Kiekvienų metų pabaigoje ne tik „skaičiuojame viščiukus“ – ką pavyko nuveikti per metus, kokius tikslus ir svajones sekėsi įgyvendinti, kokias pamokas teko išmokti – bet ir keliame kartelę kitiems metams. Jei pildysite savąjį kitų metų tikslų sąrašą, rekomenduojame jame rasti vietos ir savanoriškai veiklai. Ir štai 5 argumentai kodėl.
Gera savijauta
Įvairūs moksliniai tyrimai rodo, kad neatlygintina pagalba kitiems, kuri neatsiejama nuo atjautos ir altruizmo, teigiamai veikia žmonių fizinę sveikatą ir emocinę būklę. Kitaip tariant, tie, kas užsiima savanoryste, jaučiasi tiesiog laimingesni. Nieko keisto, kad savanoriška veikla Europos Sąjungoje užsiima 100 mln. žmonių – kas penktas gyventojas. Lietuvoje savanorių suskaičiuojama apie 16 proc.
Naudinga patirtis
Nors savanorystė dažnai matoma kaip visiškai nesavanaudiška veikla, iš tiesų yra ne visai taip. Kiekvienas savanoris ne tik kažką duoda kitiems, bet ir pasisemia naudos sau: patirties, žinių, įgūdžių ar įspūdžių pavidalu. Tiek darbdavių atsiliepimai, tiek „Kryptis karjerai“ anksčiau pasakotos jaunų žmonių sėkmės istorijos patvirtina, kad savanoriškos veiklos patirtis vertinama darbo rinkoje ir neretai tampa dideliu pliusu darbo pokalbyje. Ji ne tik liudija apie kandidato patirtį, bet ir apie charakterį – drąsą imtis atsakomybės, iniciatyvumą ir pan.
Būdas išmėginti profesiją
Savanorystė dažnai siejama su socialine veikla: gyvūnų globa, senelių priežiūra, pagalba reginių metu. Tačiau iš tiesų savanoris gali ieškoti ir specifinės, su dominančia profesija susijusios veiklos. Pavyzdžiui, padirbėti teisininku nevyriausybinėje organizacijoje ar rinkodaros specialistu kultūros projekte. Tokiu būdu galima „pasimatuoti“ įvairias specialybes ir pamatyti, kaip jos „atrodo iš vidaus“. Vėliau tai padės apsispręsti dėl karjeros krypties.
Nemokami įspūdžiai
Savanorišką veiklą jauni žmonės taip pat renkasi dėl to, kad ji atveria duris į koncertus, festivalius, renginius. Pavyzdžiui, darbas organizuojant kino festivalį gali suteikti galimybę nemokamai pamatyti daugybę filmų, kurių bilietai kainuotų ne vieną šimtą litų. Egzistuoja ir tarptautinės savanorystės programos, kurios žmonėms tampa unikalia proga aplankyti kitas šalis ar net žemynus, susipažintu su kitomis kultūromis. Neretai kelionės ir pragyvenimo išlaidos padengiamos.
Bendravimas
Kiekviena veikla – tai proga sutikti naujų žmonių, užmegzti naujų pažinčių, kurios gali pasitarnauti ateityje. Savanoriškos veiklos metu vykstantis bendravimas praturtina ne tik kontaktais, bet ir suteikia naujų įgūdžių: moko suprasti kitus, dirbti komandoje. Galų gale – bendraujant su kitais kur kas lengviau pažinti ir suprasti save.
Savanorišką veiklą labiausiai tinkančią jums galite rasti „Jaunimo savanoriškoje tarnyboje“: http://www.buksavanoriu.lt/jst