REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sausio 2-ąją mirė 33-ejų dainininkas, atlikėjas ir tekstų autorius Donatas Čižauskas. Žiniasklaidoje keliama versija, kad garsus atlikėjas nusižudė, tačiau tv3.lt kol kas ši informacija nėra patvirtinta.

Sausio 2-ąją mirė 33-ejų dainininkas, atlikėjas ir tekstų autorius Donatas Čižauskas. Žiniasklaidoje keliama versija, kad garsus atlikėjas nusižudė, tačiau tv3.lt kol kas ši informacija nėra patvirtinta.

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su jo bičiuliu ir grupės nariu Karoliu Akulavičium, jis sakė, kad su Donatu matėsi per Naujuosius metus. 

Paprašytas pasidalinti paskutiniais prisiminimais, Karolis sunkiai rinko žodžius ir sakė, kad paskutinį kartą jiedu bendravo per Naujuosius metus. Abu koncertavo Biržų rajone, Suodeliškių dvare. 

Pasiteiravus, ar yra žinomos mirties versijos, Karolis susilaikė nuo vertinimų ir pasklidusių žinių apie savižudybę: „Bendravome su juo ir viskas buvo gerai. Daugiau nelabai ką galiu pasakyti.“

Vyrui buvo 33-eji

„Noriu pranešti labai liūdną žinią. Mus paliko talentingas, nuostabus tėtis, vyras, mano kolega Donatas Čižauskas… Išliksi mano atmintyje, kaip talentingas kūrėjas ir dainininkas.

REKLAMA
REKLAMA

Tavo dainos išliks mūsų visų širdyse. Ilsėkis ramybėje, mano mielas Drauge“, – socialiniame tinkle pasidalinęs skaudžia naujiena rašė Karolis Akulavičius.

REKLAMA

Donatui Čižauskui buvo vos 33-eji. Vyras turėjo mažą dukrelę, mylimą žmoną. 

Kiek anksčiau D. Čižauskas dalyvavo pokalbių laidoje „Pasikalbėkim“, kur D. Čižauskas pasakojo, kad per pirmąjį karantiną jis iškeitė sceną į statybų aikštelę Vokietjoje, o dabar vėl grįžo ten užsidirbti duonai. Vyras atviras – kai turi šeimą, esi priverstas galvoti, kaip suktis iš padėties, nes gyventi vien tik iš santaupų nebeišeina.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš turiu mažą dukrelę, žmoną, finansinių įsipareigijimų. Pragyventi vien iš 250 eurų pašalpos neįmanoma, o santaupos juk irgi tirpsta. Taip, praėjusi vasara buvo labai dosni, nes koncertavome neskaičiuodami valandų ir pavyko tikrai gerai užsidirbti, bet aš esu toks žmogus  – negaliu laukti, kol kišenėje liks tik keli centai.

Jeigu valstybė tuos žmones, kurie dėl karantino liko be darbo, remtų didesnėmis išmokomis, galbūt nereikėtų važiuoti į užsienį uždarbiauti, bet situacija dabar tokia, kokia yra. Aš ieškau išeičių, kaip užsidirbti papildomai, net jeigu dainuoti man patinka kur kas labiau, nei vairuoti ekskavatorių ar dirbti suvirintoju,“ – tuomet šypsodamasis sakė Donatas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyras tikino, kad ir iki muzikinės savo veiklos dirbo būtent suvirintoju, nes turi įgijęs šią specialybę, o dabar ji labai praverčia. Donatas neatmeta, kad jei pandemija toliau nesitrauks ir rudenį smogs trečioji banga, jis greičiausiai su visam atsisakys koncertinės veiklos.

„Kai gyvenimas toks nestabilus, gali visko nutikti. Esu geras suvirintojas, man sekasi – štai vokiečiai jau dabar sako, kad mesčiau muzikavimus ir likčiau toliau dirbti jų šalyje. Bet aš esu Lietuvos patriotas, man norisi toliau gyvenimą kurti savo gimtinėje. Nors esam su žmona kalbėję apie emigraciją, visgi rimčiau šios idėjos nesvarstėme.

REKLAMA

Tiesa, Lietuvoje suvirintojai uždirba neblogai, bet Vokietijoje atlygis gerokai didesnis. Per mėnesį čia galima užsidirbti apie 3000 eurų, o jeigu esi lankstus ir statybų aikštelėje sugebi atlikti įvairių darbų, tuomet galimybės dar didesnės. Man pasisekė, kad dirbu brolio įmonėje, bet šiuo metu esu vienintelis, kuris čia atvyko tik karantino laikotarpiui. Kiti lietuviai įmonėje dirba nuolat,“ – pasakojo Donatas.

Visą pokalbį su D. Čižausku galite žiūrėti žemiau:

Metų pabaigoje pristatė jautrią dainą

Dar lapkričio mėnesį kartu su kolega K. Akulavičiumi jie visuomenei pristatė naują lyrinę dainą „Esu žmogus“, kurios klipas buvo filmuotas D. Čižausko gimtoje Plungėje.

REKLAMA

Nors tai nėra pirma lyrinė daina grupės repertuare, tačiau kiti kūriniai galiausiai pavirsdavo šokių muzika. O šįkart atlikėjas sako norintis, kad taip ir liktų, buvo rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Noriu, kad ši daina skambėtų lyriškai ir rimtai. Noriu, kad mūsų koncertuose žmonės suklustų ir įsiklausytų į žodžius. Daug kas galvoja, kad dainuojame tik linksmas dainas ir esame plevėsos „balių muzikantai“. Bet mes taip pat galime būti rimti, o ypač savo asmeniniuose gyvenimuose“, – tą kartą pripažino D.Čižauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Būtent apie tai muzikantai kalbėjo ir naujoje dainoje. Pasak grupės narių, jokia paslaptis, kad dažnai gerbėjai iš savo mėgstamų atlikėjų tikisi per daug, nors jie, kaip sakė Donatas, yra visiškai tokie pat žmonės.

„Aš esu paprastas žmogus. Niekada nenoriu, kad kiti mane įsivaizduotų kitokį, nei esu, niekada nebandau savęs pateikti kitaip, nei yra realiame gyvenime. Visi esame vienodi – visi turime silpnybių, visiems pasitaiko nesėkmių, visi taip pat vaikštome ant šios žemės, – šypsojosi jis. – Tačiau vis tiek kartais galima pajusti spaudimą iš aplinkos, kad jei esi „žvaigždė“, turi elgtis kitaip.“

REKLAMA

D.Čižauskas tikino, kad toks spaudimas kartais slegia pečius. Todėl kūrinyje ir skamba žodžiai: ir aš esu žmogus, neteisk manęs, negi neklydai tu?

„Kai iš tavęs nuolat tikimasi, kad visose situacijose ir gyvenimo atvejuose būsi idealus, pasidaro sunku. Juk mes nė vienas nesame idealus. Dažnai skubame vienas kitam aiškinti, kaip kas turėtų elgtis, tačiau tuomet norisi paklausti: ar to tikiesi tik iš kitų, ar ir pats visada teisingai elgiesi? Bet juk dažniausiai tik kitiems keliame aukštus reikalavimus…“ – kalbėjo Donatas.

REKLAMA

Grupės nariai metų pabaigoje paskelbė, kad 2023 metais surengs muzikinį turą po Lietuvą.

„Važiuosime per Lietuvą, tačiau didžiausias koncertas mūsų laukia balandžio 1-ąją Žalgirio arenoje. Jaudinamės, tačiau ir nekantraujame atlikti visiems savo programą su gyva grupe“, – tą kartą pasakojo D. Čižauskas.

Žiniasklaidoje keliama versija, jog garsus atlikėjas nusižudė, tačiau tv3.lt kol kas ši informacija nėra patvirtinta. 

 

Zmogui per sunku, artimuju abejingumas savo padaro. Pvz.zinau, kad as savo seimai nerupiu, jei as mirciau kazin ar i mano laidotuves ateitu, vyras toliau zaistu prie kompo, tevai neigalus, nieko neturiu, darbai, kaip akmuo po kaklu, tevu slauga is proto veda, as negyvenu, vaikstau, kaip zombis, skauda nugara nuo slaugos, pavargau nuo pareigu, 25m.kaip noriu nusizudyt, nes per visa gyvenima neatsirado zmogus, kuriam as rupiu ir kuris man butu pasakes tai ka gyvenime norejau isgirsti. Ka gyvenime jau galima dar daryt, kai 40m.ant nosies, o neturi nieko, esi gyva, bet negyveni. Taip jauciasi nusizude zmones, todel tai ir padaro. Laimingi, suprasti, meiles gaunantis ir turintis zmones, kurie meile rodo nesizudo. Labai gaila zmogaus, jam dvasiskai labai skaudejo.
Dieve dieve. Jaunimas miršta. Niekam nereikalinga mano nuomonė, žinau ir atsiprašau, bet arba "petys už laisvę" prisidėjo prie staigios mirties, ar gyvenimo sunkumai tapo per sunkūs. Žiūrėkim vieni kitų, stebėkim, užjauskim, padėkim. Koks sudėtingas tas gyvenimas, ypač jauniems yra sunku: tai yra darbas, tai nėr, tai muzika, tai statybos, nes yra atsakomybė už šeimą. Stresas, įtampa, o norisi viską atlaikyti, būti tikru vyru, neverkti...labai gaila. Vyrai, jei turite gerą žmogų šalia, išsiguoskite, išsiverkite, tegul ašaros nuplauna širdį ir bus lengviau. Jūs esat žmonės, ne antžmogiai. Sunkus metas dabar, belieka guostis, kad virš galvos nesproginėja bombos. Užjauskim vieni kitus, bus lengviau gyventi visiems. Užuojauta artimiesiems. Jaunas, gražus vyras kaip ąžuolas...
Kas čia darosi! Kosmosas. Užuojauta...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų