REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Mikrobioma – tai organizme ir ant kūno gyvenančių mikrobų visuma, susidedanti iš bakterijų, virusų ir grybelių. Mūsų mikrobioma viršija net mūsų pačių ląstelių skaičių – mikrobų genų yra daug daugiau nei žmogaus genų. Šie mikroorganizmai ne tik pasyviai gyvena mūsų organizme, bet ir yra svarbūs mūsų sveikatai. Odos mikrobioma vaidina svarbų vaidmenį mūsų odos bendrai sveikatai ir labai prisideda prie apsaugos nuo odos problemų, todėl nepaprastai svarbu išlaikyti sveiką mikrobiomą.

Mikrobioma – tai organizme ir ant kūno gyvenančių mikrobų visuma, susidedanti iš bakterijų, virusų ir grybelių. Mūsų mikrobioma viršija net mūsų pačių ląstelių skaičių – mikrobų genų yra daug daugiau nei žmogaus genų. Šie mikroorganizmai ne tik pasyviai gyvena mūsų organizme, bet ir yra svarbūs mūsų sveikatai. Odos mikrobioma vaidina svarbų vaidmenį mūsų odos bendrai sveikatai ir labai prisideda prie apsaugos nuo odos problemų, todėl nepaprastai svarbu išlaikyti sveiką mikrobiomą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kas yra odos mikrobioma?

Daugumai iš mūsų žinomas mikrobiomos, esančios žarnyne, terminas. Tačiau žodis „mikrobioma“ reiškia visus mikroorganizmus, kurie gyvena mūsų kūne ir ant jo. Oda taip pat turi savo mikrobiomą. Mikrobioma išsivysto iš karto po gimimo, kai naujagimis pradeda kontaktuoti su išoriniu pasauliu. Įvairių bakterijų populiacija, įskaitant Staphylococcae, Corynebacteria ir Cutibacteria, greitai kolonizuoja odą. Ši ankstyva kolonizacija yra svarbi naujagimio imuninės sistemos vystymosi dalis ir tam, kad parengtų ir sustiprintų odą visą gyvenimą per daugybę išorinių dirgiklių – kaip pirmąją gynybinę priemonę.

REKLAMA

Šios bakterijos, kurios natūraliai/simbiotiškai sąveikaudamos gyvena ant odos, vadinamos organizmo bakterijomis. Tarsi nematomas sluoksnis, jos lieka ant odos ir, kartu su virusais ir grybais, sudaro organizmo odos mikrobiomą, kuri, kai yra harmonijoje, prisideda prie sveikos odos ir sudaro apsauginį barjerą.

Kita vertus, yra laikinos bakterijos, organizme būnančios ne visą laiką, bet, pvz., galinčios patekti ant odos iš išorės. Šios laikinos bakterijos kartais gali sukelti, pavyzdžiui, odos problemų arba infekciją. Sveikoje odos mikrobiomoje esančios bakterijos saugo odą nuo laikinųjų bakterijų, pavyzdžiui, tarsi biologinis, apsauginis barjeras, saugantis nuo galimų kenksmingų mikrobų. Siekiant išlaikyti organizmo odos mikrobiomą puikios būklės, labai svarbu vartoti švelnius prausiklius. Švelnus valymas palaiko natūralų odos pH balansą ir optimalią aplinką sveikai odos mikrobiomai.

REKLAMA
REKLAMA

Kuo odos mikrobioma svarbi?

Kiekvienas asmuo turi – ir gyvena simbiozėje su – savo unikalia mikrobioma. Oda suteikia bakterijoms buveinę ir maistines medžiagas, o bakterijos apsaugo odą, taigi ir kūną, nuo patogenų įsiskverbimo, t. y. ligas sukeliančių mikrobų.

Mikrobioma (kartu su pačia oda) sudaro odos rūgščių sluoksnį, kuris apsaugo nuo patogenų prasiskverbimo ir išsaugo jo buveinę. Organizmo mikrobioma labai gerai susidoroja su rūgštinėmis sąlygomis, kurių pH yra apie 5, tuo tarpu patogenai tokių sąlygų netoleruoja. Įvairūs aplinkos veiksniai – pavyzdžiui, odos pH pokytis, UV spinduliuotė ar amžius – gali turėti įtakos odos mikrobiomos pusiausvyrai. Nesubalansuota mikrobioma gali sukelti tokias odos būkles kaip sausa, jautri oda ar net uždegimines odos ligas, pavyzdžiui, aknę ar atopinį dermatitą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Bendrovėje Beiersdorf jau daugiau nei 20 metų sėkmingai tiriame odos bakterijas. Visada norėjome suprasti ne tik kokį teigiamą poveikį mūsų odai turi bakterijos, bet ir kaip galime padėti odai išlaikyti savo mikrobiomą stabilią“, – sako Mikrobiomo mokslinių tyrimų grupės vadovas dr. Hendrikas Reuteris.

Kokios įtakos odos mikrobiomai turi prausimasis?

Šiurkščios aktyviosios paviršiaus medžiagos „puola“ odos ir mikrobiomos sąveiką keliais lygiais. Viena vertus, organizmo bakterijas iš dalies pašalina šiurkščios aktyviosios paviršiaus medžiagos, kita vertus, oda išdžiūsta, o odos barjeras užpuolamas. Šie veiksniai reiškia, kad negalima tinkamai palaikyti apsauginio rūgščių sluoksnio. Mikrobioma gali keistis, todėl mikroorganizmų tipai ir sudėtis gali keistis. Todėl patogenai ir alergenai gali lengviau prasiskverbti į odą – oda tampa jautresnė.

REKLAMA

pH5 prausimosi priemonės saugo jautrią odą, valant švelniomis aktyviosiomis paviršiaus medžiagomis, papildant aktyviąsias medžiagas ir natūralius aliejus, kad oda būtų sudrėkinta net po dažno prausimo. Visų pH5 priemonių pH yra 5 – sveikos odos pH vertė ir optimalus pH mikrobiomai. pH5 prausikliai švelniai valo odą, o tai apsaugo mikrobiomą ir palaiko odos barjerą. Apsauginis rūgščių sluoksnis išlieka aktyvus, todėl patogenai ir alergenai neprasiskverbia į odą.

Natūralus odos pH lygis

Terminas pH reiškia „vandenilio potencialą“ ir nurodo vandenilio jonų aktyvumą vandeniniame tirpale. Bet kurio tirpalo pH lygis matuojamas skaitinėje skalėje nuo 0 iki 14, kai 7 yra neutralus lygis. Kai kalbama apie odą, paviršius ir viršutiniai sluoksniai yra natūraliai rūgštūs – jų vidutinis pH yra 5.

REKLAMA

Odos pH balansas šiek tiek skiriasi priklausomai nuo įvairių veiksnių, tokių kaip lytis, amžius ir kūno vieta. Odos pH taip pat yra labai svarbus odos sveikatai ir užtikrina odos apsauginį barjerą. Jis neutralizuoja šarmines medžiagas (pvz., stiprias aktyviąsias paviršiaus medžiagas), palaiko labai svarbų negyvų odos ląstelių šalinimo procesą (vadinamą deskvamacija) ir sukuria optimalią aplinką, kurioje gali klestėti natūrali odos flora.

Pakitęs odos pH sutrikdo jos barjero funkciją. Oda praranda daugiau vandens ir išsausėja, todėl tampa jautresnė ir imlesnė išoriniams dirgikliams. Eucerin pH balanso sistemą sudaro pH5 citrato buferis, padedantis atkurti ir palaikyti optimalų odos pH. Tai padeda stiprinti odos barjero funkciją, užtikrinti natūralią apsaugą ir sumažinti jautrumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip turėčiau rūpintis odos mikrobioma?

Subalansuota mityba ir skysčių vartojimas gali padėti išlaikyti sveiką ir gražią odą iš vidaus. Venkite streso, aplinkos taršos ir kenksmingų gyvenimo būdo veiksnių, pavyzdžiui, nikotino ar per daug alkoholio. Tai gali prisidėti prie sveikos odos mikrobiomos.

Kalbant apie muilą ir kūno prausiklius, švelnus valymas taip pat naudingas odos mikrobiomai. Švelnus valymas palaiko natūralų odos pH balansą ir optimalią aplinką sveikai odos mikrobiomai.

Ieškokite prausimosi priemonių su ypatingai švelniomis aktyviosiomis paviršiaus medžiagomis ir subalansuotu pH, kad užtikrintumėte natūralią odos apsaugą ir išsaugotumėte odos atsparumą. Tokie švelnūs prausikliai kaip Eucerin pH5 dušo aliejus arba pH5 dušo gelis, pasižymi pH pusiausvyros sistema (unikali Eucerin sistema), galinčia atkurti natūralią odos pH vertę.

Vartojant subalansuoto pH prausiklius, oda tampa mažiau jautri, atsparesnė aplinkos veiksniams, o odos mikrobioma apsaugoma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų