• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusią savaitę Europos Komisija paskelbė oficialų pranešimą apie ilgalaikį (2014–2020 m.) Europos Sąjungos biudžetą, kuriame nebeliko atskiros programos jaunimui. Europos Komisijos išplatintame pranešime teigiama, kad daugiamečio biudžeto pasiūlymu atsižvelgiama į šiandienos rūpesčius ir rytdienos poreikius, tačiau aktyvus Europos jaunimas rezultatais stebisi.

REKLAMA
REKLAMA

Šalyje 63 didžiausias nevyriausybines jaunimo organizacijas vienijančios ir Europos jaunimo skėtinių struktūrų veikloje aktyviai dalyvaujančios Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) atstovams keista, kad biudžete neliko pagrindinio įrankio įgyvendinant 2009-aisiais metais Europos Sąjungos (ES) priimtą Jaunimo strategiją – programos „Veiklus jaunimas“.

REKLAMA

„Europos jaunimą stebina ir liūdina toks Europos Komisijos neįsiklausymas nei į valstybių narių, nei į jaunimo ir jaunimo organizacijų prašymus išlaikyti atskirą ir nepriklausomą programą jaunimui. Mūsų manymu, tai yra Europos Sąjungos jaunimo politikos žingsnis atgal, kai dėl politikos tikslų susitarta, o programos tiems tikslams įgyvendinti nėra“, - teigia LiJOT Prezidentas Šarūnas Frolenko.

REKLAMA
REKLAMA

Nors Europos Komisija yra ne kartą pabrėžusi didelę programos „Veiklus jaunimas“ pridėtinę vertę, o daugelis ES valstybių narių ir jaunimo organizacijų aktyviai pasisakė už atskiros programos jaunimui išsaugojimą naujo programavimo laikotarpio metu, Komisijos pasiūlyme jaunimo politikos neliko – pateiktas pasiūlymas turėti vieną švietimo, mokymo ir jaunimo programą „Education Europe“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Didžiausios Europoje nevyriausybinės jaunimo organizacijos – Europos jaunimo forumo – prezidentas Peter Matjašič taip pat neabejoja programos „Veiklus jaunimas“ nauda ir reikiamybe Europos jaunimui: „Jaunimo organizacijos yra būtinos kalbant apie aktyvaus pilietiškumo, jaunimo gebėjimų ir kompetencijų ugdymą, o tam „Veiklaus jaunimo“ programa sudarė puikias sąlygas“.

REKLAMA

Primenama, kad „Veiklus jaunimas“ – tai Europos Sąjungos programa, skirta visiems 13 – 30 metų žmonėms iš ES valstybių narių, taip pat valstybių, siekiančių narystės (Turkija, Kroatija), Europos Ekonominės Erdvės šalių (Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija, Šveicarija). Programa suteikia jauniems žmonėms neformalaus ugdymo(-si) galimybes bei finansines subsidijas jų inicijuotiems bei įgyvendinamiems projektams, skatina Europos šalių jaunimo bendradarbiavimą. Be to, programą vykdančiosios agentūros teikia išskirtinę pagalbą ir konsultacijas jaunimo organizacijoms ir jaunimui, ko nedaro kitas ES programas administruojančios agentūros.

REKLAMA

Remiantis programos „Veiklus jaunimas" vidurio įvertinimo rezultatais, per trejus programos gyvavimo metus (2007 – 2009 m.) joje dalyvavo per 380 000 asmenų, buvo finansuota 21 800 projektų,  kasmet į veiklą  įtraukiama per 20 000 įvairių institucijų,  jaunimo organizacijų ar neformalių grupių. Programa bendrame Europos Sąjungos kontekste išsiskiria mažiau galimybių turinčio jaunimo įtraukimu į aktyvų dalyvavimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įvairių ekspertų manymu, iki šiol programa „Veiklus jaunimas“ buvo unikali ES kontekste, nes skatino aktyvų jaunimo dalyvavimą visuomeniniame gyvenime didinant jų supratimą apie demokratiją ir Europos Sąjungą, ir sudarė sąlygas jauniems žmonėms dalyvauti tiek kuriant programos tikslus, tiek ją administruojant.

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) yra didžiausių nevyriausybinių jaunimo organizacijų Lietuvoje sąjunga, vienijanti daugiau nei 200 000 jaunų žmonių. Organizacijos tikslas – kelti jaunimo organizacijų kompetenciją ir atstovauti jaunimo organizacijų ir jaunimo interesams bendradarbiaujant su Lietuvos valdžios institucijomis, kitais visuomeninio sektoriaus veikėjais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų