REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienio popietę pradėti skelbti antrojo stojimų turo rezultatai. Tie, kurie pirmajame ture niekur neįstojo, nusprendė kovoti dėl geresnės studijų vietos arba pakeitė savo pasirinkimus šiemet pirmą kartą turėjo galimybę bandyti dar kartą. Šia teise pasinaudojo kone 19 tūkst. abiturientų, iš kurių maždaug 3 tūkst. sulauks kvietimo studijuoti valstybės finansuojamoje vietoje, pranešė Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO).

REKLAMA
REKLAMA

„Vakar vakare paaiškėjo, kad sutartis su aukštosiomis mokyklomis dėl valstybės finansuojamų vietų pasirašė truputį daugiau nei 15 tūkst. būsimų studentų, dar beveik 10 tūkst. sutarčių buvo pasirašyta dėl valstybės nefinansuojamų vietų. Taigi, natūralu, kad atsirado toks skaičius žmonių, dalyvavusių antrajame etape, – tvirtino LAMA BPO prezidentas profesorius Pranas Žiliukas. – Dauguma jų pretendavo į tą valstybės finansuojamų vietų likutį.“

REKLAMA

Pasak P. Žiliuko, paskelbus kvietimus studijuoti paaiškėjo, kad universitetų sektoriuje liko maždaug 1100 laisvų valstybės finansuojamų vietų, o kolegijų sektoriuje dukart daugiau – 2200 vietų. „Taigi, antrajame etape apie 3 tūkst. valstybės finansuojamų vietų persiskirstė iš naujo, be to, dar išdalyta apie 2 tūkst. nefinansuojamų studijų vietų“, – sakė LAMA BPO prezidentas.

P. Žiliukas neslėpė, kad ne vienas abiturientas, gavęs kvietimą studijuoti universitete valstybės finansuojamoje vietoje neatėjo pasirašyti sutarties su aukštąja mokykla. „Galime tik paspėlioti, kodėl taip nutinka. Galbūt dalis abiturientų priėmė kvietimą iš bėdos, o norėtų studijuoti geresnėje vietoje, galbūt taip atsiskleidžia tie, kurie jau išvažiavo į užsienį, galbūt dar kitų priežasčių yra“, – svarstė LAMA BPO prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo atveju, jei studijų sutartis pasirašytų visi pakviesti studijuoti antrajame etape, laisvų valstybės finansuojamų vietų vis tiek liktų. P. Žiliuko tvirtinimu, jų liktų kolegijų sektoriuje menų, socialinių mokslų bei švietimo ir ugdymo krypčių grupėse. Šių sričių kolegijų siūlomos studijos abiturientams pasirodė mažiausiai patrauklios, bet P. Žiliuko nuomone, papildomo priėmimo metu bus išsidalytos ir šios studijų vietos. „Maloniai stebina tai, kad ir šiame etape technologijos mokslų sritis yra užpildyta, nes pernai šioje srityje buvo didžiausia duobė“, – sakė profesorius.

Rugpjūčio 5 dieną prasidės papildomo priėmimo etapas, kai bus paskelbtos likusios laisvos studijų vietos. Rugpjūčio 9 dieną papildomo priėmimo dalyviai sužinos, kur įstojo, o sutartis su aukštosiomis mokyklomis turės pasirašyti iki rugpjūčio 12 dienos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų