REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
8
Valinskas pasidalino prisiminimais apie Anapilin išėjusį „2 Donatai“ lyderį: „Nelabai tikisi, kad tai, kas nutiko – tiesa“ (tv3.lt fotomontažas)

Pirmadienio popietę nuskambėjo žinia apie populiarios lietuviškos grupės „2 Donatai“ nario Donato Čižausko mirtį. Apie kolegos netektį socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė bendražygis Karolis Akulavičius. Nuo pat grupės gyvavimo pradžios šalia buvęs televizijos laidų vedėjas Arūnas Valinskas prisimindamas D. Čižauską teigia, kad šiuo metu suprasti, kad tai, kas nutiko, yra sunku.

8

Pirmadienio popietę nuskambėjo žinia apie populiarios lietuviškos grupės „2 Donatai“ nario Donato Čižausko mirtį. Apie kolegos netektį socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė bendražygis Karolis Akulavičius. Nuo pat grupės gyvavimo pradžios šalia buvęs televizijos laidų vedėjas Arūnas Valinskas prisimindamas D. Čižauską teigia, kad šiuo metu suprasti, kad tai, kas nutiko, yra sunku.

REKLAMA

Muzikinė lietuviškos grupės „2 Donatai“ karjera prasidėjo 2015 metais, kuomet populiariame televizijos projekte pasirodė dviejų žemaičių – Donato Balvočiaus ir Donato Čižausko – duetas.

Tuo metu savotiškais grupės „krikštatėviais“ tapo Arūnas ir Inga Valinskai, kurie duetą lydėjo viso projekto metu. 

Po poros metų, pasikeitus duetui, D. Balvočiaus vietą pakeitė Karolis Akulavičius, su kuriuo D. Čižauskas 2023 metams buvo parengę muzikinį turą po Lietuvą. 

REKLAMA
REKLAMA

Artimą ryšį su D. Čižausku Valinskai palaikė ir už projekto ribų – 2016 metais Donato ir Ievos Čižauskų vestuvėse jie buvo poros santuokos liudininkai.

REKLAMA

„Inga ir aš buvome piršliai, liudininkai. Viena iš mūsų dovanų buvo kvietimas atvykti pas mus į Kiprą. Į jį jie atvyko jau kartu su dukryte, smagiai praleidome laiką“, – prisimena Arūnas Valinskas.

Turėję įvykti ateities planai

Pasiteiravus, kada paskutinį kartą pašnekovas matėsi ar bendravo su D. Čižausku, A. Valinskas teigia, kad prieš geras dvi-tris savaites jie buvo susiskambinę, aptarinėjo kūrybinius planus.

„Tuo metu kaip tik buvo daugybė naujametinių renginių, o „2 Donatai“ kaip tik planavo daryti savo grupės gimtadienio koncertą Kauno „Žalgirio“ arenoje. Jis skambino paklausti, ar galėsime jame dalyvauti, ar Inga galės su jais kartu dainuoti. <...>

REKLAMA
REKLAMA

Sutarėme, kai pasibaigs visas šitas švenčių maratonas, susitiksime ir aptarsime visas detales, ką, kaip ir kur daryti. Tai buvo paskutinis mudviejų pasikalbėjimas... Tik po to, dar per Kalėdas, gavau jo sveikinimą. Nelabai tikisi, kad tai, kas nutiko – tiesa“, – kalbėdamas telefonu sakė A. Valinskas.

„Baigėsi koncertai, baigėsi ir Donatas“

Prisimindamas Donatą Čižauską, televizijos laidų vedėjas Arūnas Valinskas tikina, kad Donatas buvo įvairialypė asmenybė, turėjusi daugybę talentų, puikų polinkį į muzikalumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jis buvo puikus kūrėjas. Kai kurie kiti Lietuvos atlikėjai į „2 Donatus“ žiūrėdavo net iš aukšto, tačiau tai tikrai buvo daroma tik iš savotiško pavydo. Donatas turėjo savo braižą, jo dainas galima lengvai atskirti. Taip pat jis buvo puikus tekstų autorius...

Jis buvo ne tik muzikantas, tačiau ir labai mylintis gyvenimą, vitališkas žmogus – jo visur būdavo pilna. Jeigu jis jau kompanijoje yra, ta kompanija užsipildo, nes užtenka būtent vieno Donato. Būtent toks jis ir buvo. Kol kas sunku suprasti, kad kalbame apie jį kaip jau išėjusį žmogų“, – jautriai D. Čižauską prisimena pašnekovas.

REKLAMA

Anot A. Valinsko, dainų tekstus Donatas Čižauskas rašydavo ir kitiems atlikėjams. Dainos „Du paukščiai“, kuri buvo skirta atlikti Ingai Valinskienei, gimimą Arūnas prisimena iki šiol:

„Kuomet buvome Kipre, jam taip patiko, kad sakė, jog norėtų visą šį jausmą sutalpinti į dainą, kuri būtų skirta Ingai. Taip jis sukūrė dainą „Du paukščiai“, kurią Inga yra įtraukusi į savo repertuarą ir kuri turo metu buvo puikiai priimta žiūrovų.

REKLAMA

Tačiau pasirodo, kad likimas taip sudėliojo, jog baigėsi koncertai, baigėsi ir Donatas... Žiūriu ir netikiu visais simbolizmais, numerologija, bet keisti sutapimai priverčia jaustis ne itin maloniai.“

Skaudi žinia

Primename, kad žinia apie 33-ejų kolegos mirtį socialiniame tinkle „Facebook“ pirmadienio vidurdienį pasidalino velionio kolega Karolis Akulavičius. Žiniasklaidoje keliama versija, jog garsus atlikėjas nusižudė, tačiau tv3.lt kol kas ši informacija nėra patvirtinta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Noriu pranešti labai liūdną žinią. Mus paliko talentingas, nuostabus tėtis, vyras, mano kolega Donatas Čižauskas… Išliksi mano atmintyje, kaip talentingas kūrėjas ir dainininkas.

Tavo dainos išliks mūsų visų širdyse. Ilsėkis ramybėje, mano mielas Drauge“, – socialiniame tinkle rašė skaudžia naujiena pasidalinęs Karolis Akulavičius.

Savo prisiminimais kiek anksčiau su naujienų portalu tv3.lt dalinosi ir kitas D. Čižausko bičiulis, bendražygis Juozas Butnorius. Jis pasakojo, kad paskutinį kartą su Donatu matėsi gruodžio viduryje, kai koncertavo Šiaulių arenoje, o prisiminimai liko patys geriausi.

REKLAMA

„Jis buvo labai geros nuotaikos, puikiai nusiteikęs. Prisiminimai apie Donatą – patys šilčiausi, geriausi. Tai linksmas ir užsivedęs žmogus. Jis buvo nuoširdus.

Mudu siejo ne tik scena, darbas, bet ir pomėgiai, bendras laisvalaikis kartu. Mudu vykdavome kartu žvejoti stintų, jis dažnai mane pakviesdavo. Galiu pasakyti, kad tai ne tik nuoširdus bičiulis, bet ir didelis talentas“, – kalbėjo J. Butnorius.

Visą pokalbį su J. Butnoriumi galite skaityti paspaudę čia.

Žmonės nesižudo. Kažkas turėjo įvykti gyvenime. Užuojauta šeimai išėjus tokiam jaunam vyrui.
Gaila, labai gaila Donato.
Jo, pilnas seimas DEGRADU, ju nepasiima. Matyt ir Sv. Petrui DEGRADAI--nereikalimgi.
Uzuojauta !
Ne is gero gyvenimo jauni zmones pasirenka Anapilį.Įtampos visame kame,kolega kolegą gali suėsti su visais batais .Keista,bet ne vienas seimo narys nepasitraukė iš gyvenimo ,tai tikra gerovės Lietuva ,jeigu seimūnams gera gyventi.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame

Gamink išmaniai


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų