Ženklai, kurie gali išduoti, kad jūs jau sirgote COVID-19 virusu

COVID–19 yra kvėpavimo takų liga, kurios simptomai primena kitas ligas – paprastąjį peršalimą ar gripą. Nors šių ligų keliama rizika organizmui skiriasi, tačiau naujasis koronavirusas yra infekcinė liga, perduodama tokiu pat būdu, kaip ir kitos infekcinės ligos. 

Štai keletas dažniausių COVID–19 simptomų:

Karščiavimas; Slogavimas; Silpnumas; Uoslės ir skonio pojūčių praradimas; Gerklės skausmas.

Pasak žurnale „Annals of Clinical and Translational Neurology“ publikuoto tyrimo, medikai pastebėjo, kad iš 412 stebėtų pacientų 82 turėjo neurologinių problemų požymių, kurie nedingo net ir pasveikus nuo viruso.

Be to, jiems taip pat pasireiškė simptomai rodantys, kad COVID–19 jie jau buvo užsikrėtę anksčiau. Štai 5 tokią būklę galintys atskleisti simptomai:

Galvos skausmai

JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, galvos skausmai yra vienas iš dažniausių COVID–19 simptomų. Tai gali būti nestiprus maudimas, bet taip pat ir nepakeliamas, labai intensyvus galvos skausmas.

Raumenų skausmas

Pasak „Annals ir Clinical and Translational Neurology“ publikuoto tyrimo, 44,8 procentams savanorių, dalyvavusių eksperimente, dėl COVID–19 pasireiškė raumenų skausmai. Be to, raumenų skausmai taip pat yra ilgojo COVID požymis.

Galvos svaigimas

Tyrimo dalyviai taip pranešė jautę galvos svaigimą ir protinės veiklos sutrikimus. Nors tai – vienas retesnių ir mažiau žinomų COVID–19 simptomų, jį patyrė maždaug 31,8 tyrime dalyvavusių savanorių, rašoma timesofindia.indiatimes.com.

Skonio ir uoslės pojūčių praradimas

Skonio ir uoslės pojūčių praradimas yra specifinis, COVID–19 pacientams itin būdingas simptomas. Nors šis simptomas sukelia daug nepatogumų, būtent jis dažniausiai gali parodyti, ar sergate koronavirusu, ar ne.

Akių perštėjimas

Daugelis koronavirusu užsikrėtusių pacientų skundžiasi ir akių perštėjimu. Taip pat manoma, kad šis simptomas gali atsirasti dėl daugelio prie ekranų praleistų valandų karantino metu.  


Rašyti komentarą...
D
Dabar žinosiu
2021-01-20 20:13:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man irgi nuo tušo peršti akys,kai keičiasi oras svaigsta galva,dažnai vargina galvos skausmas kuris vadinasi migrena.Viskas aišku aš amžinas coronos ligonis.
Atsakyti
-10

N
Nesvarbu
2021-01-20 18:19:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visiems vyresnioanžiaus žmonėms svaigsta galva, skauda galva, ir nemiga daugeliui yra...ir kokie čia persirgimo požymiai...juokinga
Atsakyti
-2

T
Tėvas
2021-01-20 20:05:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dabar jau bet kokius požymius negalavimo pajutus,pripaišys kovidui.Kuo daugiau skaičių!
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų