REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vėžio diagnozė ne visada trenkia kaip griaustinis iš giedro dangaus. Kai bauginanti liga parodo pirmuosius požymius, jie dažnai būna neaiškūs ir subtilūs.

Vėžio diagnozė ne visada trenkia kaip griaustinis iš giedro dangaus. Kai bauginanti liga parodo pirmuosius požymius, jie dažnai būna neaiškūs ir subtilūs.

REKLAMA

62 metų Tony Tyleris net nesuvokė, kad 2021 m. spalį jam pasireiškę simptomai galėjo būti vėžio požymiai.

„Man stipriai pūtė pilvą ir, kaip dauguma vyrų, kurį laiką į tai nekreipiau dėmesio, – pasakojo australas T. Tyleris. – Aš tikrai nesupratau, kad pilvo pūtimas, kuris iš tikrųjų buvo vienintelis simptomas, yra gana įprastas dalykas, jei sergate žarnyno vėžiu.“

Tony paaiškino, kad jam trūko žinių apie simptomus, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, nes manė, kad vienintelis rimtas ženklas yra kraujas išmatose, rašo express.co.uk.

Žarnyno vėžio simptomai

Nors kraujas išmatose yra vienas iš pagrindinių žarnyno vėžio simptomų, yra įvairių kitų požymių, kuriuos reikia žinoti:

REKLAMA
REKLAMA
  • tuštinimosi pokyčiai (pvz., neįprastos minkštesnės išmatos, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas),
  • dažnesnis ar retesnis nei įprasta poreikis tuštintis,
  • raudonos ar juodos spalvos kraujas išmatose,
  • kraujuojanti išangė,
  • noras tuštintis, net jei ką tik buvote tualete,
  • pilvo skausmas,
  • pilvo pūtimas,
  • krentantis svoris,
  • didžiulis nuovargis be jokios priežasties.

Kai Tony simptomai nepalengvėjo ir pamažu kėlė diskomfortą, jis nusprendė kreiptis į medikus. Atlikus kolonoskopiją, gastroskopiją ir kompiuterinę tomografiją bei vėliau histologinį tyrimą, medikai patvirtino, jog jis serga žarnyno vėžiu.

REKLAMA

„Buvau fiziškai tvirtas žmogus, tinkamai maitinausi, maniau, kad man taip negali nutikti, tačiau pasirodo, kad esu gyvas įrodymas, jog taip gali nutikti bet kam“, – pasakojo Tony.

Po niūrios diagnozės Tony buvo atlikta operacija, kurios metu buvo pašalinta dalis gaubtinės žarnos.

„Tai buvo laparoskopinė operacija, kurios metu pašalino navikus bei kelis limfmazgius, – sakė vyras. – Deja, penki mazgai buvo vėžiniai, todėl buvo nuspręsta, jog būtina taikyti šešių mėnesių chemoterapijos ciklą.“

REKLAMA
REKLAMA

Chemoterapija tikrai išsekino vyrą, bet jis nepasidavė

„Po pirmojo ciklo, nors nesu per daug emocionalus žmogus, vieną dieną tiesiogine prasme apsipyliau ašaromis, o tai man visai nebūdinga, – pasakojo Tony. – Balandį gimė pirmasis anūkas, todėl tai padėjo man ištverti.“

„Chemoterapija niekada nebus malonus dalykas, bet man ją taikė namuose – galėjau dirbti ir jaučiausi žymiai geriau patogioje namų aplinkoje“, – pridūrė Tony.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2022 metais medikai vyrui pranešė puikią žinią – jis įveikė mirtiną ligą. Tačiau Tony teigia, jog jis turėjo anksčiau apsilankyti pas gydytoją.

„Jei būčiau nuėjęs ir pasitikrinęs kiek anksčiau, galbūt, man nebūtų reikėję chemoterapijos, nes operacija buvo lengva, o chemoterapija – labai sunki“, – pridūrė Tony.

Jis nusprendė sutelkti dėmesį į svarbus dalykus ir daugiau dėmesio skirti mitybai.

62 metų vyras nori, kad visuomenė daugiau žinotų apie žarnyno vėžį ir su juo susijusius mažiau žinomus simptomus, tokius kaip pilvo pūtimas.

„Tai vienas iš tų dalykų, apie kuriuos žmonės nėra linkę kalbėti. Apie tai, kaip ir apie psichinę sveikatą, reikėtų kalbėti daugiau, nes manau, kad sąmoningumas yra labai svarbus“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame

Lengvi patiekalai su kalakutiena


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų