TV3 laidos vedėja Rimienė sugalvojo unikalią idėją: ja palaiko Baltarusijos gyventojus

Žmonės vis dar užgniaužę kvapą stebi įvykius Baltarusijoje ir dalijasi įvairiomis palaikymo jos gyventojams formomis. Vieną jų neseniai sukūrė ir floristė, TV3 laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja Kristina Rimienė. Ji iš gėlių padarė baltos ir raudonos spalvos kaukę, kuri išreiškia solidarumą smurtą patiriantiems ir už laisvę kovojantiems Baltarusijos žmonėms.

K. Rimienė sako, kad mintis, kaip nors išreikšti palaikymą sudėtingoje situacijoje dabar esantiems baltarusiams, kilo tada, kai pati iš jų lūpų išgirdo sukrečiančias istorijas bei patirtis.

„Laidoje „Pasaulis pagal moteris“ mes darėme reportažą, kalbinome politologą ir dvi moteris baltaruses, kurios palaiko opozicijos judėjimą. Viena yra savanorė, dirba ligoninėje, kita yra dainininkė ir tokiu būdu viešina žinią po pasaulį.

Mane labai sujaudino iš pačių žmonių išgirstos patirtys. Vienas dalykas yra, kai tu paskaitai, matai žiniasklaidoje, bet kai pats pakalbi su tais žmonėmis, kurie yra patyrę ir matę represijas, tai itin paliečia.

Taip pat žinojau, kad Baltarusijoje yra žurnalistas, kuris darydavo reportažus TV3 žinioms ir buvo suimtas. Tai yra virš visko – paminamos ir žmogaus teisės, ir žodžio laisvė. Tada ir kilo mintis išreikšti palaikymą ne tik mintimis, bet ir kokiu nors matomu dalyku“, – sako floristė.

Kaukę kūrė kelias valandas

Kaukę iš gėlių moteris kūrė ne pirmą kartą – anksčiau ją skyrė kovai su koronavirusu. Ji mano, kad toks būdas yra visiems suprantamas, matomas ir labai aiškus. Kristina neslepia, kad toks darbas reikalauja ir kruopštumo, ir laiko – jai prireikė kiek daugiau nei trijų valandų.

„Kadangi floristinę kaukę dariau ne pirmą kartą, tai labai sudėtinga nebuvo, tik norėjosi panaudoti kiek kitokią techniką. Pirma kaukė buvo daroma tik iš žiedlapių, klijuojant juos floristiniais spygliais, o dabar aš panaudojau dar ir siūlus.

Pagrindas buvo padarytas panaudojant kaukę ir sutvirtinant ją specialia lipnia juosta, o visas viršus vyniojimo būdu buvo padengtas baltais siūlais. Prie jų buvo klijuojamos gėlės, naudojau tik jurginus, kurių kiekvienas žiedlapis buvo priklijuotas atskirai. Tokiu būdu išgautos spalvos – balta ir raudona“, – kūrybiniais užkulisiais dalijasi TV3 laidos vedėja.

REKLAMA

Ji sako, kad kaukei būtent jurginus pasirinko dėl kelių priežasčių.

„Jurginas yra rudens gėlė ir dabar yra jo sezonas. Kadangi visi įvykiai vyksta čia ir dabar, tai pasirodė, kad jurginas ir galėtų būti būtent ta gėlė. Taip pat dar vienas aspektas buvo techninis išpildymas.

Negali, tarkim, imti lelijos ant tokio mažo objekto, nes jos žiedlapiai yra labai dideli. O jurgino žiedlapiai, kurie yra labai smulkūs, tokiam mažam floristiniam eksperimentui buvo labai tinkamas variantas“, – šypsosi K. Rimienė.

Būtina skleisti žinią

Ji dėl tokios gražios iniciatyvos sulaukė padėkos žinučių ir iš pačių baltarusių bei neabejoja, kad svarbu rodyti solidarumą, nepalikti jų vienų.

„Svarbu skleisti žinią po visą pasaulį. Patys baltarusiai dėkoja žinutėmis, tos moterys, kurias kalbinau laidoje – taip pat. Jiems yra labai svarbus palaikymas, kad tai, kas vyksta to režimo viduje, nebūtų uždara ir labai lengvai sutramdoma.

Šiuo atveju visas pasaulis tai mato, žmonės palaiko, supranta. Manau, kad žodis yra labai stiprus ginklas. Kita vertus, juk ir psichologiškai tą smurtą lengviau ištverti, jeigu žinai, kad tu esi ne vienas“, – užtikrintai sako floristė.


Rašyti komentarą...
K
Kaimynai
2020-09-11 13:20:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuolė Kristina! Visais būdais palaikykime kaimynus!
Atsakyti
0

L
LR pilietis
2020-09-12 08:02:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žmogaus durnumui nėra ribų.... tą antsnukį geriau padovanotu tichnovskajai ir įteiktu restorane....bet kam ji ten reikalinga.....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų