naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Garsus verslininkas, naktinio klubo „Materialiste“ vadovas ir įkūrėjas Matas Puodžiūnas – savimi pasitikintis vyras. Jis daug dirba, aktyviai padeda Ukrainai ir nuo karo kenčiantiems šalies gyventojams.

Garsus verslininkas, naktinio klubo „Materialiste“ vadovas ir įkūrėjas Matas Puodžiūnas – savimi pasitikintis vyras. Jis daug dirba, aktyviai padeda Ukrainai ir nuo karo kenčiantiems šalies gyventojams.

REKLAMA

Jei ne kiek pakitusi jo eisena, nė neįtartumei, kad šis stiprus ir energingas vyras patyrė tokią traumą, kuri sugniuždė jo gyvenimą per vieną akimirką.

Tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ Matas Puodžiūnas ir neurologas, Stuburo gydymo centro vadovas Jonas Girskis kalbasi apie tai, kaip stuburo traumos pakeičia visą gyvenimą.

Paliečia visą šeimą

Laidoje viešėjęs gydytojas Jonas Girskis sako, kad žmonės kartais patys, nežinodami arba neįvertinę savo galimybių, pridaro problemų, dėl kurių vėliau kenčia visą gyvenimą.

Gydytojo teigimu, paprastai tokios traumos, kurių metu lūžta stuburo slanksteliai, nėra itin dažnos, mat joms reikalingos tam tikros aplinkybės – palankus oras, tinkamas seonas.

REKLAMA

„Paprastai žmonės pramogaudami patiria tokias traumas, tačiau neretai ir apsiskaičiuoja, neįvertina galimybių.

Su medikais pastebime, kad dažnai pacientams atrodė, jog jie gerai žinojo upės vietą, tačiau jos reljefas – kintantis, į tą pačią vietą gali atnešti medžio šaką. Būna, kad anksčiau buvęs normalus krantas virsta tragedijos vieta.

REKLAMA

Taip pat dažnai neurochirurgai pasakoja ir apie Kuršių marias bei pramoginius laivelius, kurie nuplukdo poilsiautojus į tam tikras vietas, kur jaunimas ima šokinėti nepagalvoję, kad vieta gali būti nesaugi ar net pavojinga“, – pastebi J.Girskis.

Jo teigimu, stuburo traumos, po kurių jauni žmonės dažnai tampa neįgalūs, paliečia arba net sugriauna visas šeimas. „Ši trauma pajungia visą šeimą. Pacientui reikalingi slaugytojai, dėl jo turi aukotis artimiausi žmonės, o tai sudėtinga tiek psichologiškai, tiek fiziškai.“

REKLAMA

Nelaimė įvyko JAV

Taip pat laidoje M.Puodžiūnas pasidalijo savo istorija. Nelaimės metu vaikinui lūžo 5 ir 6 stuburo slanksteliai, o septintasis dužo į šipulius.

M.Puodžiūnas 2008 metais buvo išvykęs į Jungtines Amerikos valstijas. Ten vaikinas mokėsi pagal mainų programą, o po darbų, pirmadienį, su draugais susirinko praleisti laiką prie baseino. Deja, vienas šuolis buvo lemtingas – jo metu vaikinas nėrė galva žemyn į vos 70 centimetrų gylio baseiną. Išlikęs sąmoningas, Matas suprato, kad viskas baigta.

REKLAMA
REKLAMA

„Vakarėlis vyko vienoje draugų viloje, apačioje buvo baseinas, tačiau šviesa jame išjungta, kad netrukdytų kaimynams. Jame buvau pirmą kartą. Baseine buvo apie 20 žmonių, bet aš nemačiau, kad jie visi jame tūpi. Maniau, kad jis pakankamai gilus ir galiu šokti. Deja, jis siekė vos 70 centimetrų.

Norėjau būti fainas prieš merginas, norėjau šokti, todėl šokau ir trenkiau galvą į dugną. Nuo to nėrimo apsivertė mano gyvenimas. Man buvo 21-eri“, – pasakoja verslininkas.

REKLAMA

Apie tai, kaip išgyventi patirtas stuburo traumas ir kaip šiuo metu gyvena Matas Puodžiūnas, kviečiame žiūrėti tinklalaidės ištraukoje, kurią rasite straipsnio pradžioje. 

Visą tinklalaidę žiūrėkite čia:

Tinklalaidę galite žiūrėti ir TV3 televizijos YouTube kanale:

 

Apie ką kalbėjomės: 

00:00 pasisveikinimas, temos pristatymas

00:50 Mato istorija

02:08 nelaimė įvyko studijų metu

02:30 šuolių įbaseiną pavojus

04:30 pyko ant savęs

06:30 pavojų sukelia nežinojimas

08:30 Amerikos ir Lietuvos palyginimas

11:18 Matas – laimės kūdikis

13:30 vadina save išimtimi iš taisyklės

14:50 medikai ne visada žino, kas laukia

16:12 atsigavimas po traumos

20:00 aktoriaus gyvenimo istorija

22:00 medicinos proveržis

24:10 pokyčiai po traumos

28:00 jaučiasi pilnavertis

30:00 psichologiniai padariniai

34:45 stuburo sveikata

42:30 Mato kasdienybė

44:30 neuropatinis skausmas

45:45 kasdienė magnio nauda

47:00 Matas gyvenime nieko nekeistų  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų