• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Dauguma šiuolaikinių žmonių supranta kokia svarbi yra akių sveikata ir reguliariai lankosi pas akių gydytojus. Iš ko susideda išsamus akių tyrimas? Kaip dažnai reiktų pasitikrinti akis? Kada kreiptis nedelsiant?

Dauguma šiuolaikinių žmonių supranta kokia svarbi yra akių sveikata ir reguliariai lankosi pas akių gydytojus. Iš ko susideda išsamus akių tyrimas? Kaip dažnai reiktų pasitikrinti akis? Kada kreiptis nedelsiant?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vaikų regėjimo patikra

Nuo gimimo iki paauglystės vaikų akys auga ir greitai keičiasi. Vaikų rega turi būti tikrinama kūdikystėje iki vienerių metų, vėliau trejų metų ir prieš pradedant lankyti mokyklą. Jei šeimoje ar giminėje yra blogai matančių žmonių, ypač svarbu nepraleisti profilaktinių patikrų laiko. Jei vaikui leidžiate daug žaisti telefonu ar planšete, jis daug skaito, pas akių gydytoją reiktų tikrintis kartą per metus.

REKLAMA

Suaugusiųjų akių tyrimai

Jei jūsų akys sveikos, ir regėjimas geras, pas oftalmologą reiktų pasitikrinti kas dešimt metų - sulaukus 20, 30, 40 metų. Jei nešiojate akinius ar kontaktinius lęšius, tai jauname amžiuje akis reiktų tikrintis kas dvejus metus.  

Net gerai iki šiol mačiusiems žmonėms virš 40 metų gali prireikti artumo akinių ar pasikeisti tolio akinių stiprumą. Dėl regėjimo pokyčių ir naujų akinių jums padės optometrininkas, kreiptis į akių gydytoją paprastai nėra būtina.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo 40 metų akyse atsiranda su amžiumi susijusių pokyčių ir padidėja akių ligų rizika, todėl akių gydytojas daugiau dėmesio skirs profilaktikai. Ankstyva glaukomos, tinklainės degeneracijų, presbiopijos diagnostika ir gydymas gali padėti išsaugoti regėjimą. Kreipkitės į oftalmologą greičiau, jei sergate akių liga arba turite rizikos veiksnių (diabetas, aukštas kraujo spaudimas, giminėje yra sergančių paveldimomis akių ligomis). Po konsultacijos oftalmologas pasakys, kaip dažnai turėtumėte tikrintis akis ateityje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei esate 65 metų ar vyresnis, patikrinkite akis kas dvejus metus. Oftalmologas įvertins, ar nėra su amžiumi susijusių akių ligų požymių, tokių kaip katarakta, diabetinė retinopatija, su amžiumi susijusi geltonosios dėmės degeneracija, glaukoma ir kt.

Kreipkitės į akių gydytoją nedelsiant

  • Jei akys labai paraudo, ašaroja, yra traiškanų, paburko vokai, jei jaučiate akių niežulį, perštėjimą;
  • Jei susižeidėte akį ir jaučiate skausmą, šviesos baimę;
  • Jei staiga atsirado žaibavimai, šviesos blyksniai akies viduje, staiga akyje atsirado daug šešėlių.

Ką oftalmologai tikrina per akių apžiūrą?

REKLAMA

Akių gydytojas paklaus apie jūsų regėjimą ir bendrą sveikatos būklę, kokių akių ligų yra giminėje, kokius vaistus vartojate, ar nešiojate akinius, kontaktinius lęšius, ar turite kokių nusiskundimų. Prieš vizitą pagalvokite, kaip galite sklandžiai ir trumpai papasakoti gydytojui apie savo sveikatą.

Akies optinė būklė tiriama kompiuteriniu refraktometru, o akiniai tiksliai parenkami skaitmeniniu foropteriu. Senovinis „stikliukų dėliojimas“ neprilygsta tikslumu ir dabar yra retai naudojamas. Akių spaudimui oro srove ištirti naudojamas bekontaktinis tonometras (padidėjęs akispūdis yra vienas iš glaukomos požymių). Plyšinės lempos mikroskopu apžiūrimi akių vokai, ragena, rainelė, lęšiukas – taip nustatoma, ar nėra kataraktos, ragenos, rainelės pakitimų.

REKLAMA

Moderniose akių klinikose atliekami ir papildomi tyrimai:

  • optinė koherentinė tomografija (OCT) – ištiriami gilieji tinklainės ir akies nervo sluoksniai, optiniais pjūviais nustatomas nervinių skaidulų storis, ištiriama tinklainės struktūra (svarbu diagnozuojant glaukomą, degeneracines tinklainės ligas, geltonosios dėmės pakitimus, diabetines retinopatijas);
  • akių dugno  nuotraukos – fotografuojama akis iš vidaus, matomi smulkiausi akies dugno pakitimai;
  • ragenos topografija – akies paviršiaus žemėlapis, svarbus astigmatizmo, keratokonuso diagnostikai;
  • akies ašarų plėvelės stabilumo matavimas ir akies vokų riebalinių liaukučių tyrimas yra svarbūs sausos akies diagnostikai;
  • akių biometrija (vienas naujausių tyrimų pasaulyje) – akies dydžio matavimas, svarbus trumparegiams vaikams ir suaugusiems. Šiuo tyrimu objektyviai (ne tik pagal besikeičiančius akinius) įvertinama trumparegystės priežastis, progresavimas, gydymo sėkmė.

Kiekvienas išsamus akių tyrimas suteikia svarbios informacijos apie jūsų akių sveikatą. Pasirūpinkite savo akimis, apsilankykite pas akių gydytoją. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Medicinos mokslų daktarė Jolanta BENDORIENĖ

Optometrijos centras

OC akių klinikose modernia kompiuterizuota diagnostikos įranga patyrę akių gydytojai nuodugniai ištiria ir atidžiai konsultuoja vaikus ir suaugusius. Optometrijos centro salonuose optometrininkai naujausia akinių parinkimo įranga nustato regėjimo problemas. Su pasaulio lyderio japonų gamintojo HOYA akinių lęšiais pagaminame tinkamiausius akinius, akinių rėmeliams suteikiame dvejų metų garantiją.

Gal žinote,kaip patekti pas akių gydytojus laiku...jūs apie tai rašykit
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų