REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiekvienas žmogus linkęs į spuogų atsiradimą – nepriklausomai nuo jūsų amžiaus. Dėl šalto oro jie atsiranda dar dažniau. Tačiau paaiškėjo, kad spuogų atsiradimo vieta susijusi su konkrečiais organais ir tai gali būti rimtesnių sveikatos problemų ženklas, rašo thesun.co.uk.

Kiekvienas žmogus linkęs į spuogų atsiradimą – nepriklausomai nuo jūsų amžiaus. Dėl šalto oro jie atsiranda dar dažniau. Tačiau paaiškėjo, kad spuogų atsiradimo vieta susijusi su konkrečiais organais ir tai gali būti rimtesnių sveikatos problemų ženklas, rašo thesun.co.uk.

REKLAMA

Odos specialistai perspėja, kad jei spuogai pakartotinai atsiranda tose pačiose vietose, reikėtų kreiptis į gydytoją.

Kakta

Palietus spuogą ant kaktos, pirštas dažniausiai atrodo blizgus lyg įsitepus riebalais. Taip yra todėl, kad spuogus iššaukia riebalų liaukų užsikišimas, kurį gali sukelti netinkama mityba.

Be to, spuogeliai virš antakių taip pat gali rodyti skrandžio ir šlapimo pūslės problemas.

Gydytoja Tailor sako: „Spuogai ant kaktos gali būti šlapimo pūslės ir skrandžio problemų požymis, todėl reikėtų stebėti, ką valgote ir kokia jūsų žarnyno sveikata.

REKLAMA
REKLAMA

Probiotikai gali padėti, tačiau reikėtų sumažinti ir vartojamo cukraus, alkoholio ir greito maisto kiekį. Jei problema išlieka, galite apsvarstyti maisto netoleravimo ar alergijos testus, kad galėtumėte rasti problemos priežastį“.

REKLAMA

Ką daryti:

Valgykite daugiau cinko turinčių maisto produktų, tokių kaip saulėgrąžų sėklos, vėžiagyviai ir raudona mėsa. Venkite maisto, kuriuose gausu cukraus ir riebalų.

Nosis

Ant nosies iškilę spuogeliai dažniausiai yra dėl užsikimšusių porų ir susijusios su odos priežiūros rutina.

Bet bendras paraudimas ir spuogai jūsų veido centre gali būti susijęs su širdies veiklos sutrikimais.

Jei turite aukštą cholesterolio kiekį, oda gali pradėti gausiai riebaluotis, o tai gali užkimšti jūsų poras.

Gydytoja Tailor sako: „Šioje odos srityje yra išsiplėtusių porų, todėl pravartu įsitikinti, kad makiažo šepetėliai ir viskas, kuo liečiate veidą, yra švarūs.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat pasitikrinkite ir kraujo spaudimą, nes šioje vietoje iškilę spuogai gali reikšti ir padidėjusį kraujospūdį. Kinų medicinoje odos problemos šioje srityje siejamos su širdies ir kraujagyslių ligomis, tad tai gali būti priminimas rūpintis savo širdies sveikata“.

Ką daryti:

Valgykite daugiau lapinių daržovių. Padidinkite suvartojamą omega 3 riebalų rūgščių kiekį, valgykite daugiau riebios žuvies ir graikinių riešutų. Įsitikinkite, kad švarios jūsų makiažo priemonės.

Skruostai

Raudonus spuogus ant jūsų skruostų gali sukelti bakterijų pusiausvyros sutrikimas jūsų žarnyne.

Gydytoja Tailor nurodo, kad tai gali būti susiję ir su kvėpavimo takais, todėl atkreipkite dėmesį, kaip gerai kvėpuojate.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji sako: „Spuogai ant skruostų dažnai yra gerai pastebimi ir jautrūs, todėl sukelia daugiausiai problemų (ypač jeigu laukia šventė ar svarbus susitikimas). Jie gali atsirasti ir dėl per didelio mėsos, cukraus ar pieno vartojimo.

Jūsų skruostai taip pat susiję ir su plaučiais: pavyzdžiui, mankštinantis jie parausta. Taigi spuogai šioje srityje gali būti deguonies trūkumo ar problemų su plaučiais požymis“.

Ką daryti:

Į savo mitybą įtraukite daugiau skaidulų turinčio maisto: grūdų, vaisių ir daržovių. Jeigu rūkote, atsikratykite šio įpročio.

Žandikaulio linija

Tai išduoda, kad jūsų organizme hormonai veržiasi per kraštus. Nesvarbu, ar tai stresas, ar PMS, žandikaulio spuogeliai dažniausiai būna labai erzinantys.

REKLAMA

Ką daryti:

Vartokite maistą, kuris padės subalansuoti hormonus, pavyzdžiui, brokolius arba kopūstus. Dažniau naudokite ciberžolę ir česnaką, jie taip pat padeda kovoti su hormonų pokyčiais. Pailsėkite.

Smakras

Stresas ir sutrikusi hormonų veikla yra viena iš priežasčių, kodėl ant jūsų smakro atsiranda spuogų.

Gydytoja sako: „Spuogai ant smakro ir žandikaulio linijos dažniausiai susiję su hormonų pokyčiais. Ypač moterims. Hormonai, vadinami androgenais, skatina riebalų užkimšančių poras gamybą. Spuogai dažnai kamuoja paauglius, nes tuo metu padidėja hormonų gamyba“.

Ką daryti:

Nusiplaukite rankas prieš liesdami veidą, ypač, jeigu visą dieną praleidote baksnodami kompiuterio klaviatūrą darbe arba važiavote viešuoju transportu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų