REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Tas pirmasis suvokimas, kad vaikui „ir vėl sloga“, visuomet būna labai nemalonus. Iš karto aišku, kad laukia nelengvas metas – sudėtingesnės dienos ir naktys, kai vaikui dažnai kemšasi nosytė, jam sunku valgyti ir miegoti.

Tas pirmasis suvokimas, kad vaikui „ir vėl sloga“, visuomet būna labai nemalonus. Iš karto aišku, kad laukia nelengvas metas – sudėtingesnės dienos ir naktys, kai vaikui dažnai kemšasi nosytė, jam sunku valgyti ir miegoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kuo mažesnis vaikas suserga sloga, tuo jam ji baisesnė – kūdikiai dar nemoka kvėpuoti pro burną, todėl su užsikimšusia nosimi jie valgyti ir miegoti tiesiog negali. Vaikeliu besirūpinančių žmonių pareiga yra pasistengti, kad sloguojantis mažylis jaustųsi kuo geriau ir kad maža slogytė netaptų didele sloga su sudėtingai gydomomis komplikacijos. Tad ką vertėtų žinoti apie mažų vaikų slogą ir jos gydymą? 

REKLAMA

Vaikų slogą dažnai išprovokuojame patys 

Sloga pagal savo kilmę skirstoma į keletą grupių. Infekcinę slogą sukelia įvairūs aplinkoje knibždantys patogenai – dažniausiai tai virusai, daug rečiau rinito išsivystymą paskatina bakterijų poveikis. Alerginę slogą sukelia įvairūs alergenai, kurių yra pačių įvairiausių rūšių – tai gali būti žiedadulkės, gyvūnų kailis, dulkių erkutės ir kt. Sloga gali atsirasti ir dėl kai kurių aplinkos veiksnių poveikio.

REKLAMA
REKLAMA

Tarkime, jei vaikui pasireiškia tik sloga ir nėra nei karščiavimo, nei jokių kitų peršalimui ar kitoms infekcinėms ligoms būdingų simptomų, tuomet labai tikėtina, kad tokia sloga atsirado dėl pernelyg sauso ir šilto patalpų oro. Jei padrėkinus orą ir sumažinus šildymą situacija pagerėja, tuomet labai tikėtina, kad tai buvo būtent aplinkos veiksnių sukelta sloga. Visuomet vertėtų atsiminti, kad tik drėgna ir švari nosies gleivinė gali tinkamai atlikti savo funkcijas, o sausas ir šiltas oras pernelyg ją išdžiovina. Kiekvienuose namuose verta turėti termometrą bei higrometrą ir taip stebėti oro temperatūrą bei drėgmę. Be to, patalpas būtina kasdien vėdinti, nesvarbu, kokia temperatūra lauke. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Infekcinę slogos kilmę padeda atpažinti slogos eiga ir kartu pasireiškiantys simptomai 

Infekcinę slogą dažniausiai sukelia virusai. Jų gamtoje labai daug, tad dar nebrandi vaiko imuninė sistema negali atsispirti visiems aplinkoje knibždantiems virusams ir mažas vaikas nosies gleivinės uždegimu gali sirgti gana dažnai. Bene įprasčiausia vaikų liga – paprastasis peršalimas, kuriam būdinga ne tik sloga, bet ir kiti simptomai, pavyzdžiui, nedidelis karščiavimas, silpnumas, šaltkrėtis, čiaudulys, gerklės skausmas ir paraudimas. Infekcinė sloga turi kelias stadijas. Pirmiausia kamuoja nosies niežulys ir gleivinės sausumo jausmas, gali kartotis įkyrus čiaudulys, atsirasti akių paraudimas.

REKLAMA

Vėliau iš nosies teka vandeningos, gausios, skaidrios išskyros. Po kelių dienų šios išskyros tampa tirštesnės. Šioje ligos stadijoje nosies gleivės gali įgauti tam tikrą spalvą, pavyzdžiui, jos gali būti pilkšvos, gelsvos, žalsvos. Tokios išskyros rodo, kad sloga jau perkopė į paskutinę stadiją ir netrukus turėtų baigtis. Vaikams sloga gali tęstis net kelias savaites ir tai tikrai nereiškia, kad ji komplikavosi – svarbiausia, kad situacija būtų valdoma, nosytė pagal poreikį valoma ir vaikas visuomet jaustųsi komfortiškai. Jei atsirado kitų simptomų, pavyzdžiui, didesnis karščiavimas ar kosulys (arba pasikeitė jo pobūdis), tuomet būtina pasikonsultuoti su vaikelio gydytoju. 

REKLAMA

Svarbu suteikti sloguojančiam vaikui komfortą 

Sloga dažniausiai susijusi su virusų poveikiu, todėl paprastai skiriamas tik simptominis gydymas. Vienas iš būdų – nosies skalavimas jūros vandeniu. Nosies lašai, pavyzdžiui, Quixx Baby, padeda išvalyti didžiąją dalį patogenų, sudrėkinti nosies gleivinę ir greičiau grąžinti normalias jos funkcijas. Quixx Baby lašais galima sudrėkinti vatą ir ja išvalyti nosies landas arba lašinti tirpalą tiesiai į nosytę, o vėliau, jei reikia, naudoti specialius siurbtukus.

Svarbiausia stebėti, kaip jaučiasi vaikas ir, jei reikia, pasistengti, kad jo kvėpavimas pro nosį būtų kuo laisvesnis. Be to, reikėtų drėkinti ir vėdinti patalpas, dažniau pabūti vonioje. Svarbiausia nosytę išvalyti prieš miegą – tik laisvai kvėpuojantis mažylis gali gerai išsimiegoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų