REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rinkodaros specialistė bei buvusi „TV Pagalbos“ žvaigždė, kaunietė Deimantė Šmitė pasakoja, kad jos gyvenimą sujaukė nelemtas kosulys.

Rinkodaros specialistė bei buvusi „TV Pagalbos“ žvaigždė, kaunietė Deimantė Šmitė pasakoja, kad jos gyvenimą sujaukė nelemtas kosulys.

REKLAMA

Moteris buvo visiškai sveika, kai vieną rytą pajuto kosulį, kuris jau truko net daugiau nei šešias savaites.

Dabar Deimantė besijuokdama sako, kad save gali vadinti tikra kosulio eksperte, nes per tiek laiko kosėjo įvairiai – ir su priepuoliais, ir sausai, ir šlapiai.

Savo ruožtu tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ dalyvavęs otorinolaringologas, medicinos mokslų daktaras Darius Rauba sako, kad kosulys gali išduoti kelias ligas, todėl labai svarbu kreiptis į medikus ir išsiaiškinti, kas iš tiesų slypi už kartais visai nekaltai atrodančio kosuliu.

Kovoja su kosuliu 

Deimantė atvira – kosulį ji visada laikė tik vienu iš ligos simptomu, tačiau šiuo atveju būtent kosulys yra pagrindinė liga, kuri ją neramina.

REKLAMA
REKLAMA

„Daugiau nei šešias savaites kovoju su kosuliu. Manau, kad tai yra tam tikra bakterija, su kuria gyvenu. Kosulį jau pradėjau vadinti savo šeimos nariu, nes kosėju tiek dieną, tiek naktimis.

REKLAMA

Baisiausia, kai būnu viešose vietose – labai nemalonu būnant tarp žmonių stipriai užsikosėti“, – pasakoja laidos viešnia.

Rado bakteriją

Ji sako, kad pajutusi kosulį suskubo kreiptis pas šeimos gydytoją, jai buvo atlikti tyrimai bei išrašyti antibiotikai.

„Nesu tas žmogus, kuris turi namuose antibiotikų likučių ir juos vartoja. Suvokiu, kad tai nėra žaislas, todėl visada vartoju atsakingai.

Iš pradžių gydžiausi įprastais nereceptiniais vaistais nuo kosulio, gydytoja paskyrė tyrimus, gavau antibiotikus, tačiau situacija negerėjo.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimų metu man buvo surasta Chlamidia pneumonia bakterija. Tai yra vargas, kurio nesugebu atsikratyti.“

Ieškos netradicinių būdų 

Labiausiai Deimantę baugina tai, kad visos ligos, su kuriomis buvo susidūrusi, turėjo pradžią, kulminaciją ir atomazgą, tačiau šis užtrukęs kosulys, kuris jau gali būti vadinamas lėtiniu, kaip reikiant užsibuvo ir nežada atsitraukti.

„Gyvenu nuolatinėje kovoje ir nežinau, kaip elgtis. Jau net vadovėlius galėčiau rašyti kosulio tema – buvo ir sausas, ir šlapias su atsikosėjimu, ir naktimis žadinantis, sukeliantis pykinimą.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu Deimantė planuoja stiprinti imunitetą. „Nesu medikė ir nežinau, kokia mano diagnozė, tačiau kartais atrodo, kad pasigaunu iš aplinkos vis daugiau virusų.

Kažkada man yra buvę, kad dėl įtempto gyvenimo būdo sirgau įvairiais virusais, kurie cirkuliavo ore.

Labai tikiuosi, kad pavyks rasti netradicinių medicinos būdų, kurie padės sustiprinti sveikatą ir imunitetą.“

Šešios savaitės – rimtas iššūkis

Medicinos mokslų daktaro D.Raubos teigimu, nėra aiškios priežasties, kas sukelia tokio pobūdžio kosulį, tačiau šešios savaitės, jo teigimu, rimtas iššūkis visai gleivinei.

REKLAMA

„Per tokį laiką gleivinė tiek išvarginama, kad užtenka bent mažiausio dirgiklio, kad vėl kiltų kosulys. Kartais susiformuoja net neurogeninis kosulys, kurį sukelia bet koks, net mažiausias, dirgiklis – dūmai arba kitokie kvapai.

Pasak gydytojo, paprastai kosulys būna susijęs su alergine sloga, ūminiu arba lėtiniu rinosinusitu, kurie sukelia kvėpavimo takų dirginimą bei uždegimą.

Apie tai, kaip įveikti kosulį ir kokiais būdais galime padėti sau kovoti su užsitęsusiu kosuliu, žiūrėkite tinklalaidėje  „Sveikatos DNR“, kurią rasite straipsnio pradžioje.

REKLAMA

Tinklalaidę galite žiūrėti ir TV3 televizijos YouTube kanale:

Apie ką kalbėjomės:

00:00 Temos ir pašnekovų pristatymas

00:45 Deimantę Šmitę pakirto kosulys

02:15 Kosulys vargina 6 savaites

04:00 Tyrimai parodė bakteriją

07:30 Gydytojas apie kosulio priežastis

09:40 Kosulio pokyčiai

14:20 Refliuksas

17:45 Kosulio slopinimas

19:50 Kokie vaistai padeda mažinti kosulį

22:00 Natūralūs būdai kosuliui gydyti

25:00 eterinių aliejų nauda ir žala

27:40 netradicinė medicina

32:30 Kokias ligas išduoda kosulys

35:30 kada kosulys tampa neužkrečiamu

38:30 Atsisveikinimas

Laidą „Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt, platformoje TV3 Play ir TV3 televizijos „YouTube“ kanale.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų