas pranešė, kad atlieka tyrimą dėl 37 metų artisto mirties.
2021-10-10

Rusijos Tolimuosiuose Rytuose dingo lėktuvas su 6 žmonių įgula

Rusijos oro erdvės kontrolieriai trečiadienį pranešė Tolimųjų Rytų regione praradę ryšį su lėktuvu An-26, kuriuo skrido šeši įgulos nariai. „Lėktuvas An-26 vykdė techninį skrydį už 40 km nuo Chabarovsko, bet staiga ryšys nutrūko, jis dingo iš radarų ekranų“, – naujienų agentūra „Interfax“ citavo šaltinį skrydžių valdymo tarnybose. Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerija pranešė, kad 18 val. 45 min. vietos (11 val. 45 min.
2021-09-22

Rusija teigia užfiksavusi užsienio kišimosi į parlamento rinkimus atvejų

Rusijos centrinė rinkimų komisija (CRK) šeštadienį pareiškė užfiksavusi užsienio kišimosi atvejų į parlamento rinkimus. Trijų dienų trukmės balsavimas baigsis sekmadienį. Rinkimuose, vykstančiuose po precedento neturinčio susidorojimo su Kremliaus kritikais ir kitaminčiais, piliečiai gali atiduoti savo balsą ir gyvai, ir internetu.
2021-09-18

Žiniasklaida: Merkel ir Johnsonas aptarė padėtį Afganistane

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel šeštadienį aptarė padėtį Afganistane, pranešė naujienų agentūra „Interfax“, remdamasi leidiniu „The Guardian“. „Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas ir Vokietijos kanclerė nusprendė bendradarbiauti su kitomis Didžiojo septyneto (G7) narėmis, kad būtų parengtas bendradarbiavimo su nauja Afganistano vyriausybe, kokia jis bebūtų, planas, kuris buvo aptartas grupės lyderių s...
2021-08-28

Nemalonumai – roko grupės „Rammstein“ solistui: pareigūnai naktį atliko tyrimą

Rusijos teisėsaugos institucijų pareigūnai naktį atvyko į vokiečių roko grupės „Rammstein“ solisto Tillo Lindemanno viešbučio kambarį, naujienų agentūrai „Interfax“ pranešė šaltinis. „Teisėsaugos pareigūnai naktį atliko tyrimo veiksmus viešbučio Zavidove kambaryje, kur buvo apsistojęs T. Lindemannas“, – pranešė šaltinis. Pasak jo, muzikantas tuo metu buvo viešbučio numeryje.
2021-08-28

Rusija tieks ginklus Afganistano kaimynėms

Rusija ketvirtadienį paskelbė gavusi iš Centrinės Azijos šalių, Afganistano kaimynių, naujų užsakymų ginklams ir sraigtasparniams. Užsakymai pateikti šalims buvusioje sovietinėje Centrinėje Azijoje, kur Maskva turi karinių bazių, reiškiant susirūpinimą dėl Talibano sugrįžimo į valdžią Afganistane.
2021-08-26

Tadžikistanas ir Kazachstanas neigia, kad Ghani yra jų teritorijoje

Tadžikistanas ir Kazachstanas pirmadienį paneigė pranešimus, kad Afganistano prezidentas Ashrafas Ghani (Ašrafas Ganis), palikęs Afganistaną Talibanui užėmus Kabulą, yra jų teritorijoje. „Lėktuvas su ponu Mohammadu Ashrafu Ghani neįskriejo į Tadžikistano oro erdvę ir nenusileido šalies teritorijoje. Taip pat reikėtų pažymėti, kad Tadžikistano pusė nesulaukė iš Afganistano pusės atitinkamo prašymo“, – nurodoma pareiškime, išplatintame Užsienio reikalų ministerijos Dušanbėje.
2021-08-16

Rusijoje per sprogimą autobuse žuvo žmogus, dar 17 sužeista: vieno būklė sunki

Rusijos pietvakariniame Voronežo mieste driokstelėjus sprogimui autobuse ketvirtadienį žuvo moteris ir dar 17 žmonių buvo sužeisti, pranešė vietos pareigūnai. Kelių sužeistųjų būklė sunki. „Kol kas niekas nerodo, kad tai buvo teroristinė ataka“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Voronežo srities gubernatoriaus pavaduotojas Sergejus Sokolovas. Autobuso vairuotojas valstybinei televizijai „Rossija 24“ sakė, kad nelaimės metu transporto priemonėje buvo 35 keleiviai.
2021-08-13

Čeliabinsko srityje siaučia miškų gaisrai: beveik 20 žmonių kreipėsi į medikus

Rusijos Čeliabinsko srityje dėl miškų gaisrų į medikus kreipėsi 18 žmonių, pranešė regioninės vyriausybės spaudos tarnyba. „Čeliabinsko srities sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, nuo tada, kai buvo paskelbta nepaprastoji padėtis, 18 žmonių kreipėsi pagalbos į medikus. Nukentėjusieji skundžiasi bendru sveikatos būklės pablogėjimu, padidėjusiu kraujospūdžiu, stresu, akių junginės uždegimu, taip pat ir dėl dūmų“, – sakoma pranešime.
2021-07-10

Tadžikistaną supurtė stiprus žemės drebėjimas, žuvo mažiausiai 5 žmonės

Tadžikistane šeštadienį ryte įvykus 6,4 balo žemės drebėjimui žuvo mažiausiai penki žmonės, pranešė pareigūnai. Kaimyninio Kazachstano seismologai informavo, požeminių smūgių židinys glūdėjo apie 40 km gylyje, o epicentras buvo už 739 km į pietvakarius nuo Kazachstano didžiausio miesto Almatos. Rusijos geofizikos tarnyba nurodė, kad drebėjimas įvyko 7 val. 12 min. vietos(5 val. 12 min. Lietuvos) laiku. JAV Geologijos tarnybos duomenimis, drebėjimo stiprumas buvo 5,8 balo.
2021-07-10

Putinas patvirtino atnaujintą Rusijos nacionalinio saugumo strategiją

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį pasirašė atnaujintą šalies nacionalinio saugumo strategiją, kurioje perspėjama dėl aštrėjančių grėsmių, įskaitant susijusias su Vakarų valstybių pastangomis „išsaugoti savo hegemoniją“. Atitinkamas įsakas šeštadienį buvo paskelbtas Rusijos teisinės informacijos portale.
2021-07-03

Navalnas atsiėmė ieškinį kolonijai dėl atsisakymo išduoti knygas

Rusijos opozicionierius Aleksejus Navalnas atsiėmė dėl atsisakymo išduoti jam knygas pateiktą ieškinį pataisos kolonijai, kur jis kalinamas, naujienų agentūrai „Interfax“ pranešė teismo atstovas. „Navalnas atsiėmė ieškinį kolonijai, kuriuo jis anksčiau reikalavo pripažinti neteisėtu sprendimą atsisakyti išduoti jo įsigytas knygas. Jis pareiškė kolonijai jokių pretenzijų neturįs“, – sakė „Interfax“ pašnekovas.
2021-06-07

Sapegos advokatas sako iki šiol negavęs dokumentų dėl jos sulaikymo

Minske priverstinai nutupdžius „Ryanair“ lėktuvą sulaikytos Rusijos pilietės Sofijos Sapegos advokatas Aliaksandras Filanovičius naujienų agentūrai „Interfax“ penktadienį sakė, kad iki šiol negavo dokumentų dėl jos sulaikymo. „Sulaikymo apskundimas teisme padėties nepaaiškino. Kaip Sofijos advokatas esu priverstas konstatuoti, kad iki šiol manęs nesupažindino su dokumentais dėl sulaikymo. Jų nebuvo ir teisme“, – sakė A. Filanovičius.
2021-05-28

Kryme aerodrome Rusijos naikintuvo katapulta išsviedė du lakūnus, sužeistas mechanikas

Rusijos aneksuotame Kryme du lakūnai buvo išsviesti iš aerodrome stovėjusio naikintuvo, suveikus jo katapultai, o per šį incidentą buvo sužeistas šalia buvęs mechanikas, šeštadienį sakė vienas informuotas šaltinis. „Ankstesnės dienos vakarą Krymo aerodrome Sakų miesto rajone įvyko lakūnų katapultavimasis iš skrydžiui parengto [naikintuvo] Su-30MS. Abu lakūnai gyvi, bet technikas apdegė“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė šaltinis. Agentūra kol kas negavo šio įvykio oficialių patvirtinimų.
2021-05-22

Tikslina šaudynių Rusijos mokykloje aukų skaičių: žuvo 9 žmonės, dar 16 – ligoninėje

Per šaudynes Kazanės mokykloje antradienį žuvo devyni žmonės, pranešė šio centrinio Rusijos miesto merija. „Netekome septynių vaikų, keturių berniukų ir trijų mergaičių. Taip pat netekome vieno mokytojo ir darbuotojos moters“, – žurnalistams sakė R. Minichanovas. Pasak jo, šiuo metu 18 sužeistų vaikų gydomi respublikinėje vaikų ligoninėje, tarp jų esama pašautų ir patyrusių kaulų lūžių. Trys pašauti suaugusieji gydomi kitose Kazanės ligoninėse.
2021-05-11

Navalno organizacijų advokatas kaltinamas tyrimo paslapties atskleidimu, sako kolegos

Rusijoje tiriant baudžiamąją bylą dėl pirminio tyrimo duomenų atskleidimo buvo sulaikytas advokatas Ivanas Pavlovas, naujienų agentūrai „Interfax“ penktadienį pranešė šio advokato vadovaujamas teisių gynimo susivienijimas „Komanda 29“. I. Pavlovas kaltinamas pirminio tyrimo duomenų atskleidimu, nurodė susivienijimas, kuris daugiau bylos detalių nepateikė. Kitų šaltinių informacijos šiuo klausimu taip pat kol kas nebuvo.
2021-04-30

Kreivys: Baltarusija nebegauna pajamų iš Baltijos šalių už Astravo elektrą

Baltarusija pastaruoju metu nebegauna pajamų iš Baltijos šalių už jos pagamintą elektrą, sako Lietuvos energetikos ministras. Dainiaus Kreivio teigimu, Lietuva daugiau nei pusantro mėnesio nemoka už Astravo atominės elektrinės (AE) statybą, kaip ir numato „antiastravinis“ įstatymas.  Vis dėlto ministras pripažįsta, kad tokia Lietuvai palanki situacija yra laikina, todėl būtina tęsti derybas su Latvija ir Estija dėl trišalės prekybos elektra su Rusija metodikos.

Pamaskvyje užspeistas ginkluotas įtariamasis žuvo per namo šturmą

Netoli Maskvos esančioje Veškų gyvenvietėje jėgos struktūroms antradienį šturmuojat vieną privatų namą po daug valandų trukusios apsiausties žuvo 61 metų jo šeimininkas buvęs verslininkas, įtariamas neteisėtu šaunamųjų ginklų laikymu, naujienų agentūrai „Interfax“ pranešė informuotas šaltinis. „Jėgos struktūrų pareigūnai, dalyvavę operacijoje, paliko įvykio vietą. Užsibarikadavęs vyras žuvo“, – sakė agentūros pašnekovas.
2021-03-30

Navalnas per mėnesį tardymo izoliatoriuje ir kolonijoje gavo 10 papeikimų

Rusijos opozicionierius Aleksejus Navalnas pranešė, kad per mėnesį tardymo izoliatoriuje ir kolonijoje gavo 10 papeikimų. „Maniškiame blogo vaikino aplanke jau yra... keturi papeikimai už dvi savaites Kolčiugino tardymo izoliatoriuje ir šeši papeikimai už dvi savaites Pokrovo 2-ojoje pataisos kolonijoje, – socialiniame tinkle „Instagram“ parašė A. Navalnas. Naujienų agentūra „Interfax“ kol kas negavo oficialaus teisėsaugos institucijų komentaro.
2021-03-29

Gorbačiovas: Putinas ir Bidenas turėtų siekti labiau riboti branduolinius ginklus

Buvęs Sovietų Sąjungos lyderis Michailas Gorbačiovas šeštadienį paragino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ir naująjį JAV prezidentą Joe Bideną (Džo Baideną) siekti labiau apriboti branduolinius ginklus. Valdant ankstesniam JAV prezidentui Donaldui Trumpui (Donaldui Trampui) įtampa tarp Vašingtono ir Maskvos smarkiai išaugo, ją pakurstė įtarimai dėl didelio masto kibernetinių atakų ir virtinė kitų nesutarimų.
2021-02-27

Pareigūnas: sutrikęs deguonies tiekimas Pamaskvio ligoninėje nenulėmė pacientų mirties

Du pacientai mirė vienoje Pamaskvio ligoninėje, kur trečiadienį ryte buvo laikinai nutrūkęs deguonies tiekimas, bet jų mirtis su šiuo incidentu nėra tiesiogiai susijusi, pranešė Rusijos sveikatos apsaugos ministerija.   „Dėl nežinomų priežasčių 12 minučių buvo nutrūkęs deguonies tiekimas. Operatyviai buvo pasitelkti kilnojamieji dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai. Incidento metu niekas iš pacientų nemirė. Vėliau mirė du sunkios būklės pacientai.
2021-02-10

Navalno broliui pareikšti kaltinimai dėl epidemiologinių taisyklių pažeidimo

Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno broliui Olegui trečiadienį buvo pareikšti kaltinimai dėl sanitarinių ir epidemiologinių taisyklių pažeidimo per sausį Maskvoje vykusį antivyriausybinį protestą. „Olegas kaltinamas kurstymu pažeisti sanitarines ir epidemiologines taisykles, dėl kurio kilo masinio žmonių užkrėtimo pavojus“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė jo advokatas Nikosas Paraskevovas.
2021-02-04

Navalno žmonai už dalyvavimą protesto akcijoje skirta piniginė bauda

Maskvos Ščerbinkos rajono teismas pripažino kalinamo opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno sutuoktinės Julijos kaltę dėl dalyvavimo sausio 31-osios protesto akcijoje ir skyrė jai 20 tūkst. rublių (217 eurų) baudą. „Teismas skyrė Julijai 20 tūkst. rublių baudą“, – pirmadienį naujienų agentūrai „Interfax“ sakė advokatė Svetlana Davydova. J. Navalnaja pripažinta kalta dėl administracinio nusižengimo – dalyvavimo nesankcionuotoje akcijoje, trukdžiusioje pėstiesiems ir transportui.
2021-02-01

Policija siekia namų arešto Navalno broliui, Sobol ir kitiems jų bendražygiams

Maskvos Tverės rajono teismas penktadienį priims sprendimą dėl kardomosios priemonės Olegui Navalnui, Liubov Sobol, Anastasijai Vasiljevai, Olgai Stepanovai ir Marijai Aliochinai, sulaikytiems baudžiamojoje byloje dėl sanitarinių ir epidemiologinių reikalavimų pažeidimo per sausio 23-iosios protesto akciją.
2021-01-29

Ukrainoje – 3 034 nauji COVID-19 atvejai, 67 pacientai mirė

Ukrainoje per pastarąją parą patvirtinti 3 034 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 67 anksčiau užsikrėtę žmonės, pirmadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Maksymas Stepanovas. Sekmadienį skelbta apie 5 990 naujų COVID-19 atvejų ir 116 mirties atvejų, šeštadienį – apie 7 729 naujus COVID-19 atvejus ir 144 pacientų mirtį. M. Stepanovas per „Facebook“ parašė, kad per ankstesnę parą buvo hospitalizuoti 1 304 COVID-19 pacientai, o 5 236 pasveiko.
2021-01-18

Žiniasklaida: Hadruto rajone paimta į nelaisvę 160 Kalnų Karabacho karių

Azerbaidžano kariškiai Kalnų Karabacho Hadruto rajone antradienį paėmė į nelaisvę 160 Kalnų Karabacho karių, armėnų leidiniui Politik.am sakė visuomenės veikėjas Karapetas Pogosianas. „Didžioji dauguma vakar į nelaisvę patekusių 160 žmonių yra Armėnijos Širako srities gyventojai. Dabar Širako žmonės išėjo į protesto akcijas, blokavo kelius“, – sakė K. Pogosianas. Kiti šaltiniai šios informacijos naujienų agentūrai „Interfax“ kol kas nepatvirtino.
2020-12-16

Mirė garsus Rusijos kino aktorius: Putinas pareiškė užuojautą

Garsus Rusijos teatro ir kino aktorius Valentinas Gaftas šeštadienį, po ilgai trukusios ligos, mirė eidamas 86-uosius metus, pranešė jo žmona. „Valentinas Josifovičius mirė, tai tiesa“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė aktorė Olga Ostroumova. Pasak jos, V. Gaftas mirė dėl komplikacijų išsivysčiusių po praeitais metais jį ištikusio insulto.
2020-12-12

Žiniasklaida: ES šalių diplomatijos vadovai sutarė dėl trečio sankcijų Baltarusijai paketo

Europos Sąjungos šalių užsienio reikalų ministrai ketvirtadienį per neformalią vaizdo konferenciją sutarė parengti naują baudžiamųjų priemonių Baltarusijai paketą, pranešė „Laisvosios Europos radijas/Laisvės radijas“. „ES šalių užsienio reikalų ministrai ką tik sutarė tęsti darbą rengiant trečią sankcijų Baltarusijai paketą.
2020-11-19

Baltarusija žada atsakyti į Europos Sąjungos sankcijas

Baltarusija ruošiasi imtis atsakomųjų priemonių į numatomą Europos Sąjungos sankcijų griežtinimą, antradienį pareiškė Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Vladzimiras Makejus po pasitarimo su prezidentu užsienio politikos klausimais. „Būkite tikri, kad šios iniciatyvos, jeigu jų imsis mūsų partneriai europiečiai, neliks be atsako. Reakcija tikrai bus adekvati ir labai jautriai paveiks mūsų partnerius europiečius“, – kalbėjo V. Makejus.
2020-11-17

Navalnas iškėlė ieškinį Putino patikėtiniui dėl garbės apsaugos

Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas iškėlė ieškinį Rusijos prezidento atstovui Dmitrijui Peskovui dėl garbės, orumo ir dalykinės reputacijos apsaugos, naujienų agentūrai „Interfax“ nurodė Maskvos Presnios rajono teismo spaudos tarnyba. „Teismas gavo A. Navalno ieškininį pareiškimą D. Peskovui dėl garbės, orumo ir dalykinės reputacijos apsaugos“, – pirmadienį sakė teismo atstovas.
2020-11-17

Baltarusijoje protesto dalyvių sulaikymai: paviešinti sukrečiantys vaizdai

Keli žmonės buvo sulaikyti Baltarusijos sostinėje šeštadienį surengtame opoziciniame proteste, pranešė Minsko miesto vykdomojo komiteto Vidaus reikalų vyriausiosios valdybos atstovė Natalia Hanusevič. „Keli piliečiai buvo sulaikyti už dalyvavimą neteisėtuose renginiuose. Jie bus nuvežti į Rajoninės vidaus reikalų valdybos teritorinius skyrius tolesniam aiškinimuisi“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė N. Hanusevič. Minsko centre šeštadienį vyksta moterų ir neįgaliųjų protesto akcija.
2020-10-31

Rusijoje nušautas policijos skyrių atakavęs paauglys

Rusijos Tatarstano respublikoje policininkai anksti penktadienį nušovė policijos skyrių mėginusį padegti ir pareigūnus peiliu puolusį paauglį, pranešė tyrėjai. Anot šalies Tyrimų komiteto, Kukmoro mieste įvykęs incidentas tiriamas kaip „pasikėsinimas įvykdyti teroro aktą“. Pranešama, kad 16 metų įtariamasis tuojau po vidurnakčio Molotovo kokteiliu pamėgino padegti rajono policijos skyrių, o paskui bandė pasišalinti iš įvykio vietos, bet buvo sučiuptas sureagavusių policininkų.
2020-10-30

Azovo jūroje plaukiančiame tanklaivyje driokstelėjo sprogimas

Vienai Turkijos bendrovei priklausančiame tanklaivyje driokstelėjo sprogimas, laivui plaukiant Azovo jūra, šeštadienį naujienų agentūra „Interfax“ citavo neįvardytą šaltinį. „Naftos tanklaivyje „General Hazi Aslanov“ įvyko nelaimė – įvyko antrojo rezervuaro sprogimas. Tanklaivio įgulą sudaro 13 žmonių. Iš jų keturi žmonės yra laive, šeši buvo išgelbėti, o dar trijų ieškoma“, – sakė „Interfax“ pašnekovas ir pridūrė, kad dingusieji per sprogimą iškrito už borto.
2020-10-24

Baltarusija paskelbė Cichanouskajos tarptautinę paiešką

Baltarusija paskelbė į Lietuvą pasitraukusios opozicijos lyderės Sviatlanos Cichanouskajos tarptautinę paiešką, penktadienį informavo tarnybos. Baltarusijos tyrimų komitetas patvirtino, kad paskelbta buvusios kandidatės į prezidentus tarptautinė paieška pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl raginimų pakenkti nacionaliniam saugumui.

Maskvoje sulaikyta aštunta „Pussy Riot“ narė

Maskvos policija sulaikė dar vieną protestų grupės „Pussy Riot“ narę Mariją Timofejevą, ketvirtadienį pranešė grupės narė Marija Aliochina. „Sulaikė Mariją Timofejevą, veža į Basmano [rajono] vidaus reikalų skyrių“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė M. Aliochina. Spalio 7 dieną „Pussy Riot“ nariai surengė akciją prieš homofobiją, kurios metu ant valstybinių pastatų Maskvoje iškabino vaivorykštines vėliavas. Po šios akcijos per kelias dienas buvo sulaikyti septyni jos dalyviai.
2020-10-15

Minsko centre vėl griežtinamos saugumo priemonės

Baltarusijos teisėsauga vėl griežtina saugumo priemones Minsko centre, kur opozicijos šalininkai sekmadienį rengiasi surengti „Sviatlanos Cichanouskajos inauguraciją“. Naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas praneša, jog 50-ąją protestų Minske dieną teisėsaugos pareigūnai apsupo Aliaksando Lukašenkos miesto rezidenciją – Nepriklausomybės rūmus.
2020-09-27

Mirtiną avariją sukėlęs Jefremovas – įkalinimo centre: atskleista, kaip atrodė pirmoji jo belaisvės naktis

Birželį Rusijos kino žvaigždė Michailas Jefremovas sukėlė mirtiną avariją, kurios metu žuvo žmogus. Visai neseniai aktorius prisipažino dėl savo kaltės, o antradienį sužinojo galutinį teismo nuosprendį – 8 metus laisvės atėmimo bausmė. Dabar aktorius sėdi kameroje, pranešė starhit.ru. Pasak Maskvos POC nario Boriso Klino, žvaigždė kalinys nereiškia jokio nepasitenkinimo sulaikymo sąlygomis. Šioje kameroje jis praleis dešimt dienų.
2020-09-09

Mirtiną avariją sukėlęs Jefremovas sulaukė teismo nuosprendžio: už grotų praleis ilgus metus

Birželį Rusijos kino žvaigždė Michailas Jefremovas sukėlė mirtiną avariją, kurios metu žuvo žmogus. Visai neseniai aktorius prisipažino dėl savo kaltės, o antradienį sužinojo galutinį teismo nuosprendį. Apie tai pranešė themoscowtimes.com. Vyras nuteistas 8 metams už tai, kad šią vasarą per avariją vairavo neblaivus ir nužudė furgono vairuotoją.
2020-09-08

Minske sekmadienį sulaikyta per 100 protesto akcijų dalyvių

Minske sekmadienį sulaikyta daugiau kaip šimtas nesankcionuotų protesto akcijų dalyvių, skelbia Baltarusijos žmogaus teisių centras „Viasna“. Sulaikytųjų sąrašas paskelbtas „Viasna“ tinklapyje, ir jis nuolat pildomas. Be to, „Viasna“ praneša apie protestuotojų sulaikymus kituose šalies miestuose, visų pirma – Gardine, Breste, Baranovičiuose, Mogiliove, Vitebske. Apie augantį sulaukimų sekmadienį skaičių praneša ir Baltarusijos vidaus reikalų ministerija.
2020-09-06

Mirtiną avariją sukėlęs Jefremovas pripažino savo kaltę: siūloma 11 metų įkalinimo bausmės

Birželį Rusijos kino žvaigždė Michailas Jefremovas sukėlė mirtiną avariją, kurios metu žuvo žmogus. Aktorius prisipažino dėl savo kaltės, jam gresia 11 metų įkalinimo bausmė. Apie tai pranešė starhit.ru. Ketvirtadienį vyko teismas, kurio metu jis prisipažino dėl avarijos. „Jūsų garbei, aš pripažįstu savo kaltę“, – sakė vyras.  Užsienio žiniasklaidoje rašoma, kad avarijos dieną jis pripažino jautęs pagirias. „Maždaug 5 valandą ieškojau alaus.
2020-09-03
Į viršų