• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neįgalių studentų skaičius aukštosiose mokyklose nuo 2010 mokslo metų ėmė mažėti. Tokią tendenciją atskleidė Lietuvos studentų sąjungos atliktas tyrimas „Neįgalieji aukštajame moksle 2011“. Tyrimo duomenimis, 2011 m. Lietuvos aukštosiose mokyklose studijavo 944 neįgalūs studentai. Nuo 2010-ųjų mokslo metų sumažėjo 82-ais neįgaliaisiais. Tyrimo rezultatai parodė, kad daugiau nei pusę Lietuvos aukštųjų mokyklų yra tik iš dalies pritaikytos arba nepritaikytos judėjimo negalią turintiems studentams. Be to, aukštosiose mokyklose neįgalieji dažniausiai suvokiami kaip turintys judėjimo sutrikimų, tad studijų prieinamumas gerinamas pritaikant fizinę institucijos aplinką. Tačiau pamirštami studentų, kurie turi regos, klausos, psichinius ar somatinius sutrikimus, poreikiai. Taip pat pastebima tolerancijos neįgaliųjų studentų atžvilgiu bei savitarpio pagalbos stoka.

REKLAMA
REKLAMA

Siekiant kokybinio ir kiekybinio pokyčio šioje situacijoje, Vytauto Didžiojo universiteto Studentų reikalų tarnybos iniciatyva buvo suorganizuotas universiteto administracijos susitikimas su VDU studijuojančiais negalią turinčiais studentais. Susitikimo metu kartu su specialiuosius poreikius turinčiais studentais buvo aptarta esama situacija VDU, apibendrinti nuveikti darbai, įvardinti nauji projektai, pasidalinta esamomis problemomis bei kartu bandoma surasti jų sprendimų būdus. Šis susitikimas – tai dialogo palaikymas ir siekis kartu su neįgaliaisiais kurti draugišką skirtingas negalias turintiems asmenims universitetą.

REKLAMA

Neįgalūs studentai, paklausti apie VDU socialinę ir studijų aplinką, džiaugėsi, kad čia jie jaučiasi pilnateisiais bendruomenės nariais, o aplinka pritaikyta jų poreikiams, tačiau pastebėjo, kad universitetas daugiausia pritaikytas judėjimo sutrikimus turintiems asmenims. Jie pažymėjo, kad nepatogumų patiria silpnaregiai ir neregiai, kuriems reikalingas specialus teritorijos žymėjimas, ryškesnis apšvietimas, ir klausos sutrikimus turintys – nepakankamas garsas trukdo visavertiškai dalyvauti paskaitose.

Susirinkusieji siūlė, kad universitete galėtų vykti daugiau renginių, kurie supažindintų su įvairiomis negaliomis ir ugdytų supratingumą, žinojimą apie negalią ir toleranciją, bei išsakė siūlymą institucijoje sukurti specialią mentorių programą, skirtą neįgaliesiems, pagal kurią būsimi socialiniai darbuotojai galėtų atlikti praktiką. Šiomis paslaugomis galėtų naudotis tiek VDU studijuojantys lietuviai, tiek iš užsienio atvykę studentai. Studentai taip pat atkreipė dėmesį, kad reikėtų labiau bendradarbiauti su miesto savivalda siekiant pritaikyti prieigas prie universiteto, gerinti susisiekimo paslaugų kokybę neįgaliesiems.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų