REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klaipėdoje, kaip ir kasmet, bus sveriamos 1-5 klasių moksleivių kuprinės. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai pastebi, kad nemažai vaikų į mokyklą tempia pernelyg sunkius krepšius. Pernai atlikti patikrinimai parodė, kad dešimtadalio pradinukų kuprinės yra sunkesnės negu rekomenduojama.

REKLAMA
REKLAMA

Pernai Klaipėdoje pasverta daugiau kaip šešių tūkstančių vaikų kuprinės. Tyrimas atskleidė, kad kas dešimtas 1-4 klasių moksleivis nešiojosi pernelyg sunkią kuprinę (t.y. sudarančią daugiau kaip 15 proc. mokinuko svorio). Tuo metu penktokų krepšiai lengvesni. Iš patikrintų uostamiesčio penktokų, sunkesnes kuprines, negu rekomenduojama, nešiojosi 6,5 proc. vaikų.

REKLAMA

Visuomenės sveikatos specialistai pastebi, kad neretai mažųjų mokinukų kuprinės, net ir tuščios, yra nelengvos, be to, kuprinėse neretai esama pilna nereikalingų daiktų.

„Kartais pradinukai į kurpines susideda visos savaitės knygas ir sąsiuvinius, todėl tėveliams padaryti reviziją kurpinėse privalu. Dažnai mažyliai taip elgiasi tiesiog baimindamiesi namuose pamiršti ką nors svarbaus, dėl to kuprinės tampa sunkiai atkeliamos nuo žemės. Didelis krepšys – grėsmė pakenkti laikysenai. Netaisyklinga kūno laikysena retai kada būna įgimta, dažniausiai ji susiformuoja. Viena iš priežasčių – netinkama mokyklinė kuprinė. Labiausiai reikia saugoti 7-10 metų vaikų kaulus, nes jų stuburas dar nėra visai sukaulėjęs. Deja, tenka konstatuoti, kad tarp vaikų itin dažnai pasitaikanti liga – skoliozė“, - pasakojo Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro specialistė Diana Butkienė.

Tėvai, pirkdami vaikui kuprinę, turi atsižvelgti ne tik į jų pageidavimus, kainą, bet ir į vaiko sveikatą. Gydytojai vaikams rekomenduoja nešioti ne sunkesnę kaip 10 procentų savo kūno svorio kuprinę. Pavyzdžiui, trisdešimt kilogramų sveriančio vaiko kuprinė turėtų sverti apie tris kilogramus. Sunkiausi daiktai turėtų būti sudėti toje kuprinės dalyje, kuri yra arčiausiai nugaros. Be to, būtina kuprinę pritaikyti pagal vaiko amžių – tuščia pradinuko kuprinė turi sverti ne daugiau kaip 700 gramų, o vyresniųjų klasių moksleivių – ne daugiau kaip vienas kilogramas. Mokyklinių kuprinių išorinėje pusėje turi būti pritvirtinti atšvaitai, jos turi būti gaminamos su diržais ir rankenėle. Diržų ilgis turi reguliuotis, kad užsivilkus paltą ar striukę juos būtų galima pailginti, o orams atšilus — sutrumpinti. Tada jie tvirtai priglunda prie nugaros ir neleidžia vaikui kūprintis. Diržai neturi būti siauresni kaip 3,5 cm. Nešamos kuprinės apačia negali būti žemiau juosmens. Nešant kuprinę, rekomenduojama visada užsidėti diržus ant abiejų pečių, diržai turi būti nei per daug suveržti, nei per daug laisvi. 1— 4 klasių vaikams vertėtų pirkti kuo ryškesnę kuprinę – ryški įspėjamoji spalva bei šviesą atspindinčios medžiagos arba atšvaitai užtikrins vaiko saugumą gatvėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų