Teismas nusprendė išieškoti I.Jaunalksnės naudai 100 tūkst. latų (beveik pusę milijono litų) iš Finansų ministerijos ir Valstybės pajamų tarnybos (VPT), kita žurnalistės ieškinio dalis buvo atmesta. Atsakovui taip pat reikia sumokėti 243 latų (1,2 tūkst. litų) teismo išlaidas.
Teismas pripažino, kad Finansų ministerija ir VPT nevykdė savo įgaliojimų, todėl buvo pažeistos I.Jaunalksnės teisės į asmeninio ir šeimyninio gyvenimo paslaptį, nebuvo apsaugoti ir jos duomenys.
Teismo sprendimas gali būti apskųstas Aukščiausiajame Teisme per 20 dienų nuo kovo 9 dienos, kai bus gautas visas sprendimo tekstas.
VPT, finansinės policijos ir Finansų ministerijos atstovai - Sanita Laiveniecė, Maris Vituolas ir Ainaras Pavlovas po nuosprendžio paskelbimo atrodė apstulbę ir nenorėjo plačiai komentuoti, pažymėdami, kad sprendimu jie nepatenkinti, ir pasitarę su vadovybe, apsvarstys galimybę jį apskųsti.
Kaip jau pranešta, Seimo nacionalinio saugumo komisija pernai rudenį gavo iš žiniasklaidos priemonių atstovų dvi kasetes su įrašytais teisėsaugos institucijų, televizijos žurnalistės I.Jaunalksnės ir partijos "Naujasis laikas" generalinio sekretoriaus Edgaro Jaunupo pokalbiais ir susegtus 50 puslapių, kuriuose jie buvo iššifruoti.
Konstitucijos apsaugos biuras drauge su Generaline prokuratūra nustatė, kad 2005 metų pabaigoje ir 2006 metų pradžioje žurnalistės pokalbių telefonu buvo klausomasi, gavus tam leidimą.
Leidimo klausytis I.Jaunalksnės pokalbių telefonu prašė finansinė policija.
Vis dėlto kurie teisėsaugos institucijų atstovai mano, kad leidimas klausytis I.Jaunalksnės telefono buvo gautas apgaule - operatyvinės tarnybos pateikė I.Jaunalksnės numerį kaip kurio nors kito asmens, kuris galbūt buvo susijęs su nusikaltimu, numerį.
REKLAMA