Mokslo metams artėjant prie pabaigos Vilniaus kooperacijos kolegijoje (VKK) šurmuliavo studentai iš septynių Europos šalių. Kolegijoje baigėsi dvi savaites vykęs projektas „Susitelkime ties inovacijomis ir kūrybiškumu“ („Focus on creativity and innovations“). Studentai iš Portugalijos, Ispanijos, Graikijos, Čekijos, Rumunijos, Turkijos ir Lietuvos aukštųjų mokyklų klausė paskaitų bei atliko užduotis skatinančias kūrybiškumą ir inovacijas, dirbo grupėse bei keitėsi tarptautine patirtimi.
„Susirinkę skirtingų tautybių jauni žmonės tikrai turi, ko vienas iš kito pasimokyti. Kiekvienoje kultūroje vyrauja kitos tradicijos, bendravimo kultūra, verslo dėsniai. Tad daugelis šias dvi savaites kolegijoje praleidusių žmonių išsivežė įspūdžius ne tik iš Lietuvos, bet ir kitų šalių, kurių atstovai buvo įsitraukę į projektą“, - sakė VKK Tarptautinių ryšių skyriaus veiklos koordinatorė Vaida Stalčinskė. Projektas „Susitelkime ties inovacijomis ir kūrybiškumu“ Vilniaus kooperacijos kolegijoje buvo vykdomas jau antrą kartą. Projektas yra skirtas tam, kad jaunimas būtų ugdomas pasitelkiant ne tik tradicines, bet ir inovatyvias bei kūrybiškas priemones. Projekto lektoriai darbui naudodavo žadinimus, interaktyvias paskaitas, edukacinius užsiėmimus. Nors projekto dalyviai gyveno ir dirbo Vilniaus kooperacijos kolegijos patalpose, tačiau turėjo galimybę ir plačiau apžiūrėti Lietuvą ir Vilnių. „Nebuvo nei akimirkos, kad būčiau pasigailėjusi, kad įsitraukiau į projektą. Tarptautiniai projektai man nėra naujiena - ilgą laiką buvau studentų, atvykstančių pagal Erasmus mainų programą mentorė. Tuo tarpu projektas „Susitelkime ties inovacijomis ir kūrybiškumu“ pasižymėjo puikiai sudaryta programa, o apsilankymai Hub Vilnius, Lazerinių tyrimų centre, IX forte Kaune ir Trakuose susilaukė ir lietuvių, ir užsienio svečių įvertinimo. Neabejoju, kad, pasitaikius progai, dar dalyvausiu panašiuose projektuose“, - sakė viena iš projekto dalyvių Vilniaus kooperacijos kolegijos Komunikacinės verslo anglų kalbos specialybės studentė Gabrielė Lovkelytė.
Projekte „Susitelkime ties inovacijomis ir kūrybiškumu“ įgyjamą patirtį dalyviai parsiveža ir į savo šalių švietimo institucijas. Projekte Vilniuje dalyvavę studentai bei jų dėstytojai užduotis, teorinę medžiagą, bei sukauptą informaciją pristato sugrįžę ir į savo aukštąsias mokyklas. Taip užtikrinant projekto tęstinumą. Daugiau nei 40 partnerių įvairiose šalyse turinti Vilniaus kooperacijos kolegija pabrėžia švietimo institucijų bendradarbiavimo tarptautiniu mastu svarbą. Įvairių tarptautinių projektų, mainų pagalba studentai gauna platų suvokimą apie globaliai vykstančius procesus, išmoksta žiūrėti ir galvoti plačiau, formuojasi jų pasaulėžiūra.