• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Už svarbiausių Lietuvos asmenų – prezidento, premjero ir Seimo pirmininko – saugumą atsakingi Vadovybės apsaugos tarnybos (VAT) pareigūnai. Pavyzdžiui, jei vienas iš valstybės vadovų vyksta į svarbų renginį, prieš vizitą patalpas kruopščiai patikrina VAT agentai ir kinologai. 

Už svarbiausių Lietuvos asmenų – prezidento, premjero ir Seimo pirmininko – saugumą atsakingi Vadovybės apsaugos tarnybos (VAT) pareigūnai. Pavyzdžiui, jei vienas iš valstybės vadovų vyksta į svarbų renginį, prieš vizitą patalpas kruopščiai patikrina VAT agentai ir kinologai. 

REKLAMA

Apie darbo subtilybes bei savo patirtį dirbant kinologu, TV3 laidoje „Gyvūnų pasaulis“ papasakojo VAT kinologas Vladimiras Babičevas.

Pasak V. Babičevo, VAT pareigūnų tikslas yra patikrinti patalpą, kad ji būtų saugi, be sprogmenų.

REKLAMA
REKLAMA

„Turime užtikrinti, kad nebūtų branduolinių ar cheminių medžiagų. Mūsų kaip kinologų darbas yra ne tik sekti šunį, bet taip pat dirbti kaip kiti mūsų kolegos. Turime ir priemones radiacijai tikrinti, ir panašiai. Mes užtikriname, kad pastatas yra švarus, nekelia grėsmės nei saugomam asmeniui, nei kitiems asmenims“, – pasakoja VAT kinologas. 

REKLAMA

Kaip sako V. Babičevas, į objektą kinologai su kitais VAT pareigūnais visada atvyksta pirmi ir išvažiuoja paskutiniai.

Darbas pasienyje

Vladimiras su šuniu Nitro VAT dirba visai neseniai, tačiau kaip kinologas jis turi beveik 20 metų patirties. Prieš tai vyras dirbo Valstybės sienos apsaugos tarnyboje (VSAT). 

„Iki 10-os klasės negalvojau, kad būsiu pareigūnas. Po to pradėjau mąstyti, kad noriu su pareigūno darbu susieti savo gyvenimą. Susipažinau su kinologija, pamačiau, kaip šis darbas vykdomas realybėje ir supratau, kad tai būtų visai faina“, – sako Vladimiras.

REKLAMA
REKLAMA

Tapti pareigūnu vyrą įkvėpė legendinis serialas „Komisaras Reksas“, tad ir pirmasis pareigūno šuo buvo belgų aviganis Bosas. VSAT Vladimiras su Bosu kasdien gaudydavo nelegalius migrantus, kontrabandininkus ar ieškodavo pakyldusių grybautojų. 

„Nelegaliai į Lietuvą įvežamų rūkalų kiekiai yra tikrai nemaži. Neteko sudalyvauti gelbėjimo operacijose, kur būtų atrasti ir išgelbėti žmonės. Bet su negerom pabaigom buvo“, – prisimena kinologas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atsisveikinimas su Bosu

Bosas su Vladu pasienyje ištarnavo 14 metų.

„Labai stipriai išgyvenau. Iki 13-os metų Bosas buvo tikrai stiprus, jau buvo beveik aklas ir kurčias, bet dirbti norėjo. <...> Žiemos pabaigoje dar buvo sniego, aš jį išsivedžiau į aikštelę, jis atsisėdo ant sniego ir jau nebesugebėjo sugrįžti atgal. Jis svėrė apie 35–36 kg., nunešiau aš jį į voljerą, paguldžiau. Ryte atėjęs radau toje pačioje pozoje, jau matėsi, kad jam yra liūdna, sunku“, – atsisveikinimą su Bosu prisimena pareigūnas.

REKLAMA

Tai buvo vienas skaudžiausių sukrėtimų kinologo gyvenime. Diena iš dienos kartu dirbę geriausi draugai turėjo atsisveikinti. 

„Verkiau, nežinau, kiek laiko. Iki pat galo buvau su juo. Pasilaidojau pats – kur mudu kartu pradėjome karjerą, ten jį ir palaidojau“, – sako Vladimiras.

Naujas augintinis

Skausmą, kurį tenka patirti atsisveikinus su draugu, palengvina naujas šuniukas. Dar dirbdamas pasienyje Vladas iš Norvegijos parsivežė Nitro. 

REKLAMA

„Visada tikiesi vieno, bet gauni kitą. Nėra jis stambus. Jis labai socialus. Jis labai nori bendrauti su žmonėm, tai darbo metu kai kuriuos jis netgi patrukdo. Vaikam visada leidžiu jį paglostyt, ypač tiems, kurie jo bijo, kad suprastų, jog nereikia bijoti. Bet jis fainuolis“, – jaunu šuniu džiaugiasi V. Babičevas.

Vladimiras pasakoja, kaip reikia reaguoti, kai žmogus pamato dirbantį Vadovybės apsaugos tarnybos kinologą:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Man ir mano šuniui netrukdo, jei žmonės tiesiog eina, nekreipia dėmesio – šuo toliau dirba. Bet, kai prieina, provokuoja, kai žmonės kiša skanukus – to nereikėtų daryti. Nenoriu nei su žmonėmis pyktis, tiesiog turėtų būti supratimas, kad tai tarnybinis šuo ir reikia juos ignoruoti, nekreipti dėmesio, nes šuo taip pat yra pareigūnas, kuris padeda kitam pareigūnui“.

Daugiau apie tai išgirskite aukščiau esančiame vaizdo įraše.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „Gyvūnų pasaulis žiūrėkite šeštadieniais 9.30 val. per TV3 Televiziją

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Gyvūnų pasaulis“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų