Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„TikTok“ vartotojai ir mitybos specialistai palankiai įvertino vandenį su chia sėklomis kaip svorio metimo metodą, todėl nusprendžiau jį išbandyti ir pats, „Insider“ pasakojo šį būdą išbandęs Jackson Thompson.

„TikTok“ vartotojai ir mitybos specialistai palankiai įvertino vandenį su chia sėklomis kaip svorio metimo metodą, todėl nusprendžiau jį išbandyti ir pats, „Insider“ pasakojo šį būdą išbandęs Jackson Thompson.

REKLAMA

Vandens su chia sėklomis tendencija, pagal kurią geriamas vanduo su šaukšteliu chia sėklų, išpopuliarėjo dėl to, kad sumažina alkį ir skatina natūralų svorio metimą, net jei tai nedaro įtakos medžiagų apykaitai ir nepadidina sudeginamų kalorijų kiekio. Tai tiesiog turėtų padėti greičiau pasijusti sočiam.

Tris dienas eksperimentavęs su gėrimu galiu pasakyti, kad jis sumažino mano apetitą ir pasijusdavau sotus suvalgęs vos pusę įprastai suvalgomos maisto porcijos.

Reikėjo kantrybės

Prieš kiekvieną valgį naudojau tą patį chia sėklų receptą, tačiau reikėjo atlikti keletą papildomų veiksmų – vieną arbatinį šaukštelį chia sėklų įdėdavau į stiklinę vandens ir palikdavau 15-20 minučių pastovėti. 

REKLAMA

Sėklos pamažu pradėjo brinkti, o aplink daugelį jų susiformavo balta želė pavidalo masė. Chia sėklose yra tirpių skaidulų, vadinamų gleivėmis, kurios, sumaišytos su vandeniu, sugeria jį ir išsiplečia iki 27 kartų daugiau, nei jos pačios svoris. Kai jos brinksta, kai kurios sėklos nugrimzta į stiklinės apačią, tačiau dauguma jų lieka paviršiuje.

Naudojau tą patį receptą tris kartus per tris dienas iš eilės. Kiekvieną kartą turėjau stumti sėklas, esančias stiklinės viršuje, po vandeniu, kad jos suminkštėtų ir išbrinktų. 

REKLAMA
REKLAMA

Sumažėjo maisto porcijos

Gėrimas kiekvieną kartą suteikdavo sotumo jausmą, o šaldytuve lieka daugybė likučių, tačiau vandens gėrimas 30 minučių prieš kiekvieną valgį reikalavo kantrybės ir disciplinos. 

Pirmiausia, šis gėrimas nėra skanus. Jis buvo kartus, o sėklų tekstūra gerklėje atrodė lyg gleivėtas žvyro gniutulas. Išgėręs vandens taip pat turėjau palaukti 30 minučių, jog įsitikinčiau, kad sėklos prieš valgant numalšino alkio jausmą.

Išgėręs ir laukdamas poveikio supratau, kuo šis gėrimas efektyvus – jau prieš pusryčius, pietus ar vakarienę jaučiausi sotus ir negalėjau suvalgyti įprasto dydžio porcijų.

Pavyzdžiui, vieną vakarą eksperimento metu gaminau mėsainį su makaronų garnyru. Tačiau po to, kai pradėjo veikti išgertas vanduo su chia sėklomis, galėjau suvalgyti tik pusę mėsainio ir suvalgiau tris kąsnius makaronu, visa kita teko supakuoti ir dėti į šaldytuvą. Kitą dieną pietums vis tiek negalėjau pabaigti mėsainio ar makaronų, kai išgėriau vandens su sėklomis

REKLAMA
REKLAMA

Puikus būdas gauti skaidulinių medžiagų

Nevartosiu šio gėrimo kiekvieną dieną, tačiau prisiminsiu jį, kai reikės daugiau skaidulų. Po trijų dienų eksperimento kurį laiką pailsėsiu nuo chia sėklų vandens. 

Anot dietologės Alix Turoff, kasdien geriant šį gėrimą gali atsirasti virškinimo problemų, tokių kaip pilvo pūtimas ir vidurių užkietėjimas. Dietologė taip pat sakė, kad per dažnas sočiųjų gėrimų vartojimas, siekiant sumažinti maisto porcijų dydį, gali sukelti valgymo sutrikimus, nes įskiepija netaisyklingus valgymo įpročius ir organizmas netenka maistinių medžiagų, gaunamų su maistu.

Tačiau, jei į mitybą reikia įtraukti daugiau skaidulinių medžiagų, reguliarus užkandžiavimas chia sėklomis padės gauti šių medžiagų, jeigu į racioną bus įtraukiamos palaipsniui ir bus vartojamos su pakankamai vandens, teigė dietologė Kriss Solid.

Su šiomis sėklomis reikia elgtis atsakingai.
Perdaug suvalgius, nemirkytas, gali padaryti žalos. Skystyje jos pučiasi.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų