akių patikra

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „akių patikra“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „akių patikra“.
REKLAMA
Tai žino retas: štai, kaip dažnai patariama tikrintis regėjimą   Tai žino retas: štai, kaip dažnai patariama tikrintis regėjimą

Tai žino retas: štai, kaip dažnai patariama tikrintis regėjimą

Dauguma šiuolaikinių žmonių supranta kokia svarbi yra akių sveikata ir reguliariai lankosi pas akių gydytojus. Iš ko susideda išsamus akių tyrimas? Kaip dažnai reiktų pasitikrinti akis? Kada kreiptis nedelsiant? Vaikų regėjimo patikra Nuo gimimo iki paauglystės vaikų akys auga ir greitai keičiasi. Vaikų rega turi būti tikrinama kūdikystėje iki vienerių metų, vėliau trejų metų ir prieš pradedant lankyti mokyklą.
2024-05-23
REKLAMA
Įspėja vairuotojus: štai, kaip dažnai reikėtų pasitikrinti regėjimą (nuotr. Shutterstock.com) Įspėja vairuotojus: štai, kaip dažnai reikėtų pasitikrinti regėjimą (nuotr. Shutterstock.com)

Įspėja vairuotojus: štai, kaip dažnai reikėtų pasitikrinti regėjimą

Geras regėjimas yra būtinas saugiam vairavimui - atpažinti keliuose kylančius pavojus, pastebėti kelio ženklus ir matyti prietaisų skydelį. Dažnai didelę vairavimo patirtį turintys ir senai regėjimą besitikrinę vairuotojai sako, kad daug metų vairuoja ir viską gerai mato. Patikrinus neretai randamas prastas matymas, nors pats žmogus to net nesuvokia. Reguliarus akių patikrinimas bent kas 1-2 metus labai svarbus, ypač vyresniame amžiuje.
2024-05-02

1 ženklas akyse gali išduoti demenciją: pastebėkite laiku

Bėgant metams demencijos požymiai darosi vis dažnesni. Dėl to gali tapti sunku nustatyti, kokie simptomai išduoda ligas. Tačiau optometristė pasidalijo patarimais, kurie padės greičiau pastebėti demenciją. Demencija – tai bendras terminas, apibūdinantis įvairias su progresuojančiu smegenų veiklos silpnėjimu susijusias ligas. Dauguma žmonių, kalbėdami apie šią protą žalojančią ligą, iš karto pagalvoja apie atminties praradimą, tačiau tai ne visada yra pirmasis įspėjamasis ženklas.
2023-12-29

Akių patikra moteriai išdavė klastingą ligą: ragina pasitikrinti laiku

Susan Hetherington, pajutusi, kad mato neryškiai, apsilankė pas akių ligų specialistus, kad pasitikrintų regą, tačiau galiausiai jai teko pasidaryti operaciją meningiomos smegenų augliui pašalinti. Senelė sako, kad jos gyvybę išgelbėjo įprastas akių tyrimas, nes optikas pastebėjo smegenų auglį, rašo mirror.co.uk. 56-erių Susan Heterington nuvyko į akių patikrą, kai suprastėjo jos rega ir pradėjo mirgėti akyse. Po įprastų tyrimų optikas skubiai nusiuntė ją į Dudlio akių ligoninę.
2022-08-01

Rūpinamės regėjimu: ką daryti?

Vaikystėje bene visi esame girdėję raginimus valgyti daugiau mėlynių, jei norime turėsi sveikas akis ir puikiai matyti. Tai ne mitas, bet akims naudingų produktų sąrašą vertėtų papildyti ir daugeliu šviežių daržovių bei vaisių. Kodėl? Nes žaliose, geltonose daržovėse bei vaisiuose esantis pigmentas liuteinas labai reikšmingas akims. Kas yra liuteinas? Gamtoje yra gerokai daugiau kaip tūkstančio natūralių karotenoidų, kurių vienas – liuteinas.
2016-08-09

Esminės taisyklės: kaip tinkamai rūpintis vaikų akimis?

Akys – svarbiausias žmogaus jutimo organas. Net 80 procentų visos informacijos gauname per akis. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, visame pasaulyje 285 milijonai žmonių turi regėjimo sutrikimų, 19 milijonų iš jų – vaikai. 80 procentų visų regėjimo sutrikimų galima išvengti arba išgydyti. Akių sveikata, geru regėjimu reikia rūpintis nuo kūdikystės. Kaip tai daryti, ką svarbu žinoti klausiame Centro poliklinikos gydytojos oftalmologės Reginos Liutvinaitės.
2016-03-30
Į viršų