REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
15
Žmonos liga sukrėtė vilniečių šeimą: metė darbus ir išvyko į Aziją (nuotr. asm. archyvo)

Kaip dažnai pagalvojate, kad norėtumėte viską mesti ir išvažiuoti ten, kur jūsų nepersekios kasdieniai rūpesčiai ir galėsite pamiršti vakarais nustatyti žadintuvo signalą? Lietuvių pora būtent taip ir padarė: metė darbus, kuriuose dirbo ilgus metus ir išvyko į kraštus, kur nuolat šviečia saulė.

15

Kaip dažnai pagalvojate, kad norėtumėte viską mesti ir išvažiuoti ten, kur jūsų nepersekios kasdieniai rūpesčiai ir galėsite pamiršti vakarais nustatyti žadintuvo signalą? Lietuvių pora būtent taip ir padarė: metė darbus, kuriuose dirbo ilgus metus ir išvyko į kraštus, kur nuolat šviečia saulė.

REKLAMA

Vilniečiai Justina (31) ir Justinas (35) ilgus metus dirbo tuos pačius darbus: Justina 8 metus dirbo tarptautinėje finansų įmonėje, o Justinas 13 metų dirbo IT srityje, tačiau šiemet nusprendė, kad gana – laikas leistis į nuotykį.

Nors sprendimas viską mesti ir išvykti buvo nelengvas, tačiau pora suprato vieną svarbų dalyką – viskas yra tik pačių žmonių rankose.

„Dažnai savo galvoje prisikuriame visokių baimių, ribų ir mūsų protas tai apipina daugybe argumentų, kodėl nepasiseks. Viskas yra įmanoma, jeigu labai nori ir patiki tuo.

REKLAMA
REKLAMA

Mes nesame iš tų, kurie visą savo gyvenimą taupė šiai kelionei. Turime labai ribotus finansus ir išvykome be konkretaus plano. Išvykome netgi žinodami, jog turėsime kelionės metu sugalvoti, kaip sutaupyti, o galbūt uždirbti, nes visą laikotarpį iš savo santaupų prabūti bus sunku“, – sako Justina.

REKLAMA

Netikėta pažintis Egipte

Dar iki pažinties Justina ir Justinas mėgo keliauti ir aktyviai leisti laiką, tad nekeista, kad juos suvedė aistra kaitavimui.

„Tuo pačiu metu buvome kaituoti Egipte, tik skirtingose vietose. Bendroje „Facebook“ kaituotojų grupėje, pastebėję, kad esu Egipte, man parašė du vaikinai. Vienas iš jų buvo Justas. Kasdien kelionės metu vis susirašydavome, atsiųsdavom vieni kitiems nuotraukų iš kaitavimo.

Po kurio laiko grįžus, netikėtai gavau žinutę iš Justo: „Ei, kaimyne, gal susitinkame?“. Buvome išsiaiškinę, kad gyvename netoli vienas nuo kito. Nuo pirmojo susitikimo taip ir susidraugavome“, – judviejų pažinties istoriją pasakoja Justina bei priduria, kad visai neseniai Tailande atšventė ir pirmąsias vestuvių metines.

REKLAMA
REKLAMA

Pora pasakoja, kad pradėję draugauti vis dažniau leisdavosi į keliones. Net kolegos juokdavosi, kad jiedu daugiau laiko praleido svetur nei darbuose.

„Visos mūsų kelionės yra susietos su kaitavimu ir nebuvo nei vienos, kad išvykę nekaituotume. Atrodo, jau ir taip daug laiko keliaudavome, pavyzdžiui, 2018-ais m. aplankėme Tailandą, Maroką, Braziliją ir daug laiko praleidome Lietuvos pajūryje. Tačiau vis buvo negana. Pradėjome svajoti, kad būtų smagu, jeigu galėtume peržiemoti visą žiemą ten, kur šilta“, – prisimena Justina.

Sunki liga paskatino veikti

Tačiau, kaip ir dauguma, šitas mintis nuvydavo šalin ir grįždavo prie darbų. Juk svarbu gyvenime jaustis užtikrintiems ir turėti stabilų darbą, stabilias pajamas ir aiškų planą, ką veiksite rytoj.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tikrai ilgai netikėjome, jog tai įmanoma ir rimtai nesvarstėme minčių išvažiuoti ilgesniam laikui. Dirbome įprastus darbus nuo 8 iki 17h ir turėjome ribotą kiekį atostogų per metus. Tačiau labiausiai mūsų gyvenimus supurtė mano liga, kai dėl neaiškių priežasčių 2019 metų sausio mėnesį stipriai susirgau. Paaiškėjo, jog tai rimta liga – stafilokokinis sepsis“, – pasakoja moteris.

Justina ligoninėje praleido 6 savaites, kur 4 kartus per dieną jai buvo leidžiami stiprūs antibiotikai. Liga išsekimo moters organizmą ir reikėjo daug laiko, kad ji vėl jaustųsi gerai. Šis potyris  smarkiai paveikė šeimą: kilo daug apmąstymų, ką ir kaip derėtų keisti, nes tokios ligos neateina veltui.

REKLAMA

„Tai turbūt buvo didžiausias spyris, kuris parodė, jog reikia kardinaliai pakeisti savo gyvenimą, o Justo darbe situacija kaip tyčia tuo metu susiklostė taip, jog jis išėjo iš darbo. Žinoma, iki galutinio sprendimo buvo daug galvota, mąstyta, bijota.

Buvome įpratę gauti pastovias pajamas, turėti saugumą ir užtikrintumą savo gyvenime, todėl šiek tiek užtruko, kol patikėjome, jog išgyvensime ir kurį laiką nedirbdami“, – pasakoja Justina.

Šį poros sprendimą palaikė ir visa šeima, nors buvo ir šiek tiek neramu, kaip jiems seksis. Tad gavę palaiminimą jiedu pradėjo planuoti, kaip turi atrodyti jų kelionė.

Kelionė be tikslaus galutinio taško

Pirmiausiai Justinas ir Justina susidėliojo dalykus, kurie atrodė svarbiausi: šalys, į kurias keliaus, turėjo būti pakankamai pigios, turi būti tinkamos sąlygos kaituoti ir savanoriauti. Anksčiau vyras ir žmona jau lankėsi Tailande, kur jiems labai patiko, tad nusprendė, kad ir dabar pasirinks Pietryčių Aziją.

REKLAMA

Vienas iš sunkiausių sprendimų – ką pasiimti į kelionę. Pora turi gausybę kaitavimo įrangos, o į ilgą kelionę vežtis didelių lagaminų nesinorėjo, tad jiems pavyko įsigyti specialią kaitavimo lentą, kuri susilanksto. Tad tramdyti Pietų Azijos bangų pora išvyko su dviem kuprinėmis ir lagaminu.

„Kuprines su asmeniniais daiktais susikrauti buvo lengva. Žinojome, jog Azijoje pigu, tad nėra nieko, ko negalėtume įsigyti ten. Asmeninių daiktų pasiėmėme labai mažai: pagrindines higienos priemones, kelis plonus rūbus ir techniką, tačiau įsidėjom keletą kilogramų grikių ir avižų. Na, mes dievinam rytines košes, tai tiesiog negalėjom kitaip“, – juokiasi Justina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rugpjūčio 1 dieną prasidėjo jų plano įgyvendinimas. Iš pradžių pora nusprendė pailsėti Lietuvoje, o pradėjus vėsti orams traukti į šiltus kraštus.

„Pailsėję Lietuvoje, spalio pradžioje iškeliavome į pirmąjį kelionės tašką – Balį. Apie Balį buvome daug girdėję ir labai skirtingų nuomonių, tad norėjome patirti jį patys ir nuspręsti, kaip jis mums.

Po jo mintys sukosi apie Tailandą, Vietnamą, galbūt Filipinus ir, jeigu pirmas Balio įspūdis bus geras, galbūt sugrįžti į Balį. Nors nieko konkretaus nebuvome nusprendę, norėjome leisti kelionei dėliotis pačiai. Šiuo metu jau beveik mėnesį esame Tailande“, – sako Justina.

REKLAMA

Balio dovana – kojos infekcija

Pirmoje poros stotelė – Balis. Čia jiedu praleido mėnesį ir pamatė visą šios salos kontrastą: nuo didelio turistų kiekio pietiniuose miestuose iki vietinių kaimų šiaurėje, kur vietiniai nustemba pamatę turistus.

„Teko pagyventi vienoje vietoje ir pasimėgauti puikiomis sąlygomis čiuožti banglentėmis, teko ir aktyviai pakeliauti – buvome suplanavę per 7 dienas apkeliauti Balio salą. Patyrėme nuotykių keliaudami kalnų bekelę, kuri buvo didžiulis mūsų išbandymas.

Balyje Justui teko ir ligoninėje apsilankyti dėl kojos infekcijos ir net su policija susidurti. Tad jausmas toks, jog per tą mėnesį patyrėme labai daug. Mus smarkiai išgąsdino Justo kojos infekcija: jam pakilo temperatūra iki 39 laipsnių, o koja stipriai supūliavo. Bijojome, kad nebūtų kraujo užkrėtimas“, – sako Justina.

REKLAMA

Moteris teigia, kad vietiniai žmonės yra labai svetingi, o tai, kad jie nevartoja alkoholio, paliko didžiulį įspūdį. Dar Justinai įsiminė situacija, kai jiedu norėjo sudalyvauti vietinėse švenčių ceremonijose.  Tuomet juos užkalbino grupė vietinių jaunuolių.

„Vienas iš jų puikiai kalbėjo angliškai ir pakvietė eiti su jais kartu į šventyklą. Jis mums pasakojo apie šventyklos ir kaimelio istoriją, šventykloje detaliai pasakojo kaip melstis ir už ką yra meldžiamasi. Mes buvome nustebę kaip maloniai jie su mumis bendravome, nors viduje kirbėjo mintis, kad galbūt už tai teks susimokėti.

Vėliau su jais atsisveikinome ir niekas nieko susimokėti neprašė, todėl šiek tiek susigėdome, kad taip apie juos galvojome. Jie tiesiog norėjo pabendrauti su užsieniečiais, kurie lankosi jų miestelyje“, – šypteli moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Netikėta sėkmė

Šiuo metu pora vieši Tailande, o savo nuotykiais nusprendė dalintis socialiniuose tinkluose ir savo tiklaraštyje „Atostogautojai“. Visai neseniai jiedu patyrė netikėtą sėkmę – jiems pasiūlė savanoriauti mažoje, vos 1 kvadratinio kilometro dydžio, Filipinų saloje.

„Kelis mėnesius savanoriausime, padėsime, kursime, plėtosime šią mokyklą, o už tai mokykla mums suteiks apgyvendinimą ir maitinimą. Vos keli vietiniai gyventojai saloje, puikus maistas, stabilus stiprus vėjas. Mums šiuo metu daugiau nieko ir nereikia“, – džiaugiasi Justina.

Be to, judviejų kelione susidomėjo ir vienos iš geriausių pasaulyje kaitavimo įrangos prekės ženklo „F-ONE“ ambasadoriais Lietuvoje. Tad Kalėdoms jiems ateis šiek tiek anksčiau – rėmėjų dovanų sulauks jau gruodžio pradžioje.

REKLAMA

„Labai džiaugiamės kaip kai kurie dalykai tiesiog atsitinka be didelių pastangų. Tad jeigu svajojate padaryti kažką panašaus – tiesiog imkitės ir veikite! Jeigu jūs esate paprasti kaip mes, pasiskaičiuokite biudžetą, paieškokite būdų keliauti pigiai, ko galėtumėte atsisakyti ir galbūt kur norėtumėte savanoriauti. Internete apstu savanorystės programų, ypač Azijoje.

Gal turite kokių nors įgūdžių, kurie jums leistų kartais dirbti nuotoliniu būdu? Kai išeini iš savo kasdienybės, atveri erdvės ateiti naujiems dalykams į tavo gyvenimą“, – patarimais dalinasi Justina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų