REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje jau dešimtus metus veikia asociacija „Lietaus vaikai“, kuri vienija šeimas, auginančias autizmo spektro sutrikimą turinčius vaikus.

Lietuvoje jau dešimtus metus veikia asociacija „Lietaus vaikai“, kuri vienija šeimas, auginančias autizmo spektro sutrikimą turinčius vaikus.

REKLAMA

Ir nors šiandien daugelis žino, kas yra autizmas ir kaip auginti tokius vaikus, deja, visuomenėje vis dar susiduriama su stigmomis, o tolerancijos trūkumą jaučia ne tik autistiški vaikai, bet ir juos auginantys tėvai.

Vilnietė Lina Sasnauskienė, trijų vaikų mama, prieš dešimt metų įkūrė šią asociaciją, o paskatino ją tai padaryti pirmagimis sūnus, kuriam buvo nustatytas būtent autizmas.

Sūnus gimė prieš 17 metų

Dabar Linos sūnui Ugniui – 17. Ji daug žino apie tokių vaikų auginimą, priežiūrą. Kasdien rūpinasi ne tik savo vaiku, bet konsultuoja, pataria, padeda šimtams kitų šeimų.

Vis tik kai Ugnius buvo mažas, jokios informacijos apie tai, kas yra autizmas, nebuvo, todėl Lina ėmė bendrauti slaptose, anoniminėse grupėse, forumuose internete, kad susirastų bent vieną artimą mamą, kuri taip pat augina autistišką vaiką.

REKLAMA
REKLAMA

Laidoje „Sveikatos DNR“ vieši ir asociacijos „Lietaus vaikai“ Vilniaus padalinio vadovė Beata Veselienė, kuri sako, kad autizmas nėra išgydomas, tai nėra diagnozė, todėl jei mes norime, kad autistiški vaikai augtų tarp mūsų, turime padėti jiems bei šeimoms.

REKLAMA

Raida sukėlė įtarimą

Linos sūnaus istorija prasidėjo prieš 17 metų. Moteris pasakoja, kad gimdymas buvo sunkus, komplikuotas, todėl iškart po gimimo sūnus buvo prižiūrimas, konsultuojamas neurologo. Vis tik jokių sutrikimų tada niekas nepastebėjo.

„Tai buvo mano pirmasis vaikas. Neturėjau su kuo palyginti, nežinojau, koks jis turi būti, tačiau kai jam suėjo dveji, man darėsi keista, kad jis nesulaiko žvilgsnio, neatsiliepia kviečiamas vardu, o ir nešneka.

REKLAMA
REKLAMA

Kai šeimos gydytoja jį apžiūrėjo, nedrąsiai man užsiminė apie autizmą. Pradėjau informacijos ieškoti internete ir man atitiko visi požymiai, pasakojantys apie autizmą“, – prisimena laidos viešnia, trijų vaikų mama Lina.

Dabar moteris sako, kad baisiausia jai yra tai, jog jos sūnus niekada nebus savarankiškas, ji nežino, kaip jis gyvens kada nors, kai jos nebebus: „Tokie etapai ir duobės užeina. Žinoma, susitaikai su tuo, nuveji mintis, bet gyvenime dažnai pagalvoji, susimąstai apie tai, kas gali būti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Itin atvirą ir jautrią Linos gyvenimo istoriją bei Beatos Veselienės įžvalgas apie tai, kaip priimti autistiškus vaikus bei ko trūksta Lietuvoje, kad jie galėtų gyventi oriai, kviečiame žiūrėti tinklalaidėje „Sveikatos DNR“.

Kviečiame žiūrėti „Sveikatos DNR“ jau dabar!

„Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.

REKLAMA

Apie ką kalbėjomės:

00:14 laidos ir temos pristatymas

01:00 mitai, susiję su autizmu

03:00 Lietaus vaikų asociacijos įkūrimas

04:30 Beatos Veselienės atsiradimas asociacijoje

06:30 panašios patirtys

08:30 Linos Sasnauskienės sūnaus istorija

11:02 mamos pasaulio griūtis

15:00 Vilnius ir kiti miestai – atskirtis, bendruomenės

18:56 neformalusis ugdymas

21:20 autizmo stigma

24:40 kaip kalbėti apie autizmą su savo vaikais

29:00 jautrūs žodžiai Katažinai Zvonkuvienei

34:00 autizmas ir genetika

36:43 antroji laidos dalis

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
rekomenduojame
  • Gamink išmaniai


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų