REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
8
Mirė grupės „2 Donatai“ narys Donatas Čižauskas (nuotr. tv3.lt fotomontažas)

Pirmadienio popietę socialiniame tinkle „Facebook“ pasirodė žinia apie grupės „2 Donatai“ nario Donato Čižausko mirtį. Žinia pasidalino velionio kolega Karolis Akulavičius. 

8

Pirmadienio popietę socialiniame tinkle „Facebook“ pasirodė žinia apie grupės „2 Donatai“ nario Donato Čižausko mirtį. Žinia pasidalino velionio kolega Karolis Akulavičius. 

REKLAMA

„Noriu pranešti labai liūdną žinią. Mus paliko talentingas, nuostabus tėtis, vyras, mano kolega Donatas Čižauskas… Išliksi mano atmintyje, kaip talentingas kūrėjas ir dainininkas.

Tavo dainos išliks mūsų visų širdyse. Ilsėkis ramybėje, mano mielas Drauge“, – socialiniame tinkle pasidalinęs skaudžia naujiena rašė Karolis Akulavičius.

Donatui Čižauskui buvo vos 33-eji. Vyras turėjo mažą dukrelę, mylimą žmoną. Žiniasklaidoje keliama versija, jog garsus atlikėjas nusižudė, tačiau tv3.lt kol kas ši informacija nėra patvirtinta.

Naujienų portalo tv3.lt žurnalistams susisiekus su K. Akulavičiumi ir pasiteiravus, ar yra žinomos mirties versijos, vyras susilaikė nuo vertinimų ir pasklidusių žinių apie savižudybę: „Bendravome su juo ir viskas buvo gerai. Daugiau nelabai ką galiu pasakyti.“

REKLAMA
REKLAMA

Dalinosi mintimis

Kiek anksčiau D. Čižauskas dalyvavo pokalbių laidoje „Pasikalbėkim“, kur pasakojo, kad per pirmąjį karantiną jis iškeitė sceną į statybų aikštelę Vokietjoje, o dabar vėl grįžo ten užsidirbti duonai. Vyras buvo atviras – kai turi šeimą, esi priverstas galvoti, kaip suktis iš padėties, nes gyventi vien tik iš santaupų nebeišeina.

REKLAMA

„Aš turiu mažą dukrelę, žmoną, finansinių įsipareigijimų. Pragyventi vien iš 250 eurų pašalpos neįmanoma, o santaupos juk irgi tirpsta. Taip, praėjusi vasara buvo labai dosni, nes koncertavome neskaičiuodami valandų ir pavyko tikrai gerai užsidirbti, bet aš esu toks žmogus  – negaliu laukti, kol kišenėje liks tik keli centai.

Jeigu valstybė tuos žmones, kurie dėl karantino liko be darbo, remtų didesnėmis išmokomis, galbūt nereikėtų važiuoti į užsienį uždarbiauti, bet situacija dabar tokia, kokia yra. Aš ieškau išeičių, kaip užsidirbti papildomai, net jeigu dainuoti man patinka kur kas labiau, nei vairuoti ekskavatorių ar dirbti suvirintoju,“ – tuomet šypsodamasis sakė Donatas.

REKLAMA
REKLAMA

Vyras tikino, kad ir iki muzikinės savo veiklos dirbo būtent suvirintoju, nes turi įgijęs šią specialybę, o dabar ji labai praverčia. Donatas neatmetė, kad jei pandemija toliau nesitrauks ir rudenį smogs trečioji banga, jis greičiausiai su visam atsisakys koncertinės veiklos.

„Kai gyvenimas toks nestabilus, gali visko nutikti. Esu geras suvirintojas, man sekasi – štai vokiečiai jau dabar sako, kad mesčiau muzikavimus ir likčiau toliau dirbti jų šalyje. Bet aš esu Lietuvos patriotas, man norisi toliau gyvenimą kurti savo gimtinėje. Nors esam su žmona kalbėję apie emigraciją, visgi rimčiau šios idėjos nesvarstėme.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, Lietuvoje suvirintojai uždirba neblogai, bet Vokietijoje atlygis gerokai didesnis. Per mėnesį čia galima užsidirbti apie 3000 eurų, o jeigu esi lankstus ir statybų aikštelėje sugebi atlikti įvairių darbų, tuomet galimybės dar didesnės. Man pasisekė, kad dirbu brolio įmonėje, bet šiuo metu esu vienintelis, kuris čia atvyko tik karantino laikotarpiui. Kiti lietuviai įmonėje dirba nuolat,“ – pasakojo Donatas.

Visą pokalbį su D. Čižausku galite žiūrėti žemiau:

Metų pabaigoje pristatė jautrią dainą

Dar lapkričio mėnesį kartu su kolega K. Akulavičiumi jie visuomenei pristatė naują lyrinę dainą „Esu žmogus“, kurios klipas buvo filmuotas D. Čižausko gimtoje Plungėje.

REKLAMA

Nors tai nėra pirma lyrinė daina grupės repertuare, tačiau kiti kūriniai galiausiai pavirsdavo šokių muzika. O šįkart atlikėjas sako norintis, kad taip ir liktų, buvo rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Noriu, kad ši daina skambėtų lyriškai ir rimtai. Noriu, kad mūsų koncertuose žmonės suklustų ir įsiklausytų į žodžius. Daug kas galvoja, kad dainuojame tik linksmas dainas ir esame plevėsos „balių muzikantai“. Bet mes taip pat galime būti rimti, o ypač savo asmeniniuose gyvenimuose“, – tą kartą pripažino D. Čižauskas.

REKLAMA

Būtent apie tai muzikantai kalbėjo ir naujoje dainoje. Pasak grupės narių, jokia paslaptis, kad dažnai gerbėjai iš savo mėgstamų atlikėjų tikisi per daug, nors jie, kaip sakė Donatas, yra visiškai tokie pat žmonės.

„Aš esu paprastas žmogus. Niekada nenoriu, kad kiti mane įsivaizduotų kitokį, nei esu, niekada nebandau savęs pateikti kitaip, nei yra realiame gyvenime. Visi esame vienodi – visi turime silpnybių, visiems pasitaiko nesėkmių, visi taip pat vaikštome ant šios žemės, – šypsojosi jis. – Tačiau vis tiek kartais galima pajusti spaudimą iš aplinkos, kad jei esi „žvaigždė“, turi elgtis kitaip.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

D. Čižauskas tikino, kad toks spaudimas kartais slegia pečius. Todėl kūrinyje ir skamba žodžiai: ir aš esu žmogus, neteisk manęs, negi neklydai tu?

„Kai iš tavęs nuolat tikimasi, kad visose situacijose ir gyvenimo atvejuose būsi idealus, pasidaro sunku. Juk mes nė vienas nesame idealus. Dažnai skubame vienas kitam aiškinti, kaip kas turėtų elgtis, tačiau tuomet norisi paklausti: ar to tikiesi tik iš kitų, ar ir pats visada teisingai elgiesi? Bet juk dažniausiai tik kitiems keliame aukštus reikalavimus…“ – kalbėjo Donatas.

REKLAMA

Grupės nariai metų pabaigoje paskelbė, kad 2023 metais surengs muzikinį turą po Lietuvą.

„Važiuosime per Lietuvą, tačiau didžiausias koncertas mūsų laukia balandžio 1-ąją Žalgirio arenoje. Jaudinamės, tačiau ir nekantraujame atlikti visiems savo programą su gyva grupe“, – tą kartą pasakojo D. Čižauskas.

Kas bl vyksta???
Dar neaišku kas vyksta? Stebuklingas bakst pradėjo veikti!!!!!
Va kas vyksta!!!!! Tai vyksta visame pasaulyje!!!! Žmonės patikėjo,kad mirtinas virusas tuoj visus išmarins!!!! Va ir pasekmės dabar!!!!!
33 metų pacanas. Rimtai, kas čia darosi? Žmonės krenta kaip musės.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų