R. Sandrakas – ukrainiečių kilmės amerikiečių kultūristas, išgarsėjęs tūkstantmečių sandūroje, 2005-aisiais, kai jos tėvai parodė, kad jis turi neįtikėtinai ištreniruotus raumenis.
Jis galėdavo pakelti tris kartus už jo kūno masę didesnį svorį, tačiau greitai Richardo sėkmė išaugo į nerimą, kai sveikatos priežiūros ekspertai atkreipė dėmesį, kad toks kūno sudėjimas nėra sveikas vaikui.
Buvo pranešta, kad dėl intensyvių treniruočių dar būdamas vaikas jis turėjo tik vieną procentą kūno riebalų, o tai yra pavojingai mažas kiekis. Pasak „Men‘s Journal“, toks mažas riebalų kiekis gali sukelti rimtų sveikatos problemų, pavyzdžiui, polinkį į rimtas širdies problemas, dažną sirgimą ir raumenų susilpnėjimą.
Vadintas stipriausiu berniuku planetoje
Kai Richardui buvo 11 metų, jis buvo pramintas stipriausiu berniuku planetoje. Kai buvo išleistas dokumentinis filmas apie jaunąjį Richardą, jo tėvai sulaukė daug kritikos, daugelis teigė, kad tėvai jį alino ir neetiškai vertė treniruotis.
Tuo metu kai kurie medikai teigė, kad Richardo amžiaus vaiko organizmas negalėtų pagaminti pakankamai testosterono, kad užaugintų tokius raumenis. Jie teigė, kad jis vartojo steroidus, o tai vaikams nerekomenduojama, nors Richardo motina šiuos teiginius nuolat neigė.
Tačiau užaugęs jis suprato, kad tai išties nėra jo mėgstamiausia veikla ir pasuko kitu keliu, rašo ladbible.com. Richardui jau 31 metai ir anksčiau jis prisipažino, kad kultūrizmas jo nebedomina – dabar jis turi kitokią svajonę.
2015 m. duodamas interviu žurnalui „Inside Edition“ jis sakė: „Nebekilnoju svorių. Žmonės bandė iš manęs padaryti kažkokią gamtos klaidą – yra daugybė vaikų, turinčių panašų kūno sudėjimą. Labai didžiuojuosi savo praeitimi. Nenoriu, kad žmonės jos nežinotų, bet pats neketinu joje gyventi.“
Nuo „stipriausio pasaulyje berniuko“ laikų Richardo karjera pasikeitė – nuo 2015 m. jis dirbo kaskadininku „Universal Studios“.
Nors jis vis dar palaiko formą atlikdamas kardio pratimus, buvęs kultūristas turi didesnę svajonę – prisijungti prie NASA komandos. Jis sakė, kad norėjo būti kvantologu ir galiausiai tapti NASA inžinieriumi.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!