Senamiesčio sumažintos taršos zona apims vidinę teritoriją prie Nemuno ir Neries santakos, kuri ribojasi su Šv. Gertrūdos g. (nuo Kauno pilies iki Gimnazijos g.), Gimnazijos g., Birštono g., Karaliaus Mindaugo pr. (nuo Birštono g. iki Aleksoto g.), išskyrus A. Mapu gatvę.
Vairuotojus pasitiks 10 transporto priemonių atpažinimo vietų, kuriose bus nuskaitomi automobilių valstybiniai numeriai, rašoma pranešime spaudai.
Mažos taršos zonos mokestis – tik kelią trumpinantiems vairuotojams
2023 m. Lietuvoje įsigaliojo įstatymas, numatantis, kad šalies savivaldybėse būtų įvestos mažos taršos zonos. Visgi iš didžiųjų miestų tokią zoną kol kas įsivedė tik Kaunas.
Vakaruose mažos taršos zonos jau seniai paplitusi praktika, taikoma siekiant sumažinti transporto priemonių srautus tam tikrose miesto dalyse bei didinti šių vietų patrauklumą pėstiesiems.
Tokia zona Kaune siekiama apriboti kelią per senamiestį trumpinančius vairuotojus, kurie siaurose gatvėse sukelia spūstis, teršia aplinką bei vargina aplinkinius automobilių triukšmu. Su šia problema labiausiai susiduria senamiestyje gyvenantys, dirbantys ar besimokantys kauniečiai.
Atvykstantys į senamiestį asmeniniais reikalais naujo mokesčio nepajus – į STZ mokestį bus įskaičiuota pirmoji valanda už automobilio parkavimą.
Be to, rinkliava nebus taikoma senamiesčio gyventojams, nekilnojamojo turto savininkams, neįgaliesiems, specialiųjų tarnybų atstovams, terminuotų parkavimo leidimų turėtojams ir grynųjų elektromobilių vairuotojams.
Patogus ir greitas atsiskaitymas per mobiliąją programėlę
Atsiskaityti už paslaugas per 7 kalendorines dienas bus galima mobiliojoje programėlėje „carOne“ arba „Parkavimas Kaune“ svetainėje.
Atsidarę programėlę vairuotojai galės matyti, kiek yra skolingi už pravažiavimą tranzitu pro sumažintos taršos zoną bei galės sumokėti rinkliavą banko kortele arba naudodami „Apple Pay“ ir „Google Pay“.
„Džiugu, jog Kaunas žengia tvarumo keliu ir daro miesto senamiestį patrauklesniu tiek miesto gyventojams, tiek svečiams. Naujoji aplikacija ne tik leis patogiai sumokėti rinkliavą, bet ir siūlo daugybę kitų naudingų funkcijų šiuolaikiniams skubantiems vairuotojams“, – sako „carOne“ verslo operacijų direktorė Gabija Gertienė.
Aplikacijos naudotojai naujojoje programėlėje taip pat gali apsidrausti privalomuoju vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu, gauti priminimus apie techninės apžiūros, vairuotojo pažymėjimo ar draudimo poliso galiojimo pabaigą, parkuoti automobilį Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Palangoje ir Klaipėdoje, įkrauti elektromobilį, išsikviesti pagalbą kelyje, parduoti savo transporto priemonę ar rasti artimiausią autoservisą.
Telefonų su „Android“ operacine sistema savininkai programėlę gali nemokamai atsisiųsti iš „Google Play“, turintys „iPhone“ – iš „App Store“ mobiliųjų programėlių parduotuvės.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!