Trynukų mama Jūratė Margelienė atvirauja, kad šiuo metu namuose išdaigų ir skardaus berniukų juoko netrūksta. Prisiminimais nusikeldama į laukimo laikotarpį, Jūratė šypsosi – apie trynukus nė negalvojo ir nesvajojo, tačiau turėjo nuojautą, kad gims ne vienas vaikas.
„Pačioje pradžioje nujautėme, kad turbūt laukiamės ne vieno vaikelio, nes kraujo tyrimai rodė, kad nėštumas yra daug didesnis nei tuo metu buvo. Galvojome, galbūt bus dvynukai, bet pirmą kartą apsilankius pas gydytoją echoskopijos metu iškart pamatė, kad pilve – trys vaikučiai“, – nusišypso.
Įtarė, kad laukiasi dvynukų
Jūratė atskleidžia, kad jos nėštumas buvo sklandus ir lengvas – moteriai neteko susidurti su jokiomis komplikacijomis, išskyrus lovos režimą skirtą tam, kad sūnūs pilve išbūtų kuo ilgesnį laiko tarpą.
„Sužinojusi, kad laukiuosi, echoskopijos metu iškart išgirdau – pilvelyje auga trys vaisiai. Su vyru to tikrai nesitikėjome, nors nėštumo pradžioje darytas kraujo tyrimas parodė, kad nėštumas yra didesnis nei turėtų būti.
Įtarėme, kad laukiame ne vieno vaikelio, nes mūsų su vyru šeimose yra dvynių, tačiau trynukų nesitikėjome. Gavome pilną šeimos komplektą“, – juokiasi pašnekovė.
Moteris pasakoja, kad iš pradžių artimieji tokia žinia netikėjo. Seneliai galvojo, kad Jūratė ir jos vyras pokštauja, bando apgauti. Dabar trynukų mama juokiasi, kad anyta šia žinia patikėjo tik praėjus dienai.
„Mano tėvai taip pat patyrė šoką. Visgi, kai pasakėme, kad pasaulį išvys trys berniukai, seneliai jau nebegalėjo užduoti klausimo „kada kitas vaikas?“, – šypsosi moteris.
Susitvarkyti su naujagimiais nebuvo sunku
J. Margelienė atskleidžia, kad gimus pirmiesiems vaikučiams, du mėnesius teko gulėti ligoninėje, kur išmoko neįkainojamų pamokų – kaip prižiūrėti kątik pasaulio šviesą išvydusius berniukus.
„Būčiau norėjusi prieš trynukus auginti vieną vaikutį, kad galėčiau palyginti sunkumo lygį. Kai gulėjome ligoninėje, išmokau prižiūrėti vaikučius: kaip juos maitinti, pakeisti sauskelnes, nuprausti ar perrengti.
Kai grįžome namo, su vyru kibome į darbus – susidėliojome rutiną, susitarėme, kada keltis, maitinti vaikus. Tai labai palengvino kasdienybę ir nejautėme, kad turime tris sūnus.
Žinoma, reikėjo susitaikyti su realybe, kad viską teks daryti tris kartus – rengti, pamaitinti, keisti sauskelnes. Tada sunku nebuvo, nes vaikučiai miegojo ir nekėlė didelių problemų“, – patirtimi dalijasi trijų vaikų mama.
Namuose netrūksta siautulio
Namuose būna visko – ir skardaus juoko, ir pykčių tarp brolių, nes kaip tyčia visiems prisireikia to paties žaislo. Netrūksta ir siautulio, kuris pripildo visus namus smagaus šurmulio.
„Žaisti slėpynių yra numeris vienas veikla, tik ir girdi, kaip per kambarį dunda šešios kojytės. Jie mėgsta būti kartu, bet mėgsta pabūti ir atskirai, kiekvienas sau. Bet visumoje sakau, kad jų bendravimas yra gilesnis, stipresnis, kadangi jie yra trynukai“, – pasakojo J. Margelienė.
Ji sako jaučianti ramybę net matydama, kad tarp brolių būna visokių akimirkų, nes jie visada turės vienas kitą:
„Man ramu, nes trys vaikinai visada galės būti geriausiais draugais, palaikytojais vienas kito bet kokioje situacijoje. Dabar didžiausia užduotis mums, tėvams, užauginti juos gerais, dorais žmonėmis, kad vienas kitų palaikytų ir stotų mūru vienas už kitą.“
O kad namuose būtų ne tik šurmulys, bet ir ramybė, kiekvienas šeimos narys puikiai žino, kaip atrodo kasdienė rutina – vaikai žino, kad atsikėlę eina valgyti, rengtis, praustis, valytis dantis. Vos pakviesti vakarienės susirenka prie stalo, o po to lekia į vonią ruoštis miegui.
„Rutina būtina, kad nepasimestume dienos sunkumuose. Ji yra labai gerai ir vaikams, ir tėvams, nes vieni ir kiti puikiausiai žino, kas po ko vyksta, kokios kieno pareigos, ką reikia padaryti. Tai vienas iš palengvinimų kasdienybėje, kad ir vieniems, ir kitiems būtų gerai“, – pastebi pašnekovė.
Kiekvienas vaikas turi išskirtinį charakterį
Jūratė pasakoja, kad jos keturmečiai jau suaugo ir dabar jie jau nebe naujagimiai, o maži žmogeliukai su savo norais, charakteriais. Moteris neslepia – rasti bendrą kompromisą ne visada pavyksta.
„Jie aiškiai parodo ko nori, nenori. Ryte tenka išgirsti, kad nenori autis tam tikros spalvos kojinių. Mano vyrukai labai tvirtų charakterių. Visi broliai yra padykę. Jie nori dūkti, žaisti, o savaitgaliais turime keliauti į lauką, kad iškrautų savo energiją. Reikia su jais užsiimti, kad pavargtų, kitu atveju, būna sudėtinga užmigdyti.
Taip pat šiame amžiuje pasireiškia augimo šuoliai, tad tenka susidurti su tam tikrais sunkumais. Jie daug ką supranta, tad stengiesi rasti bendrą kompromisą. Galų gale jie to nepadaro. Dabar „ožiukų“ laikotarpis“, – šypsosi moteris.
Trynukų mama atskleidžia, kad visi trys vaikučiai yra visiškai nepanašūs. Pavyzdžiui, Gediminas ir Jokūbas gimė tą pačią minutę, tačiau jie tokie skirtingi, kad galima pamanyti, jog charakterį atsinešė kartu su skirtingomis gimimo sekundėmis.
„Gediminas yra labai valdingas, užsispyręs, nori kontroliuoti kiekvieną situaciją, mėgsta komentuoti ir parodyti, kad jis yra situacijos vadovas. Jokūbas yra švelnesnis, lėtesnis. Nors visi vaikai yra tikri geriečiai, Jokūbas turi itin didelę širdį. Jis mielas, ateina apsikabinti, pabučiuoja be priežasties, yra jautrus.
Gabrielis – tikras trečiasis brolis, mėgstantis visus kopijuoti. Jei kažko reikia vienam broliui, reikia ir jam. Gabrielis yra užjaučiantis ir visada bandantis padėti. Pavyzdžiui, jei jis gavo skanesnį šokoladuką, iškart rūpinasi, ar jį gaus ir broliai“, – apie skirtingus vaikų bruožus pasakoja pašnekovė.
Svarbiausia – rutina
J. Margelienė teigia, kad jos šeimos kasdienybė yra sustyguota, tačiau su sunkumais padeda susitvarkyti auklė arba seneliai. „Keliamės anksti, keliaujame į darželį, po darželio su vyru važiuojame į darbus, po darbų pasiimame vaikus ir leidžiame su jais laiką bei užsiimame namų ruošos darbais.
Esame labai dėkingi seneliams, kurie sutinka pabūti su vaikučiais ir išleidžia tėvus „atostogų“. Manau, norint sustiprinti šeimos santykius, tėvams reikia pailsėti nuo vaikų, o vaikams nuo tėvų. Tada kartu galima leisti kokybišką laiką“, – atvirauja Jūratė.
Trynukų mama atskleidžia, kad su aplinkinių žvilgsniais tenka susidurti itin dažnai – šeima visada išlieka dėmesio centre: „Dažniausiai mėgstu visus berniukus rengti taip pat, kadangi jie yra panašaus sudėjimo.
Visi atkreipia dėmesį, kad jie yra trynukai, atrodo vienodai. Mums jie atrodo visiškai skirtingi, tačiau aplinkiniai sako, kad jie yra identiški. Dažnai pakalbina, paklausia, ar čia tikrai trynukai ir palinki kantrybės, stiprybės. Kai laukiausi, nesupratau, kodėl žmonės to linki – dabar jau suprantu.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!