• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai prieš gerus septynerius metus Šiaulių miesto savivaldybė pakvietė Šiaulių universiteto studentus prisidėti prie miesto puošybos, jaunimo idėjos buvo teikiamos Savivaldybės darbuotojui Viliui Puronui, žinomam miesto akcentais iš skardos. Pasirodo, idėjos buvo blokuojamos ir pamirštamos. Maketai ir projektai atsidūrė Savivaldybės sandėliuke.

REKLAMA
REKLAMA

Kai lubos labai neaukštai

ŠU ir Savivaldybės bendradarbiavimo sutartis buvo pasirašyta 2003 metų pabaigoje universiteto iniciatyva. Savivaldybė įsipareigojo teikti užduotis ir už jų atlikimą premijuoti geriausius studentų projektus, o ŠU įsipareigojo teikti miesto daiktinės aplinkos ir vizualinės informacijos projektavimo ir apipavidalinimo pasiūlymus.

REKLAMA

Vienas iš iniciatorių — Menų fakulteto Dizaino katedros vedėjas profesorius Giedrius Šiukščius pasakoja, kad nuo to laiko šešerius metus būsimieji dizaineriai Savivaldybėje surengdavo po dvi kūrinių peržiūras, kuriose demonstruodavo savo idėjas, pasiūlymus, maketus. Iš viso eksponuota beveik 100 projektų.

REKLAMA
REKLAMA

Vertinimo komisija atrinkdavo geriausius darbus — kartais vieną, kartais kelis ir studentus bei jų dėstytojus paskatindavo piniginėmis premijomis.

Tačiau jau metai, kai viskas sustojo. Savivaldybė neįgyvendino nė vieno studentų projekto, išskyrus kalendoriaus ir kelių atvirukų išleidimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nelabai kam reikia studentų darbų. Kai visi projektai keliauja į sandėlį, studentus sunku motyvuoti, dėstytojai nebenori bergždžiai eikvoti energijos ir gaišti laiko“, — sako profesorius.

G. Šiukščiaus požiūriu, trūksta žodžių apsakyti, kaip jaučiasi autorius, kai jo darbas padėtas Savivaldybės sandėliuke. „Ar man vienam šito reikia? Gal neverta eikvoti jėgų ir laiko? — svarstė profesorius. — Šiaulių lubos, deja, labai neaukštai“. Mieste ir mokslinis, ir kūrybinis potencialas menkai panaudojamas.

REKLAMA

Katedros vedėjui keista, kai miesto valdžia už didelius pinigus samdė Vilniaus firmą, kad ji sukurtų projektą apie miesto savastį ir viziją, nors tai geriau galėjo atlikti Miesto įvaizdžio komisija ar ŠU mokslininkai, gerai pažįstantys Šiaulius, žinantys jų specifiką.

G. Šiukščiui apmaudu, kad be jokių kliūčių viešinami menkaverčiai kūriniai.

Teikė Viliui Puronui, bet idėjos „buvo blokuojamos“

Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiojo specialisto Petro Slonksnio teigimu, studentų idėjos nuo pat bendradarbiavimo pradžios buvo nuolat teikiamos Miesto infrastruktūros skyriui, tuometiniam skyriaus vedėjo pavaduotojui ir studentų darbų apžiūros vertinimo komisijos nariui Viliui Puronui.

REKLAMA

„Bet idėjos dėl neaiškių priežasčių buvo blokuojamos, o vėliau pamirštos. Ilgainiui nuo mažosios architektūros “pereita“ prie “didžiųjų knygų“, “lapių“, kardų“, — sako P. Slonksnis.

Nepaisydama susiklosčiusios padėties, šių metų vasarį Savivaldybė vėl pakvietė universitetą bendradarbiauti, žada surengti dvi studentų darbų peržiūras, teikti premijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Studentai kviečiami bendradarbiauti, įrengiant mieste naujus laikrodžius, apipavidalinant autobusus pagal logotipą „Šiauliai — Saulės miestas“, puošiant miestą pagrindinių valstybinių švenčių metu, kuriant šventės “Aš — mažasis šiaulietis“ firminį stilių ir atributiką.

Profesorius G. Šiukščius sakė, jog bandys šias idėjas siūlyti studentams ir dėstytojams, bet didelių vilčių neturi.

REKLAMA

Lėta sėkmė

Lėtai į priekį juda ir 2007 metais paskelbto idėjų konkurso dekoratyviniams akcentams įrengti rekonstruotoje Vilniaus pėsčiųjų gatvėje.

Dizaineris Darius Augulis pasiūlė penkis akcentus, kuriems buvo pritarta, bet atsirado tik „Sufleris“.

REKLAMA

2012 metais numatyta lėšų idėjai „Bėgantis laikas“ ant Archyvo pastato sienos. 2013 metais prie Turizmo informacijos centro turėtų atsirasti kompozicija “Amžinas keliautojas“. Jau parengti šių akcentų techniniai projektai.

Dar nėra techninių projektų ir įgyvendinimo datų kitiems dviems šio autoriaus sukurtiems dekoratyviniams akcentams „Iš kur varpų garsai pareina“ prie “Varpo“ kavinės ir interaktyvaus žaidimo projektui “Tikras partneris“ ant Šiaulių banko sienos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

D. Augulis „Šiaulių kraštui“ sakė suprantąs, jog sunkmetis, bet nesuprantąs, kaip mieste atsiranda skardiniai akcentai, pavyzdžiui V. Purono sukurta “Lapė“ ar bulvare be derinimo kabėjęs “Damoklo kardas“.

„Pamatą iškasti ir tai atskiro leidimo reikia, o čia, kiek žinau, nė leidimo nėra“, — sakė dizaineris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų