Prieš pakartotinį Seimo svarstymą dėl Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos įkūrimo studentų atstovai kreipėsi į Seimo narius, pabrėždami šios tarnybos svarbą. Tarnyba būtų pagrindinis įrankis sprendžiant ginčus tarp studentų ir aukštųjų mokyklų administracijų.
Lietuvos studentų sąjungos (LSS) pareiškime Seimo nariams pažymima, jog nepritarus Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos įsteigimui, aukštosioms mokykloms būtų suteikiamos sąlygos piktnaudžiauti savo autonomija.
„Akademinė etika ir procedūrų laikymasis vis dar yra probleminės šių dienų Lietuvos aukštojo mokslo pusės. Savo praktikoje vien per pastaruosius metus Sąjunga fiksavo ne vieną Mokslo ir studijų įstatymo pažeidimą, studentų teisių ir laisvių ignoravimą šalies aukštojo mokslo institucijose. Šiuo metu vienintelė institucija, kuri gali padėti sprendžiant tokius aukštųjų mokyklų veiksmus yra teismas “, - teigia LSS prezidentas Dainius Dikšaitis.
D.Dikšaičio teigimu, Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnyba yra pagrįstas ir vertas palaikymo studentų lūkestis, leisiantis spręsti akademinės etikos ir procedūrų konfliktus tarp studentų bei aukštojo mokslo institucijų. Nepatvirtinę šios tarnybos įsteigimo, rizikuojama ne tik akademinės etikos pamatiniais principais, bet ir aukštojo mokslo kokybe apskritai.
Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnyba yra numatyta Mokslo ir studijų įstatyme. Tarnyba nagrinėtų skundus ir inicijuotų tyrimus dėl akademinės etikos ir procedūrų pažeidimo, taip pat prižiūrėtų, kad nebūtų pažeidžiamos akademinės etikos nuostatos ir procedūros.
Primename, jog 2010 metais neužteko valdančiųjų balsų priimti nutarimui, kuriuo būtų numatyta įsteigti Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybą.