Visiems, turintiems el. pašto ar socialinių tinklų paskyras ekspertai pataria nesnausti – „Action Fraud“ komanda teigia, kad sulaukia tūkstančių žmonių žinučių apie įsilaužimus į jų paskyras.
Apsaugokite socialinių tinklų paskyras
Pasak „Action Fraud“, įsilaužimai į socialinių tinklų ir el. pašto paskyras tampa vis didesne problema, todėl Nacionalinė sukčiavimo ir kibernetinių nusikaltimų tarnyba ragina vartotojus pasitikrinti savo paskyras ir pasikeisti slaptažodžius, rašo express.co.uk.
„Naudojate tą patį slaptažodį kelioms paskyroms? Tai reiškia, kad kibernetiniams nusikaltėliams pakanka pavogti vieną jūsų slaptažodį, kad įsilaužtų į kelias paskyras.
El. pašto ir socialinių tinklų slaptažodžiai turėtų būti stiprūs ir visi jie turi būti skirtingi“, – aiškinama „Action Fraud“ įraše socialiniame tinkle „X“.
Svarbu patikrinti ir pasikeisti savo slaptažodžius, nes jei visoms turimoms paskyroms naudojate vieną ir tą patį slaptažodį, jums gali kilti rimtas pavojus.
Tiems, kurie jau seniai nekeitė savo slaptažodžių, būtina tai padaryti ir itin svarbu susikurti stiprų slaptažodį. „Action Fraud“ teigia, kad trijų atsitiktinių žodžių, kurių kiekvienas jums kažką reiškia, derinys puikiai tinka stipriam slaptažodžiui – jį lengva įsiminti, bet sunku nulaužti.
Pavyzdžiui, slaptažodį galite sukurti į vieną vietą sujungdami savo gimtojo miesto, mėgstamos vietos pavadinimą ir augintinio vardą. Kad sukčiams būtų dar sunkiau, taip pat pravartu į slaptažodį įterpti keletą skaičių, didžiųjų raidžių ir simbolių.
Taip pat patariama įjungti dviejų faktorių autentifikavimą, tai reiškia, kad iš kitų prietaisų nebus galima prisijungti prie jūsų paskyrų, jei nebus suvestas papildomas unikalus kodas, kurį sugeneruoja programėlė arba kuris atsiunčiamas tekstine žinute.
„Kibernetines atakas ir įsilaužimus vykdo beveidžiai kibernetiniai nusikaltėliai, kurie taikosi į nieko neįtariančias aukas, norėdami pasinaudoti neapsaugotomis socialinių tinklų ir el. pašto paskyromis.
Kadangi fiksuojamas tokių įsilaužimų padaugėjimas, svarbu imtis veiksmų ir užtikrinti, kad jūsų paskyros būtų saugios.
Apsisaugokite nuo sukčių, kurie bando pavogti arba gauti prieigą prie jūsų vertingos informacijos, užtikrindami, kad jūsų socialinių tinklų ir el. pašto paskyrų slaptažodžiai būtų saugūs.
Visi jūsų slaptažodžiai turėtų būti skirtingi ir niekada jais su niekuo nesidalinkite. Jei turite galimybę, įjunkite dviejų faktorių autentifikavimą, kad užtikrintumėte dvigubai didesnę savo paskyrų apsaugą“, – patarė „Action Fraud“ direktoriaus pavaduotojas Adamas Merceris.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!