REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasara – vestuvių metas ir būsimieji jaunavedžiai neriasi iš kailio organizuodami išskirtines šventes sau bei pulkams giminaičių. Jau keletą metų jaunavedžiai gali pasirinkti, kur įregistruoti santuoką – Santuokų rūmų salėje, ar, tarkime, kokioje nors romantiškoje vietoje ant jūros kranto. Naujienų portalas Balsas.lt pasidomėjo, kokias vietas tuoktuvių ceremonijai renkasi poros ir kokių keblumų iškyla sumanius santuokos ceremoniją surenti ne Santuokų rūmuose.

REKLAMA
REKLAMA

Populiariausias – Piliavietės muziejus

Klaipėdos metrikacijos skyriaus vedėja Gražina Misevičienė, paklausta, ar populiarios Klaipėdoje išvykstamosios santuokos ceremonijos, sakė: „Jau trečius metus dirbame su šia naujove ir galima teigti, kad toks būdas įteisinti santuoką populiarėja. 2010-aisiais sutuokėme 35 poras, 2011-aisiais – 50 porų, o šiemet šis skaičius turėtų būti dar didesnis“, – kalbėjo pašnekovė ir pridūrė, kad apie būsimą 2012-ųjų statistiką kalbėti dar ankstoka, nes prašymų skaičius neabejotinai didės.

REKLAMA

Į klausimą, kokias vietas santuokos įregistravimui renkasi jaunavedžiai Klaipėdos mieste, pašnekovė sakė: „Vietas paprastai pasirenka išgirdę draugų, pažįstamų atsiliepimus. Viena populiariausių tuoktuvių vietų Klaipėdoje – Piliavietės muziejus. Kovo mėnesį išvykstamąją santuokos ceremoniją rinkosi keturios poros ir visos jos tuokėsi šioje vietoje.“

Tuokiasi viešbučiuose, restoranuose ir ant jūros kranto

Anot pašnekovės, dažnai santuokos ceremoniją jaunavedžių pageidavimu vyksta viešbučiuose ar restoranuose, konferencijų salėse. Į klausimą, ar būta prašymų susituokti ant jūros kranto, G. Misevičienė atsakė: „Šiemet buvo vienas toks pageidavimas, bet Klaipėdoje tai nėra labai populiaru, nes mūsų pajūris savitas – viešieji pliažai, uostas ir nėra jaukių, tam tinkamų vietų. Paprastai, kai pasiūlome nuvykti ir apsižvalgyti, dažnai noras tuoktis praeina. Kiek žinau, tuoktis prie jūros kur kas populiariau Palangoje, Gargždų metrikacijos skyriaus vedėja dažnai vyksta į Olando kepurę. Apskritai per metus prie jūros sudaroma 2–3 santuokos.“

REKLAMA
REKLAMA

Kalbinta specialistė svarstė, kad galbūt, kai  tuokiamasi Palangoje, kur kai kurie viešbučiai turi uždaras teritorijas su vaizdu į jūra, tai pateisina romantikų lūkesčius ir primena svajingus vaizdus, matytus filmuose.

Į Santuokų rūmus antrą kartą grįžti nenori

Nors Santuokų rūmų darbuotojos nepuola klausinėti jaunavedžių, kodėl renkasi santuokos ceremoniją ne Santuokų rūmuose, bet pasitaiko atvejų, kad savo pasirinkimo priežastis nurodo patys jaunavedžiai: „Pasitaiko atvejų, kai besituokiantieji kartą jau buvo Santuokų rūmuose ir antrą kartą to daryti nebenori. Kai kurioms poroms, planuojančioms vestuves penktadienį, taip patogiau, nes būtent paskutinė darbo savaitės diena yra paskirta tokioms išvykoms. Yra žmonių, kurie svajojo  tuoktis būtent ne Santuokų rūmuose.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Specialistės teigimu, būna taip, kad žmonės paduoda prašymus, bet tikslios santuokos vietos nepasirenka ir savo pageidavimus išsako vėliau.

Prie vaišių stalo santuokos neregistruoja

Išvykstamosios ceremonijos kaina visoje Lietuvoje – 210 litų. Apie tai, kuo dar privalo pasirūpinti jaunavedžiai, nusprendę, santuoką registruoti savo pasirinktoje aplinkoje, pašnekovė sakė: „Jaunavedžiai turi pasirūpinti leidimu, nes renginiams miestų viešosiose erdvėse reikalingas leidimas. Būsimus sutuoktinius įspėjame dėl lietuviško klimato ir raginame pagalvoti apie tas aplinkybes, jei kartais diena būtų vėjuota ar lietinga. Taip pat jaunųjų prašome pasirūpinti, kad būtų kur padėti dokumentus – paprastai tai būna koks nors nedidelis staliukas.“ Specialistės teigimu, dažnai pasitaiko, kad žmonės klausia, kaip turi būti ateinama, sustojama ir pan., tokiais atvejais Santuokų rūmų darbuotojai geranoriškai padeda.

REKLAMA

„Jeigu žmonės nori kokių nors netradicinių dalykų ceremonijos metu, jų fantazijos mes neribojame. Tiesa, jei ceremonijai pasirinkta vieta yra restoranas ar viešbutis, visuomet yra reikalavimas, kad tai nevyktų prie vaišių stalo“, – kalbėjo G. Misevičienė.

Įmanoma susituokti oro balione?

Santuokų rūmų vadovė teigė, kad itin keistų pageidavimų dėl santuokos įregistravimo vietos nebuvo sulaukta, bet pasitaikė užklausų apie galimybę susituokti oro balione: „Kartą elektroninių paštu atskriejo užklausa, ar galima porą sutuokti oro balione, bet daugiau neįprastų pageidavimų nebuvo. Kai su būsimais jaunavedžiais kalbamės apie ceremonijos vietą, paprastai apsitariame, ar jų pasirinkta vieta tinkama, nes vis dėlto egzistuoja tam tikri saugikliai teisės aktuose. Numatoma, kad santuokos vieta neturi kelti pavojaus gyvybei ir sveikatai.“

REKLAMA

Pašnekovė prasitarė, kad yra atvejų, kai jaunavedžių pasirinkta aplinka nemaloniai nustebina: „Būna, kad pasirenka santuokos vietą, bet patys nieko nedaro, kad ta vestuvės virstų tikra švente: patalpos būna neparengtos ir sukelia tam tikrų emocijų. Kartą teko važiuoti į tokią santuokos vietą, kur man buvo sunku suprasti, kodėl žmonės pasirinko būtent šią vietą – patalpa priminė darbines patalpas, stalas – murzinas...“

Kaune išvykstamosios santuokos nepopuliarios

Kauno metrikacijos skyriaus vyr. specialistė Jūratė Taraškevičienė teigė, kad išvykstamosios santuokos Kaune nėra labai populiarios, pernai taip buvo sutuokta vos 19 porų. Metrikacijos skyriaus specialistams per savaitgalį tenka vykti vos į 1–2 išvykstamąsias ceremonijas. Specialistės teigimu, išvykstamosioms santuokoms svarbus ir sezoniškumas – žiemą tokių pageidavimų vos vienas kitas, o vasarą šie pageidavimai dažnėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovės teigimu, Kaune jaunavedžiai dažniausiai pageidauja tuoktis botanikos sode, dar šiai ceremonijai renkamasi Perkūno namai ir žymūs miesto restoranai.

Prašo sutuokti namuose

„Būna norinčių susituokti laive Kauno mariose.  Ceremonija vyksta stovinčiame laive, nes nuvažiuoti ir grįžti skiriama vos valanda, tad sutuokiam stovinčiame laive, o paskui jaunavedžiai išplaukia“, – kalbėjo J. Taraškevičienė.

Specialistė teigė, kad keistų pageidavimų nesulaukia, bet vis tik pasitaiko tokių, kuomet metrikacijos skyriaus darbuotojai negali registruoti santuokos: „Būna, kad žmonės nori susituokti namuose, bet privačioje erdvėje santuokų neregistruojame, pasitaiko atvejų, kai jaunavedžiai tikisi, kad mūsų specialistai su jais vyks prie jūros ir pan.“

REKLAMA

Pašnekovė steigimu, būna, kad jaunieji neįvertina oro sąlygų ir kartais svajonių dieną per ceremoniją tenka stovėti baloje ir pučiant vėjui, bet nepaisant kartais nuotaiką gadinančio oro – tokios santuokos tampa vis populiaresnės.

Vilniečiai mėgsta Verkių parką

„Šią paslaugą teikiame trečius metus. Pirmaisiais metais tokios santuokos buvo tik 7, po metų – 120, o praėjusiais – 131. Populiariausios  santuokų vietos – Verkių rūmai ir jų parkas, mėgstama rinktis botanikos sodą, Belmontą. Taip pat santuoką kartais registruoja kavinėse ar viešbučiuose“, – kalbėjo Vilniaus Santuokų rūmų vadovė Ilona Jurgutienė ir pridūrė, kad negali pagelbėti norintiems savo santuokas registruoti Kernavėje ar Palangoje, mat tai jau nebe Vilniaus rajonas.

Pašnekovės teigimu, jei santuoką norima registruoti ne Santuokų rūmuose, tuomet tai pareikalauja didesnių investicijų, mat kartais dėl oro sąlygų tenka pasirūpinti stogine ar pan.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų