14-metė Moe Sa Nay mirė, kai liepos 22 d. paslydo pozuodama nuotraukoms Sinywa krioklio viršūnėje Paung mieste Mon valstijoje, Mianmare. Nay buvo „TikTok“ žvaigždė, turinti 150 000 sekėjų platformoje.
Kaip rašo „The Mirror“, Nay darėsi asmenukes su draugu, kai paslydo ant šlapių Sinywa krioklio uolų.
Pranešama, kad „TikTok“ žvaigždė įkrito į greitai tekantį vandenį. Tuomet paauglę srovė nunešė žemyn, o jos kūnas liko įstrigęs tarp dviejų didelių akmenų.
Nay nepavyko išsilaisvinti ir kovodama su stipria srove nuskendo. Gelbėtojams nepavyko pasiekti įvykio vietos ir jos išgelbėti, o kitą rytą, kai jie bandė ištraukti jos kūną, kuris vis dar buvo įstrigęs tarp uolų, susidūrė su sunkumais, rašoma petapixel.com.
Vietos gelbėtojai sakė, kad ji buvo viena iš dviejų paslydusių merginų. Kita mergina išsigelbėjo ir atsipirko lengvais sužalojimais.
„Sa Nay mirė, nes negalėjo išlipti. Gelbėtojai bandė ją gelbėti, bet negalėjo ištraukti. Tada atvyko pagalbos organizacijos ir pareigūnai“.
Nay kūnas buvo nugabentas į Paung miestelio bendrąją ligoninę atlikti skrodimo ekspertizę. Incidentas įvyko praėjus keliems mėnesiams po to, kai kita turistė nukrito iš daugiau kaip 170 metrų aukščio ir mirė. Ji mėgino darytis asmenukę nuo uolos viršūnės apžvalginės aikštelės ir suklupo.
Tokios mirtys – nenaujiena
Tragiškas incidentas įvyko po to, kai neseniai atliktas tyrimas parodė, kad asmenukių darymas gali kelti „visuotinį pavojų sveikatai“, kai beveik visur naudojami išmanieji telefonai ir socialinės žiniasklaidos programėlės.
Straipsnyje buvo remiamasi naujienų pranešimais apie su asmenukėmis susijusias mirtis, taip pat „iO Foundation“ atliktu tyrimu, kuriame nustatyta, kad nuo 2008 m. sausio mėn. iki 2021 m. liepos mėn. fotografuodamiesi visame pasaulyje žuvo 379 žmonės.
Tyrėjai nustatė, kad kritimas iš aukščio yra dažniausia su asmenukėmis susijusių sužalojimų rūšis. Jie teigė, kad didžiausia rizika kilo turistams, o dažniausia mirties priežastis buvo kritimas nuo uolų ar krioklių bandant pasidaryti asmenukę.
Dokumente taip pat nustatyta, kad prieš mirtį žmonės dažnai perlipdavo barjerus ir aptvertus plotus, kad pasiektų tobulą asmenukės vietą.
Tyrimo duomenimis, vidutinis aukų, apie kurias pranešta, amžius buvo apie 22 metus. Tyrėjai teigė, kad su savęs fotografavimu susijusių sužalojimų aukomis dažniau tapo turistės.
Tyrėjai teigė, kad veiksmų, siekiant išvengti mirčių dėl asmenukių, yra ribotas. Tačiau galėtų padėti „zonų, kuriose negalima daryti asmenukių“, patvirtinimas, fizinės kliūtys, ženklai ir informacijos apie pavojingas vietas pateikimas socialinės žiniasklaidos naudotojams.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!