REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mažylius į darželius leidžiantys tėvai nori, kad jų atžalos mažiau sirgtų, gautų visavertį maistą. Tačiau ryte grupėse paskaitę, kokie pusryčiai, pietūs ir vakarienė laukia vaikų, dažnai nustemba. Nesuprasdami, kodėl vienose ikimokyklinėse įstaigose vaiko maisto raciono didžiąją dalį sudaro daržovės ir vaisiai, o kitose – kruopos ir mėsa, tėvai skėsčioja rankomis. Į „Sekundę“ paskambinusi du mažylius į skirtingus darželius leidžianti mama skundėsi, kad  vienoje ikimokyklinėje įstaigoje jos vaikas gauna įvairesnį maistą, daugiau daržovių ir vaisių. Kito vaiko  dienos racionas, pasak panevėžietės, dažnai būna tas pats.

REKLAMA
REKLAMA

„Kartais atrodo, kad tas pats valgiaraštis buvo ir vakar“, – tikino moteris. Dvejų su puse ir penkerių metų berniukus auginanti pašnekovė abu sūnus norėtų leisti į tą patį darželį, tačiau viename jų penkerių metų vaikų grupėje nėra vietos.

REKLAMA

Moteris sakė, kad jaunėlis kasdien priešpiečiams gauna vaisių, jogurto, o vyresnėlio darželyje, anot motinos, maistas beveik nesikeičia, labai mažai vaisių.

„Per metus vyresnėlis tik kelis kartus darželyje skanavo obuolio, banano. Apie pieno produktus net nekalbu. Kiekvieną rytą pažiūriu, ką vaikai valgys, ir matau, kad pusryčiams dažniausiai būna košės, pietums – kotletai, vakarienei kartkartėmis siūloma varškės apkepo ar varškytės. Sulčių taip pat retai duodama, dažniausiai – kompotai ir kakava“, – nepasitenkinimą sūnaus maitinimu išsakė panevėžietė.

REKLAMA
REKLAMA

Panevėžio savivaldybės Švietimo skyriaus vyresnioji specialistė Zita Satkauskienė, kuruojanti ikimokyklinį, priešmokyklinį ir pradinį ugdymą, sako, kad vaikų meniu darželiuose kruopščiai derinamas su Visuomenės sveikatos centru. Kiekviena įstaiga, pasak specialistės, pati pasirenka, kokį maistą mažyliams duoti.

„Vieni daugiau lėšų skiria vaisiams ir daržovėms, kiti – mėsai. Tai priklauso nuo darželių. Skatiname įstaigų vadovus kalbėti su tėvais, apklausti, ką jų atžalos valgo, ar nėra alergiški, ir derinti maistą“, – teigia Z.Satkauskienė. Darželiuose, pasak specialistės, maistas su Visuomenės centru derinamas du kartus per metus: vasarai ir žiemai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyresnioji specialistė pažymi, kad vaikai labai dažnai negali valgyti vaisių, todėl įstaiga jų atsisako.

„Jei vaisių ar pieno produktų tenka daugiau išmesti, nes vaikai nesuvalgo, kam tada jų pirkti? Turi būti aktyvūs ir patys tėvai. Jei jų netenkina vaikų maistas, apie tai turi kalbėtis su auklėtojomis, o šios – su įstaigų vadovais“, –  pataria Švietimo skyriaus atstovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų